D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod ANDi » 25. Apr 2017 19:00

Ked pozeram na satelitne snimky v Google Earth, tunel Zilina je najostrejsia zakruta na celej D1, ci je to len opticky klam?
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod mino » 26. Apr 2017 15:37

Pri 100km/h si to asi mohli dovolit
mino
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 619
Obrázky: 44
Založený: 02. Nov 2007 11:50
Bydlisko: LM/BA

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod ondrejko_t » 27. Apr 2017 05:46

vcera zas bolo v spravach, ze dialnica skonci v poli. lebo napriek planovanemu priamemu zadaniu NDS este nikomu nedala objednavku (ani 5 mesiacov po oznameni) nedala. no a kedze privadzac budu stavat cca. 2 roky a usek by mal byt hotovy bud. rok na jesen, tak je vsetko jasne.
skoda ze uz nie som v ZA, mal by som dalsiu fajnu korculiarsku drahu, asi najdrahsiu na svete.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Viktorius » 27. Apr 2017 11:13

Nie je to az taka hroza, nakolko plny efekt prinesie az visnove a ten bude hodne meskat...mna skor osobne trapi ina situacia, ze sa nesutazia nove useky, a dokonca nie je financovanie...aj ked mimo vlakna ale je to skoda, kedze ekonomika ma pomerne dobru dynamiku a pozitivne trendy pre dalsi vyvoj aspon podla nedavneho eurostatu, tiez ma mrzi ze nemame vyrovnany rozpocet a plnym tempom netazime z tzv. 0 % deficitu, ktory neustale navysuje nas dlh, aj ked k pomerom ekonomiky klesa. Tu vidim premarnenu sancu, a ja osobne neverim ze 1,3 % k HDP okresana vydavkov statu by mal byt pre SR problemom...bohuzial stat sa spolieha na jaguar a nulty obchvat bratislavy a preto na konsolidaciu ani nepomysli...
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod ondrejko_t » 27. Apr 2017 11:46

hej, cesta sama o sebe nie je hroza. Hroza je to, ze cesta, ktora sama o sebe nic neriesi (a pravdou je ze by neriesila vela ani s privadzacom) bude hotova a bez vyuzitia. tzn. ze peniaze na nu minute mohli ist do D1 POZ-POJ uz pred troma rokmi a tento usek sa mohol stavat teraz. alebo R4, alebo D3 na kysuciach, alebo R2, alebo... myslim, ze kazdy z nas co po slovensku jazdi si tych alebo najde celkom dost. ale nieee, sak my musime stavat cesty do pola (a nie je to ani prva, a ani posledna).
odhliadnuc este aj od toho HDP a rozpoctovej politiky co spominas (aj s tym suhalsim). Hold, vivat plk doc fiko, spasitel sveta a prilahlych galaxii (a este nech mi niekto povie, ze za pociatka sa stavalo najviac, najlepsie a najrychlejsie).
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Petroslav07 » 27. Apr 2017 12:13

Tak predsa sa bude robiť verejná súťaž...

https://ndsas.sk/press/spravy/zhotovite ... nej-sutaze

Tlak verejnosti robí svoje... :)
Petroslav07
návštevník
 
Príspevky: 19
Založený: 09. Jan 2017 14:00

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Matt » 27. Apr 2017 12:32

Cize HP-LL (bez krizovatky) do konca r.2018, privadzac (ZA-LL) pri idealnom priebehu sutaze od 09/2017 do polovice 2019, ale samotna krizovatka (stavba v ramci useku LL-DS) stale v nedohladne. (Ne)chce sa mi verit, ze to zosuladia.
Matt
diskutujúci
 
Príspevky: 66
Založený: 01. Nov 2010 08:15
Bydlisko: Košice

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod LubosG » 27. Apr 2017 20:27

