D1 Svinia - Prešov západ

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Tomas PO » 16. Apr 2016 15:50

co ja viem uz je vyvlastneny na tomto mieste, ako aj v telese buducej D1 smer tunel
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod caki » 13. Sep 2016 12:17

viewtopic.php?f=35&t=21799

NDS uzavrela zmluvu o dielo so spoločnosťou Skanska SK.
harmonogram počíta so začiatkom prác 20. septembra 2016 a s ukončením 5. októbra 2017.
Stavba na dobudovanie križovatky je rozdelená na štyri etapy, pričom prvá je plánovaná do 28. septembra, druhá do 7. marca, tretia do 28. augusta a záverečná do 4. októbra
caki
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 362
Obrázky: 34
Založený: 01. Júl 2010 11:47

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod aquila » 13. Sep 2016 13:01

co ma prekvapuje, ze to ide nad povodnu cenu .. kazdopadne dalsi dobry krok k znormalneniu situacie v presove
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Vlados » 13. Sep 2016 17:17

máme informáciu čo všetko sa bude robiť?
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod i15 » 13. Sep 2016 18:17

úspora času vykompenzuje stratu na nezmyselných 60-tkach na D1 PO-KE
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod svaco » 14. Sep 2016 08:28

Konečne sa to ide robiť. 6 rokov po funuse ale aspon nie 10. Rok sa mi zdá dlha doba, ale v Prešove sme si uz zvykli aj na dlhšie presahy, takže vďaka aj za to. Dobudovanie križovatky bude mať jden pozitívny a jeden negatívny výsledok.
Pozitívny je ten, že výjazd áut z PO na D1 sa urýchli a tým pádom sa nebudú tvoriť kolóny po poslednej križovatke na sídl.3.
Negatívum bude pre autá prichádzajúce z D1 a síce, že autá z cesty I18 už nebudú brzdené križovatkou a teda pre autá z D1 bude na danej križovatke pri Lidli väčšie spomalenie a zrejme sa budú tvoriť kolóny na vstupe do PO, ktoré v exponovaných časoch budú siahať zrejme až na výjazdovú vetvu z D1 a možno až do telesa dialnice a toto zrejme vyrieši až nový úsek D1, ktorý sa ešte nezačal.

Predpokladám, že doprava bude už len stúpať na intenzitách a v rokoch 2020, keď sa to má dokončiť (ak Boh dá) to bude na križovatke pri Lidli dosť brutal, keďže už bude dokončená aj NK a pre intenzity to zrejme pôjde len hore. Po dokončení NK sa stane ďalším kritickým miestom pre tranzit PP-KE a spať úsek ulíc OM-Levočská, kde na dvoch križovatkách pri Kauflande a Lidli vzniknú šialené zápchy, keďže to bude lievik, ktorý zabrzdí obe smery.

Daj Boh aby košičania nezačali jazdiť do BA cez Prešov, lebo situácia sa ešte viac zhorší. Možno je aj "dobre" pre Prešov, že úsek Hub-Iva sa posúva na 2020, lebo inak by tranzit cez PO z KE bol asi ešte väčší. Pred 2020 by nemal byt ani obchvat Žiliny, ale ak sa spustia úseky, ktoré som vymenoval a v danom čase nebude obchvat PO, potom bude PO v totálnych sračkách.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod mike75 » 14. Sep 2016 09:54

Svaco, máš úplnú pravdu, zdôraznil by som však že to negatívum niekoľkonásobne zatieni to pozitívum, to som si uvedomil až po tvojom príspevku, doteraz som iba pár krát mesačne ponadával na semafor na výjazde na diaľnicu. Teraz by som bol radšej keby sa semafor odstránil až po odovzdaní JZO PO...
mike75
návštevník
 
Príspevky: 25
Založený: 25. Nov 2015 13:30
Bydlisko: Košice, Štrba

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Zipso » 14. Sep 2016 11:53

Mozno by len stacilo zakazat vozidla s SPZ SB prejazd z Velkeho Sarisa do Maleho Sarisa a v exponovanych casoch by problem nebol :). Ale vazne, pokial nebude v PO upravena svetelna signalizacia pri Lidli vidim to dost biedne.
Zipso
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 284
Obrázky: 50
Založený: 26. Mar 2007 11:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod svaco » 14. Sep 2016 12:14

mike75 napísal:Svaco, máš úplnú pravdu, zdôraznil by som však že to negatívum niekoľkonásobne zatieni to pozitívum, to som si uvedomil až po tvojom príspevku, doteraz som iba pár krát mesačne ponadával na semafor na výjazde na diaľnicu. Teraz by som bol radšej keby sa semafor odstránil až po odovzdaní JZO PO...


