R1 Beladice - Tekovské Nemce

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod cereus » 01. Okt 2011 20:56

Andrej napísal:Fotky z mobilu obcas nahodim aj ja, ale tiez by som poprosil nabuduce minimalne polovicu z nich vyhodit a natiahnut len tie kvalitnejsie, resp. tie, ktore maju aku-taku vypovednu hodnotu.

Na druhej strane z celej vystavby R1 mame vo fotogalerii len minimum fotiek. Naozaj sa nenajde nikto, kto by obcas nafotil jeden z najdlhsich mostov pri Hostovciach ci obchvat NR a BB? Ked sa stavia na severe, fotky su pomaly kazdy mesiac (tym nechcem vyvolat ziaden flame :-) )


Ziadny problem. :D
Napriklad tuto je Hosťovský most z 3.10.2010:
gallery/image.php?album_id=171&image_id=10615
gallery/image.php?album_id=171&image_id=10616
gallery/image.php?album_id=171&image_id=10613
Sice je to iny usek, ale tu sa rieslili fotky, tak som dal odkazy sem.
Este nieco z vystavby do galerie pridam. :D
cereus
návštevník
 
Príspevky: 10
Obrázky: 5
Založený: 26. Sep 2011 21:23

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Andrej » 03. Okt 2011 19:07

Vdaka, fotky z tohto useku tu chybali. Kludne dopln fotky z vystavby aj z ostatnych mostov, resp. usekov R1.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod cereus » 07. Okt 2011 19:29

Este mam nieco v archive. Tak sa pokusim popridavat do galerie to, co sa tu nenachadza, aby som ju trochu obohatil. Len cas na to pohrabanie si musim najst.
cereus
návštevník
 
Príspevky: 10
Obrázky: 5
Založený: 26. Sep 2011 21:23

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod devil » 13. Okt 2011 13:29

na webe mindop je rozhodnutie o povoleni bel-teknem zo dna 12.10.+7 dni lehota na odvolanie.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Lucifuk » 13. Okt 2011 16:26

Takze po uplynuti 7. dni na odvolanie tento usek otvoria, alebo sa pocka este na ostatne dva ?
Lucifuk
nováčik
 
Príspevky: 7
Založený: 11. Okt 2011 21:35

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Milos » 20. Okt 2011 17:26

Na sprejazdnenej časti tohto úseku R1 (od MÚK Čaradice po začiatok pohronskej R1) som si všimol prázdne dopravné značky okrúhleho a hranatého tvaru. Začínajú sa pár 100 m pred budúcou odbočkou na odpočívadlo Tekovské Nemce a posledná je za koncom pripájacieho pruhu z odpočívadla. Sú v obidvoch smeroch - aj na NR, aj na BB.

Odborné vedomosti o stavbe dopravného značenia nemám, takže ma opravte, ak sa mýlim: Domnievam sa, že bežne sa značky skladajú zo stĺpika, ktorý môže byť dvojitý, prípadne aj s podperou (ak sa nachádza na mieste s nepriaznivými klimatickými podmienkami), na stĺpiku je zvyčajne konzola, na ktorú sa potom priskrutkuje dopravná značka - vrátane reflexnej lícnej strany, ktorá vyjadruje jej význam. Teda nijaký prázdny plech pod značku. Tu sú ale naskrutkované prázdne plechy, ale v tvare dopravných značiek, ktoré na nich budú. Nemá niekto informácie, čo na nich bude? Vyzerá to buď na obmedzenie rýchlosti po otvorení odpočívadiel (ale na obmedzenie rýchlosti tam nevidím nijaký dôvod), alebo na premenlivé dopravné značenie v prípade kontroly najvyššieho povoleného zaťaženia nákladných vozidiel s následným odstavovaním podozrivých áut na odpočívadle, alebo v prípade kontroly diaľničných nálepiek.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Rio13.zm » 20. Okt 2011 21:29

nie je tam miesto na otacanie udrzby ? vacsinou tie znacky tak vyzeraju.
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Čumil » 21. Okt 2011 09:38