Do konca augusta ukončenie súťaže, resp. podpis s víťazným uchádzačom, predpokladá NDS. Tak to si hodne veria, alebo vedome zavádzajú. Nechce sa mi veriť v takýto rýchly proces, najmä na základe skúseností v posledných niekoľkých tendroch. Jedine, žeby išlo o nejaké užšie verejné obstarávanie, v extra zrýchlenom konaní, o ničom takom sa ale NDS v správe nezmieňuje. Na Slovensku jednoducho takto rýchle a transparentné "tendrovanie" robiť nevieme, aspoň doteraz nie. A tiež som zvedavý na cenu víťaza súťaže, či pôjde ešte dole, alebo si priplatíme za "rýchlosť výstavby", možno ako v prípade úseku D3 Svr-Ska :lol: .

Edit: A veta, či skôr sľub - ...NDS bude robiť všetko pre to, aby privádzač bol ukončený v rovnakom termíne ako úsek D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka... - sa dá naozaj dodržať, stačí ďalším dodatkom k zmluve prispôsobiť termín ukončenia výstavby D1 HP-LL k termínu výstavby privádzača a môže sa otvárať naraz, v NDS sú v tomto smere veľmi flexibilný, a zhovievavý :wink: .
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod milan_KM » 27. Apr 2017 20:55

Bez samotnej križovatky LL je to cele aj s príplatkom za expresné postavenie úplne na nič, takže to dáva Remetovi ďalšiu páku na NDS aby mu schválili predĺženie výstavby (min. križovatky)...
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod ondrejko_t » 28. Apr 2017 05:46

LubosG napísal:Do konca augusta ukončenie súťaže, resp. podpis s víťazným uchádzačom, predpokladá NDS. Tak to si hodne veria, alebo vedome zavádzajú. Nechce sa mi veriť v takýto rýchly proces, najmä na základe skúseností v posledných niekoľkých tendroch. Jedine, žeby išlo o nejaké užšie verejné obstarávanie, v extra zrýchlenom konaní.


No na slovensku pozname este jeden druh verejneho obstaravania (aj ked hlavne z nakupov aut). V preklade da sa potichu info dopredu dohodnutej vytaznej skupine, kde co a ako sa bude diat. Ti si potichu pripravia podklady. No a po oficialnom vyhlaseni sa da sibenicny termin na dorucenie podkladov, ktore samozrejme stihne dodat len jedna firma.
no a aby sa to poistilo, v ziadosti o firmu budu ciste nahodne podmienky o tom, co musi firma splnit tak, aby to mohla vyhrat len jedna.
Krajina neobmedzenych moznosti :)
takze ma vobec neprekvapi, ked to bude aj tak doprastav, ktory to mal dostat v priamom zadani, akurat ze tu im na to daju teda kusok viac casu a asi aj kusok viac penazi.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod ANDi » 28. Apr 2017 07:09

Toho sa aj ja obavam.
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod jarino » 28. Apr 2017 09:11

Nemyslel som, že to niekedy napíšem... Doprastav to bude schopný postaviť relatívne načas, narozdiel od istých firiem.
Samozrejme, tiež som za tender. Križovatka LL pochybujem že bude v termíne, takže asi toľko k nutnosti to priklepnúť niekomu bez súťaže z časových dôvodov.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod fh » 28. Apr 2017 09:30

jarino napísal:Nemyslel som, že to niekedy napíšem... Doprastav to bude schopný postaviť relatívne načas, narozdiel od istých firiem.


Tiež ma to napadlo...
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod esteen » 28. Apr 2017 12:44

Teoreticky celá križovatka LL by nemusela byť. Stačia dve vetvy a vybavená vec.
esteen
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 150
Založený: 16. Feb 2014 19:11

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Jonathan » 28. Apr 2017 13:18

Teoreticky staci jedna vetva (ZA-->BA), ktora sa provizorne upravi na obojsmernu premavku. Tato vetva je na povrchu, netreba ziadne mosty. Na opacny smer je potrebny hlavny most ponad dialnicu.
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod jarino » 28. Apr 2017 13:32

Plus ešte most na poľnej ceste prípadne most na jednej z vetiev ponad ten opačný smer. Ale tak dalo by sa nejako provizórne to spraviť.