Ťažko je povedať, čo by bolo lepšie. Osobne si myslím, že odstránenie semafora je dobrá vec, nesmie sa však riešiť izolovane. Ak sa to urobí, mala by sa nejakým spôsobom riešiť aj zelená vlna smerom na VT aj KE od krizovatky pri Lidli. T.j. ďalšia križovatka pri Kauflande by mala byť zosúladená s križovatkou pri Lidli, aby autá idúce od PP nasledujúcou križovatkou len prešli a zbytočne nestáli, lebo ako som už písal, tam začne vznikať brutálny lievik, hlavne zo smeru od KE. Smer od PP na KE, by mal byť poriešený, ak sa zosúladí aj následná križovatka zo semaforrom na Obrancov mieru, ktorá je od krizovatky pri Kauflande vzdialená asi len 200m. Tzn. Krizovatky Lidl, Kauf. a OM je treba zosúladiť a smer do KE od PP by mal byť OK.

Horšie to bude na smer VT/BJ/SK, kde to celé komplikuje úrovňové križenie so železnicou, kde to bude potrebné tiež nejako riešiť a zapracovať do synchronizácie semaforov, pretože ak ide Vlak nemá zmysel púšťať smery na VT a radšej púšťať ostatné smery a potom to vykompenzovať dlhšímu intervalmi na smer VT.

Dúfam len, že o tomto už niekto kompetentný aspoň rozmýšľa a plánuje to riešiť. Nie som dopravný analytik, ale myslím si, že adaptívnym nastavením semaforov pri zahrnutí informácie od železnice je možné docieliť priepustnosť aspoň o 10percent lepšiu ako keď sa to nechá len tak a nezohľadní sa nič.

Ak ide napr. vlak, tak by som uprednostnil smer KE-PP a KE-sidl.3 nech idú celý čas + opačný smer PP-KE a ostatné smery nech vtedy stoja, lebo aj tak je vtedy cesta pred železnicou už plná + (občas ešte niektorí zúfalci zvyknú vojsťť do križovatky a blokujú ešte aj smery, ktoré sú ináč OK).
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Zipso » 14. Sep 2016 12:45

Pekne zhrnute, este by som dodal ze krizovatka pri kauflande ma iba jeden pruh na KE pritom sirkovo tam vojdu aj dve auta, niekolko krat som to tam zazil nazivo :). Chcelo by tam nejaku jednoducu upravu a priepustnost by sa zvecsila aspon na smer KE. Lievikom by bol uz len zjazd na konci NK kde ak si dobre spominam by ostal oba jeden pruh na MUK KE
Zipso
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 284
Obrázky: 50
Založený: 26. Mar 2007 11:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod granite01 » 14. Sep 2016 16:08

svaco napísal:Predpokladám, že doprava bude už len stúpať na intenzitách a v rokoch 2020, keď sa to má dokončiť (ak Boh dá) to bude na križovatke pri Lidli dosť brutal, keďže už bude dokončená aj NK a pre intenzity to zrejme pôjde len hore. Po dokončení NK sa stane ďalším kritickým miestom pre tranzit PP-KE a spať úsek ulíc OM-Levočská, kde na dvoch križovatkách pri Kauflande a Lidli vzniknú šialené zápchy, keďže to bude lievik, ktorý zabrzdí obe smery.

Daj Boh aby košičania nezačali jazdiť do BA cez Prešov, lebo situácia sa ešte viac zhorší. Možno je aj "dobre" pre Prešov, že úsek Hub-Iva sa posúva na 2020, lebo inak by tranzit cez PO z KE bol asi ešte väčší. Pred 2020 by nemal byt ani obchvat Žiliny, ale ak sa spustia úseky, ktoré som vymenoval a v danom čase nebude obchvat PO, potom bude PO v totálnych sračkách.


No netreba to preháňať s katastrofickými scenármi. Keďže sa momentálne ekonomike darí a celá Slovač sa rozhodla jazdiť autami, cenou za to budú zápchy a zápchy a zápchy. Treba si zvykať! Chceli sme mať západňarské problémy! Tak ich budeme mať! Aj na západe prešli týmto vývojom - niekedy v 60-70-tych rokoch 20.storočia :)
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Tomas PO » 15. Sep 2016 21:22

treba si uvedomit, ze krizovatka pri LIDLi pusta smer od druhe najvacsieho sidliska v PO - sidliska 3. predlzenie zeleneho signalu od PP, ci od VT by znamenalo predlzenie cakania 20 000 sidliska. a teraz je otazka, co je dolezitejsie - tranzit, cielova doprava ala cezpolni, alebo lokalni?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod atlan » 16. Sep 2016 09:42

Premenliva dlzka intervalu....
atlan
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 263
Založený: 11. Apr 2015 23:41

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod topfield » 16. Sep 2016 13:39

Tomas PO napísal:treba si uvedomit, ze krizovatka pri LIDLi pusta smer od druhe najvacsieho sidliska v PO - sidliska 3. predlzenie zeleneho signalu od PP, ci od VT by znamenalo predlzenie cakania 20 000 sidliska. a teraz je otazka, co je dolezitejsie - tranzit, cielova doprava ala cezpolni, alebo lokalni?