Milos, nie su to nahodou take znacky, ako na D1 v smere TT-BA pred Triblavinou? Znacky (obmedzenie rychlosti + oznam o policajnej kontrole) su zakryte prazdnym plechom, ktory v pripade policajnej kontroly odstrania?
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Milos » 21. Okt 2011 12:22

Aha, to je možné, zrejme to bude tak, pri Triblavine som si to ale nevšimol
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Martin 4 » 21. Okt 2011 20:19

Milos napísal:Na sprejazdnenej časti tohto úseku R1 (od MÚK Čaradice po začiatok pohronskej R1) som si všimol prázdne dopravné značky okrúhleho a hranatého tvaru. ... Nemá niekto informácie, čo na nich bude? Vyzerá to buď na obmedzenie rýchlosti po otvorení odpočívadiel (ale na obmedzenie rýchlosti tam nevidím nijaký dôvod), alebo na premenlivé dopravné značenie v prípade kontroly najvyššieho povoleného zaťaženia nákladných vozidiel s následným odstavovaním podozrivých áut na odpočívadle, alebo v prípade kontroly diaľničných nálepiek.


Čumil napísal:Milos, nie su to nahodou take znacky, ako na D1 v smere TT-BA pred Triblavinou? Znacky (obmedzenie rychlosti + oznam o policajnej kontrole) su zakryte prazdnym plechom, ktory v pripade policajnej kontroly odstrania?


Tie značky tam sú. Len sú spravené tak, že uprostred je pánt a značka má polovicu na preklopnom plechu. Keď je tak, vidno len šedú plochu, keď sa preklopí onak, ukáže sa reflexná značka.

Čo sa týka významu, tak obaja správne. Videl som tam všeobecné obmedzenie rýchlosti a obmedzenie rýchlosti v pravom jazdnom pruhu.

Rio13.zm napísal:nie je tam miesto na otacanie udrzby ? vacsinou tie znacky tak vyzeraju.


Na celom úseku (Lehota - Tek.Nemce) nie je žiadne miesto na otáčanie údržby. Údržba sa bude otáčať len na MUK.
Martin 4
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 26
Založený: 13. Mar 2009 23:08

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod cereus » 31. Okt 2011 21:55

Niekde som tu cital, ze Beladice su zbytocna krizovatka. Na to sm bol aj ja celkom zvedavy, vcera som to bol pre zaujimavost omrknut. Na moje prekvapenie tuto krizovatku vyuziva nezanedbatelne mnozstvo aut (vzhladom na to, ze sluzi iba niekolkym dedinam). Samozrejme sa to neda porovnavat s "mestskymi" exitmi, ale cakal som slabsie vyuzitie tejto krizovatky. Vacsina aut schadzala a vychadzala smerom od Nitry a na Nitru. Dokonca obcas nie je problem vidiet schadzat/vychadzat 3 auta naraz, co na "dedinsky" exit nie je tak malo.
cereus
návštevník
 
Príspevky: 10
Obrázky: 5
Založený: 26. Sep 2011 21:23

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Rio13.zm » 31. Okt 2011 23:03

ten exit pomoze, ked bude nehoda niekde na R1 a auta tam budu moct zist dole. ak by bol niektory zo starostov sikovny, mohol by do obce prilakat investora a za lacne peniaze mu ponuknut pozemok na vystavbu. pripadne ludia z nitry si budu moct na vidieku kupit lacnejsie byvanie a z noveho bydliska to budu mat 5-10 minut cesty do prace.
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Martin 4 » 03. Nov 2011 11:43

... tiež som bol prekvapený, koľko áut používa Beladickú križovatku. A to vo dne - v noci.

