D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Žilina (križovatka s D1) – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité, štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod juancarlos » 12. Okt 2015 10:36

Neviete niekto čo je s týmto úsekom? Už ma to normálne vytáča. V piatok kvôli uzatváranie tunela som zostal trčať v kolóne medzi Oščadnicou a Krásnom. Bude paráda ak začnú rozoberať most pod Žarcom. Súťaží sa o tento úsek už hádam rok. Ani o Gotthardský tunel asi toľko nesúťažili ako o tento 6km úsek.
juancarlos
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 736
Založený: 04. Mar 2015 21:08
Bydlisko: BA, CA, SB

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod aquila » 12. Okt 2015 10:59

ironia je, ze most mali prebudovat/opravit v ramci vystavby maleho obchvatu, ale potom most uz po vyhratom tendri vyradili .. zrejme moc dobre vedeli, ze by jeho oprava stala viac ako bolo v rozpocte nacenene .. ale je to skoda, uz to mohlo byt
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Andrej » 12. Okt 2015 11:03

Vyhlasenie sutaze bolo pred 5 mesiacmi, standardna doba aj v zahranici je 4-7 mesiacov. Kritizovat treba predchadzajuce vlady za nekonecnu pripravu.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Kanky » 12. Okt 2015 11:15

juancarlos napísal:Neviete niekto čo je s týmto úsekom? Už ma to normálne vytáča. V piatok kvôli uzatváranie tunela som zostal trčať v kolóne medzi Oščadnicou a Krásnom. Bude paráda ak začnú rozoberať most pod Žarcom. Súťaží sa o tento úsek už hádam rok. Ani o Gotthardský tunel asi toľko nesúťažili ako o tento 6km úsek.

v piatok bol masaker aj z druhej strany, stal som uz medzi CA a Svrcinovcom a este bol aj sfrezovany usek okolo zel. priecestia...vyhrotena situacia je tam uz asi tak 2 tyzdne, zrejme v tom bude zapletena aj Orava (most Podbiel)
v kazdom pripade, aj keby sa zacalo stavat hned, tak do otvorenia daleko...a hlavne bude traba aj druhu ruru
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod juancarlos » 12. Okt 2015 11:33

Andrej napísal:Vyhlasenie sutaze bolo pred 5 mesiacmi, standardna doba aj v zahranici je 4-7 mesiacov. Kritizovat treba predchadzajuce vlady za nekonecnu pripravu.

Jedna vec je vyhlásená súťaž. Ale pamätám si, že v 12/2014 bolo zverejnené predbežné oznámenia o tendri vo vestníku verejného obstarávania. To načo bol ten cirkus dobrý? Aby sa stavebné spoločnosti dozvedeli, že sa niečo pripravuje? Okrem toho minuloročné vyhlásenia šéfa NDS o "zahryznutí sa strojov do tohto úseku v roku 2015" sú dobré akurát tak aby reč nestála. Ak sa to neuzavrie tento rok tak skôr ako v auguste-septembri 2016 sa fyzicky nič robiť nebude.
juancarlos
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 736
Založený: 04. Mar 2015 21:08
Bydlisko: BA, CA, SB

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod juancarlos » 12. Okt 2015 11:36

Kanky napísal:
juancarlos napísal:Neviete niekto čo je s týmto úsekom? Už ma to normálne vytáča. V piatok kvôli uzatváranie tunela som zostal trčať v kolóne medzi Oščadnicou a Krásnom. Bude paráda ak začnú rozoberať most pod Žarcom. Súťaží sa o tento úsek už hádam rok. Ani o Gotthardský tunel asi toľko nesúťažili ako o tento 6km úsek.

v piatok bol masaker aj z druhej strany, stal som uz medzi CA a Svrcinovcom a este bol aj sfrezovany usek okolo zel. priecestia...vyhrotena situacia je tam uz asi tak 2 tyzdne, zrejme v tom bude zapletena aj Orava (most Podbiel)
v kazdom pripade, aj keby sa zacalo stavat hned, tak do otvorenia daleko...a hlavne bude traba aj druhu ruru

hej tiež som si všimol, že posledné 2-3 týždne je to dosť husté. Ale myslím, že ak by sa aj nerobila druhá rúra, tento úsek to rozhodne zlepší, lebo to konečne nebudú brzdiť svetlá pred Kauflandom.
juancarlos
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 736
Založený: 04. Mar 2015 21:08
Bydlisko: BA, CA, SB

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Kanky » 12. Okt 2015 23:29

Intenzity budu len rast a kazdy hotovy usek prinesie dalsie a dalsie intenzity, pri uzatvoreni tunela to Cadca nezvladne, uz teraz je to nezvladnutelne ako sme zazili v piatok...treba 2. Ruru a pri zatvoreni jednej musi byt druha funkcna
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod ANDi » 13. Okt 2015 07:39