Hĺbenú časť tunelov Ovčiarsko a Žilina realizuje pre Doprastav spoločnosť TuCon.
Technológia výstavby: Betonáž do posuvného systémového debnenia
Realizované práce: Armovanie, šalovanie a betonáž základových dosiek, spodných klenieb a sekundárneho ostenia.
Obdobie výstavby: marec 2017 – november 2017
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod mino » 28. Apr 2017 14:31

fh napísal:
jarino napísal:Nemyslel som, že to niekedy napíšem... Doprastav to bude schopný postaviť relatívne načas, narozdiel od istých firiem.


Tiež ma to napadlo...


Akoze za 14 mesiacov :?:
mino
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 619
Obrázky: 44
Založený: 02. Nov 2007 11:50
Bydlisko: LM/BA

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod aquila » 28. Apr 2017 15:44

ked vedeli postavit za necele 2 roky podstatne komplikovanejsi usek D1 cez povazsku bystricu, tu kde uz je zhrnuta ornica, ziadna MUK v podstate len rovna cesta bez nicoho tak to sa da urobit vo vyspelych krajinach aj pocas jednej sezony .. horsie bude, ze to moze dopadnut tak, ze bude privadzac po MUK, bude samotny usek HP - LL po MUK, ale samotna MUK este nebude stat ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod fh » 28. Apr 2017 16:08

aquila napísal:ked vedeli postavit za necele 2 roky podstatne komplikovanejsi usek D1 cez povazsku bystricu, tu kde uz je zhrnuta ornica, ziadna MUK v podstate len rovna cesta bez nicoho tak to sa da urobit vo vyspelych krajinach aj pocas jednej sezony .. horsie bude, ze to moze dopadnut tak, ze bude privadzac po MUK, bude samotny usek HP - LL po MUK, ale samotna MUK este nebude stat ..


Si mi to zobral z klávesnice 8)
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod esteen » 28. Apr 2017 18:22

Už som to spomínal asi v inom vlákne, samotná Muk nemusí byť, stačí jedna vetva ZA ->D1 a dočasné napojenie. Len samozrejme musi zatlačiť NDS, inak sa Dúha nerozhýbe...
esteen
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 150
Založený: 16. Feb 2014 19:11

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Vlados » 28. Apr 2017 20:12

Na privádzači bude jeden (dva) mosty, oba majú spodnú časť hotovú.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod StVO » 30. Apr 2017 22:47

Petroslav07 napísal:Tak predsa sa bude robiť verejná súťaž...

https://ndsas.sk/press/spravy/zhotovite ... nej-sutaze

Tlak verejnosti robí svoje... :)

Mňa osobne teda pobavilo, že tam museli opakovanie zdôrazniť, že to bude "transparentná" verejná súťaž... Tým akože chceli povedať, že tie doteraz neboli transparentné?? :D :D
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Vlados » 30. Apr 2017 22:54

oni vedia, že my to vieme :D
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod StVO » 30. Apr 2017 23:03

Križovatku D1s privádzačom LL prekresľujú. Na Slovensku sme síce zvyknutí na všelijaké úlety, ale táto križovatka má naprojektované pikošky ako dva výjazdy 20 metrov za sebou, vetvu s polomerom 40 metrov a pozdĺžnym sklonom tuším 8% (v tamojších klimatických podmienkach!) a ešte to aj lezie do zosuvového územia. Pozitívny bezpečnostný audit by nepodpísal zrejme ani Tomčáni. Žiaľ, potrebné zmeny si pravdepodobne vyžiadajú nové územné rozhodnutie.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod StVO » 30. Apr 2017 23:04

Vlados napísal:oni vedia, že my to vieme :D

Náhodou, na Slovensku sa kradne úplne bez okolkov a priehľadne, čiže transparentne :D
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 37 hostí.