Avšak všetkým záujemcom o nájazd na R1 smerom od Beladíc by som dal do pozornosti drobný detail. Totiž sú tam dve presne rovnako vyzerajúce odbočky do prava. Medzi nimi je smerová tabuľa že R1 smer Nitra. Vtip je v tom, že kým druhá odbočka ide skutočne na R1, prvá sa po 300 metroch zmení na prašnú cestu končiacu v šírom poli. Už som tam videl fakt veľa áut, čo omylom odbočili na poľnú cestu a potom cúvali, alebo sa na úzkej ceste otáčali. Najmä v tme to môže byť mrzuté prekvapenie.

A tiež prosím cestujúcu verejnosť, aby čítala dopravné značenie celé. Pred výjazdom Nitra juh je správne veľká tabuľa "Nitra juh do prava za 1000 m". Lenže priamo pod touto tabuľou začína odbočovací pruh na zjazd do dvora SSÚR. Kúsok ďalej je zákaz odbočena vpravo okrem vozidiel údržby, polície a návštev. Ešte o kúsok ďalej je zákaz vjazdu okrem toho istého.
Ničmenej veľa šoférov uvidí tabuľu Nitra juh, šípka vpravo, tam odbočovací pruhu, pome tam! (stáva sa že aj traja za 5 minút) Potom zmätene postávajú pred bránou a vartáš im vysvetľuje v čom je problém.

Takže všetkým : odbočka Nitra juh, Vráble, Levice je až kilometer za tabuľou hlásajúcou, že o 1000 m ďalej je odbočka.

(mrzuté ale je, že tý, čo by si toto potrebovali prečítať najskôr na túto stránku nechodia :( )
Martin 4
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 26
Založený: 13. Mar 2009 23:08

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod slafko1 » 03. Nov 2011 13:22

Vela krat ked vidim na nasich cestach znacenie... casto krutim hlavou a vzdy ma napada, ze ti co to projektuju moc nerozmyslaju dopredu. Keby rozmyslali v suvislostiach, tak by ich mozno napadlo dat tu tabulu az za odbocku do dvora SSUR - potom by sa to nestavalo to co pises, ze ludia omylom odbocia do dvora. Stacilo by pri praci trochu rozmyslat a nie zobrat znacku, poskrabat sa po hlave a povedat si tak dobre zapichneme ju trebars tuna. No nech je na tej znacke vzdialenost nie 1000m ale trebars nech je 800m . Mali by vyhodnotit aka je v tom danom mieste situacia a znacku umiestnit tak, aby minimalizovali mozne problemy. Ale jasne, sme na SK a tu rozmyslanie je akoze "praca naviac".
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod zippi » 03. Nov 2011 18:25

no vzhladom na to ze si spravca dialnice sam sebe sposobuje problemy, tak snad si tu tabulu posunu :)
apropos, da cez tu odbocku na SSUR prejst do protismeru? pouzit to ako "otocku" , viem ze sa to nesmie (zakaz odbocenia) ale aj tak :)
zippi
návštevník
 
Príspevky: 12
Založený: 25. Sep 2011 21:26

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Tomas PO » 03. Nov 2011 21:17

Tak tak, nase znacenie castokrat matie. Traja vodici za 5 minut je vela. Mozno su blbi. Okej. Ale urobme teda znacenie pre blbych.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod JaNY » 04. Nov 2011 15:12

Podla mna, len 20 % vodicov je dobrych. Tak treba ozaj jasne a spravne znacit pre tych ostatnych. Ale tak to vyzera ze ti co to maju nastarosti patria do tej nejasnej 80 %-nej skupiny :)
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Martin 4 » 06. Nov 2011 18:31

slafko1 napísal:..... No nech je na tej znacke vzdialenost nie 1000m ale trebars nech je 800m ...


... nooo ... to som si nie celkom istý, či sa môže návestná tabuľa ad hoc zapichnúť kde sa to hodí. Sa mi zdá, že tých 1000 metrov je nejak predpísaných.

slafko1 napísal:..... Mali by vyhodnotit aka je v tom danom mieste situacia a znacku umiestnit tak, aby minimalizovali mozne problemy.