Ale hlavneze sa D3 pri Ziline stava na plny profil, vsakze...
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Všeobecne D3 (Čadca, Bukov - Svrčinovec)

Odoslaťod KN.SK » 13. Okt 2015 13:13

Aspoň keby tunely boli (na D3) plnoprofilové - dvojrúrové i na úsekoch, ktoré sú stavané len v polprofile. Veď nie sú priveľmi dlhé. Len sa to zbytočne komplikuje a aj predražuje v konečnom výsledku.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod pecik » 25. Nov 2015 10:30

Mesto Cadca zverejnilo rozhodnutie o povoleni vystavby D3 Cadca Bukov - Svrcinovec:
http://www.mestocadca.sk/files/attachme ... inovec.pdf
pecik
diskutujúci
 
Príspevky: 223
Obrázky: 38
Založený: 30. Mar 2014 14:21

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod juancarlos » 12. Jan 2016 09:14

http://ekonomika.sme.sk/c/20071537/pres ... chode.html
Keďže na základe technického posudzovania boli už vyselektované firmy a minulý týždeň sa otvárali obálky s cenovými ponukami, tak pokiaľ sa nikto neodvolá malo by to ísť už celkom rýchlo, nie? Či?
Neviete náhodou niekto aké je poradie pri tomto tendri?
juancarlos
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 736
Založený: 04. Mar 2015 21:08
Bydlisko: BA, CA, SB

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Andrej » 12. Jan 2016 10:24

Vyzerá to tak, že námietky všetkých 3 diaľničných tendrov boli stiahnuté, aj keď v rozhodnutiach UVO o námietkach zatiaľ nie sú žiadne dokumenty
http://www2.uvo.gov.sk/documents/10157/ ... abulka.pdf
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod caki » 12. Jan 2016 11:05

myslim, ze otvarali sa obalky oznacene ako "Ostatne". Ceny este asi nie su zname, az ked sa otvoria obalky s oznacene ako "Kriteria".
caki
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 362
Obrázky: 34
Založený: 01. Júl 2010 11:47

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod duduso » 12. Jan 2016 12:54

už sa otvárali obálky s kritériami...takže bude to mať rýchli spád. Ide o užšiu súťaž, takže už sa nebudú odvolávať
duduso
návštevník
 
Príspevky: 32
Založený: 08. Nov 2015 15:36

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Andrej » 12. Jan 2016 14:23

Odkiaľ máš túto informáciu? Z článku na SME to nie je zrejmé. V tom prípade by už mali byť známe ceny.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod rempo » 12. Jan 2016 17:07

zatiaľ sa otvárali iba ponuky "ostatné" t.j. technická časť
cenová časť t.j. "kritéria" bude neskôr takže ešte nepoznáme ceny ani kto sa prihlásil
História a súčasnosť výstavby diaľničnej siete na Slovensku na stránke http://www.historiadialnic.sk/
Obrázok používateľa
rempo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 746
Obrázky: 2319
Založený: 22. Feb 2010 00:25

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod jarino » 18. Jan 2016 18:26

Zatiaľ všetky tri úseky k dnešnému dňu sú uvedené na stránke UVO medzi konaniami o námietkach.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod duduso » 18. Jan 2016 21:34

no bude ešte sranda
duduso
návštevník
 
Príspevky: 32
Založený: 08. Nov 2015 15:36

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod stanley » 19. Jan 2016 05:42

:evil: tak jeden tvrdi ze su namietky stale a druhy ze boli uz stiahnute do prdele nerobte si dobry den ,omg!tak kto ma pravdu sakra? chaos doslova jak na trhu.. doriti uz nech stavaju a ne same tendre namietky omietky a ine blbosti ktore len rozculuju a nikoho nezaujimaju, trha mi doslova zily od nervov ked toto vidim a citam!!! .. kedy zacnu realne aj stavat tento usek? a co ostatne useky D3 Brodno -Oscadnica a Oscadnica Cadca? ved celu D3 uz treba ako sol hustota aut neskutocne dnom co dnom na kysuciach stupa a havarie castokrat tazke su na beznom poriadku pomaly..! na to by mali ist prednostne peniaze z eurofondov cim skor a okamzite robit vsetko v zrychlenom konani,kedze tieto useky vsetky horia a uz mali byt vsetky tieto useky daavno rozostavane v tomto case a druha vec eurofondy tu tiez nebudu vecne.. dokedy to takto mienia tahat jak smargel z topanky? a dufam tiez ze konecne tento rok sa rozhodne uz konecne a ze zacnu stavat aj usek Turany Hubova ,to je tiez uz neverending story az priam chore natahovanie.. nech uz konecne nech schvalia ten tunelovy variant a zacne sa kopat ten spominany tunel Korbelka.. bazmek do riti naco sa caka? kym nam vezmu a zablokuju eurofondy? dufam ze fakt tento rok minimalne D1 a D3 rozpumpuju naplno aj useky ktore sa nestavali doteraz a ze pojdu uz KONECNE fakt do vystavby.. mam na mysli hlavne kysucke useky od Brodna po Cadcu a Turany Hubova , obchvat Presova, Budimir Bidovce a Cadca Bukov Svrcinovec -tieto 3 useky beriem uz ako samozrejmost (dufam ze ich uz zacnu na jar najneskor) :oops:
stanley
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 26. Máj 2015 01:48

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Miro » 19. Jan 2016 08:35

Vieš, stanley, vždy keď idem ráno z KNM do Žiliny a poobede späť, tak si spomeniem na istého diskutujúceho, ktorý tu vždy písal "načo stavať opustenú cestu do kysuckých vŕškov, kde líšky dávajú dobrú noc" a zmierujem sa s tým, že ja sa kompletnej D3 asi už nedožijem a minimálne kým pôjdem do dôchodku, čo bude o 3 roky, tak sa úsek Brodno-KNM stavať nezačne. A veru je to dobre, pretože až sa začne stavať, tak to už sa bude z KNM dať dostať asi len vlakom, aj to len vtedy, ak niekde nepadne trolej, ako napríklad včera.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Viktorius » 19. Jan 2016 10:00

stanley,

- oficialne namietky su, kto ma neoficialne zdroje a su pravdive tak ok, ale zatial bohuzial to UVO ukazuje vo svojich informaciach o priebehu konani. Velmi sa to natahuje, ale ja sa uz ani nedivim, ked NDS ma problem roztrhnut obalku precitat kto co dava a podpisat to. Je mi jasne ze sa jedna o velke diela ale podla mna to trva sakra dlho. Ved lehoty na predkladanie ponuk su podstatne kratsie. A je rozdiel predlozit ponuku a porovnat ju.
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod eric987 » 19. Jan 2016 10:21

stanley napísal::evil: tak jeden tvrdi ze su namietky stale a druhy ze boli uz stiahnute do prdele nerobte si dobry den ,omg!tak kto ma pravdu sakra? chaos doslova jak na trhu.. doriti uz nech stavaju a ne same tendre namietky omietky a ine blbosti ktore len rozculuju a nikoho nezaujimaju, trha mi doslova zily od nervov ked toto vidim a citam!!! .. kedy zacnu realne aj stavat tento usek? a co ostatne useky D3 Brodno -Oscadnica a Oscadnica Cadca? ved celu D3 uz treba ako sol hustota aut neskutocne dnom co dnom na kysuciach stupa a havarie castokrat tazke su na beznom poriadku pomaly..! na to by mali ist prednostne peniaze z eurofondov cim skor a okamzite robit vsetko v zrychlenom konani,kedze tieto useky vsetky horia a uz mali byt vsetky tieto useky daavno rozostavane v tomto case a druha vec eurofondy tu tiez nebudu vecne.. dokedy to takto mienia tahat jak smargel z topanky? a dufam tiez ze konecne tento rok sa rozhodne uz konecne a ze zacnu stavat aj usek Turany Hubova ,to je tiez uz neverending story az priam chore natahovanie.. nech uz konecne nech schvalia ten tunelovy variant a zacne sa kopat ten spominany tunel Korbelka.. bazmek do riti naco sa caka? kym nam vezmu a zablokuju eurofondy? dufam ze fakt tento rok minimalne D1 a D3 rozpumpuju naplno aj useky ktore sa nestavali doteraz a ze pojdu uz KONECNE fakt do vystavby.. mam na mysli hlavne kysucke useky od Brodna po Cadcu a Turany Hubova , obchvat Presova, Budimir Bidovce a Cadca Bukov Svrcinovec -tieto 3 useky beriem uz ako samozrejmost (dufam ze ich uz zacnu na jar najneskor) :oops:


Ono aj ked by uz boli stiahnute, konanie o nich sa skonci ODMIETNUTIM namietky, takze tak ci tak UVO musi vydat uznesenie :)
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod esteen » 19. Jan 2016 11:14

Problem je, že už su tam vyše mesiaca a ešte nezačalo ani konanie.
esteen
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 150
Založený: 16. Feb 2014 19:11

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod relix » 21. Jan 2016 15:39

„Činnosť stavebnotechnického dozoru pre projekt Diaľnica D3 Čadca,
Bukov - Svrčinovec„ - Inžinierske združenie BUNG – Infram
relix
diskutujúci
 
Príspevky: 157
Obrázky: 88
Založený: 13. Sep 2014 09:15

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod mjk » 21. Jan 2016 22:40

Proti Stavebnému povoleniu bolo podaných niekoľko rozkladov. Pripadá mi to nezvládnuté, aj keď uznávam, že štruktúra osídlenia je komplikovaná. http://www.telecom.gov.sk/index/open_file.php?file=mdpt/verejnevyhlasky/20160114_D3.pdf
mjk
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 49
Založený: 24. Okt 2013 19:27

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.