To máš úplnú pravdu.

zippi napísal:no vzhladom na to ze si spravca dialnice sam sebe sposobuje problemy, tak snad si tu tabulu posunu :)


Také ľahké to nebude :( ... všetko musí byť prežuté kýmsi až na ministerstve nekonečna čo má trojmetrové fúzy ... takže to potrvá. Okrem toho, tá nešťastná tabuľa je na mohutnom výložníku, ktorý sa len tak nedá presadiť.

zippi napísal:apropos, da cez tu odbocku na SSUR prejst do protismeru? pouzit to ako "otocku" , viem ze sa to nesmie (zakaz odbocenia) ale aj tak :)


Ano, dá. Z každého smeru je rampa dole a popod R1 je tunel. Len tam zle vidno za roh, takže poprosím dodržiavať STOPky.

Tomas PO napísal:.... Ale urobme teda znacenie pre blbych.


svätá pravda
Martin 4
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 26
Založený: 13. Mar 2009 23:08

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Pacho » 06. Nov 2011 19:46

Presne takto nezmyselne je označené aj odbočenie na odpočívadlo Červeník zo smeru BA-ZA. Človek keď si nedá pozor, ( a to nemusí patriť to tej 80%-tnej skupiny :-) ), ľahko sa ocitne miesto na odpočívadle rovno v obci Červeník. A tam je to ešte dobré tým, že tam nieto "návratu" a musí isť až do Piešťan. Je to známi problé, a nerieši sa už niekoľko rokov, takže na R1 tiež nehrozí skorá náprava.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod michael89 » 06. Nov 2011 21:53

Mám pocit, že podobné to je na R2 hneď za Zvolenom, kde sa napája na R1 od BB - človek chce zabočiť na pumpu Agip, ale nevie, či má odbočiť vpravo ešte na R2 ( na starú cestu ) alebo až z diaľnice, keďže tam nikde nie je označené, ktorý vjazd má pumpa.
Logické je, že má vjazd aj z diaľnice, ale tam sa to prepletá a niektorých to môže pomýliť.
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Pacho » 06. Nov 2011 22:05

Michael, presne tak, mne sa tiež podarilo netrafiť z tohto smeru pre zmenu zas na BB.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod michael89 » 06. Nov 2011 22:37

Ja som trafil stále, ale poznám ľudí čo netrafili... Nejaká tabuľa by tam bodla... :)
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Martin 4 » 08. Nov 2011 18:22

ehm ... netýka sa to R1, ani inej diaľnice či rýchlosnej cesty, ale pre zaujímavosť : na I/65 pri Tesárskych Mlyňanoch za križovaním s R1 začali odstraňovať záhadný pupák čo tam vznikol pri stavbe R1 (kto tadiaľ išiel, vie čo myslím ... aj tak nechápem, ako vznikol ... prehmat projektanta?, chyba geodetov?) Polka šírky cesty je odbagrovaná a premávka je na druhej polovici kyvadlovo riadená semafórom.
Martin 4
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 26
Založený: 13. Mar 2009 23:08

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Nevedko » 09. Nov 2011 09:13

Martin 4 napísal:
slafko1 napísal:..... No nech je na tej znacke vzdialenost nie 1000m ale trebars nech je 800m ...


... nooo ... to som si nie celkom istý, či sa môže návestná tabuľa ad hoc zapichnúť kde sa to hodí. Sa mi zdá, že tých 1000 metrov je nejak predpísaných.


Práve v opačnom smere je pri tomto výjazde návestie vo vzdialenosti 800m, pretože vo vzdialenosti 1000m je most a tam by sa zle osádzalo. Takže 1000, resp. 2000 m je zvyčajná vzdialenosť umiestnenia návestia, ale nie povinná.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Kanky » 05. Nov 2013 08:53

tato terenna kamenna uprava 2. rok od otvorenia Pribiny ma aj nejaky hlbsi vyznam, ci len "okrasny"?... gallery/image_page.php?album_id=172&image_id=16149
je to na cca 81.km R1... presne tu... https://maps.google.sk/maps?q=%C4%8Cara ... 04,,0,4.48
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.