Ale križovatka pri lidl predsa nieje jediným výjazdom zo sídliska...
topfield
diskutujúci
 
Príspevky: 166
Obrázky: 2
Založený: 28. Aug 2014 07:56

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod ondrejko_t » 19. Sep 2016 08:18

Tomas PO napísal:treba si uvedomit, ze krizovatka pri LIDLi pusta smer od druhe najvacsieho sidliska v PO - sidliska 3. predlzenie zeleneho signalu od PP, ci od VT by znamenalo predlzenie cakania 20 000 sidliska. a teraz je otazka, co je dolezitejsie - tranzit, cielova doprava ala cezpolni, alebo lokalni?


az tak nesuhlasim, lebo zo sidliska 3 chodia viac ludia viac na krizovatku pri kaufe ako pri lidli, resp. hore na sabinovsku. mal som moznost aj dnes rano v spicke to otestovat. z Volgogradskej vacsina vodicov tocila na Clementisku (Kaufland), nie na Lidl. a podla mna je krizovatka pri Lidli s taktovacimi casmi dost dobre. skor by som sa priklonil k tomu co sa uz pisalo, zmenit taktovacie casy pri Kaufe a hlavne smer PP-KE zmenit z jedneho na dva pruhy, kedze aj vyjazd z krizovatky na KE ma dva pruhy. dokonca by som sa priklonil pri lepsich taktoch mozno aj k moznosti dat tam len oranzove blikajuce svetlo, ale to by som asi chcel vela pri kvalite slovenskych soferov...
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Marek89 » 29. Sep 2016 19:25

Vidno uz na tom zjazde nejake zmeny ci este nic ?
Obrázok používateľa
Marek89
diskutujúci
 
Príspevky: 85
Obrázky: 0
Založený: 28. Aug 2011 11:25

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Vlados » 29. Sep 2016 19:30

Zjazd je hotový. Dokončuje sa cesta I. triedy :)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod kolemjedouci » 05. Okt 2016 14:20

Dnes som isiel okolo tohto useku. Vidno tam uz nejake bagre v casti pri dialnici, kde je neslavne znamy semafor. Pokial som dobre videl, prebiehaju tam hlavne upravy svahov/terenu. Skanska si tam osadila znacky, aby jej ludia ospravedlnili pripadne obmedzenia na tomto useku. Inak zatial nic specialne sa tam nedeje.
kolemjedouci
návštevník
 
Príspevky: 15
Založený: 03. Nov 2014 09:52

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Driver » 02. Nov 2016 08:12

Ano začali pracovať robi sa uprava potoka Vydumanec a uprava terenu na napojenie na štvorprudovku pod mostom ma Skanska stavebný dvor
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Jaro » 12. Jan 2017 21:58

Publikoval som pár obrázkov z pokojnej zimnej atmosféry na výstavbe zjazdu z D1. Je to rozbehnuté a pri vhodnom počasí to odhadujem na dva mesiace. Začiatok tu http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=86&image_id=35882. Ešte pôvodný stav http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=86&image_id=8460.
Jaro
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 420
Obrázky: 3010
Založený: 04. Máj 2006 13:42

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Peťo_PO » 15. Mar 2017 18:44

Tento týždeň sa konečne podarilo spojiť nový násyp s tým nedokončením v približne požadovanej výške.
gallery/image.php?mode=medium&album_id=86&image_id=36304
Práce sa teraz zrejme presunú na druhú stranu, kde sa násyp zužuje a privádzač sa plynulo napojí na E18.
gallery/image.php?mode=medium&album_id=86&image_id=36306
Veci okolo, ako regulácia potoka a budovanie chodníka, sú zatiaľ v takom štádiu ako na jeseň.
gallery/image.php?mode=medium&album_id=86&image_id=36305
Obrázok používateľa
Peťo_PO
diskutujúci
 
Príspevky: 83
Obrázky: 151
Založený: 10. Nov 2015 17:04
Bydlisko: Prešov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Matt » 28. Mar 2017 14:38

Matt
diskutujúci
 
Príspevky: 66
Založený: 01. Nov 2010 08:15
Bydlisko: Košice

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Peťo_PO » 06. Máj 2017 21:23

V utorok by mali začať s asfaltovaním privádzača. Aktuálne vyzerá takto: https://www.dialnice.info/gallery/image ... e_id=36907
Obrázok používateľa
Peťo_PO
diskutujúci
 
Príspevky: 83
Obrázky: 151
Založený: 10. Nov 2015 17:04
Bydlisko: Prešov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Marek89 » 07. Máj 2017 17:44

Privadzac ? Nie skor zjazd z dialnice ?
Obrázok používateľa
Marek89
diskutujúci
 
Príspevky: 85
Obrázky: 0
Založený: 28. Aug 2011 11:25

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod medima » 07. Máj 2017 18:05

Veru tak, to je zjazd. Ibaže by sa jazdilo vľavo ako v Anglicku. No aj nezaujatý musí vidieť, že toto je zjazd, nakoľko sa dívame, ako autá jazdiace napravo vstupujú na diaľnicu.
A mimochodom ešte, toto je nielen zjazd z diaľnice, ale aj vjazd do Prešova pre ľudí idúcich zo starej cesty do mesta, ..ktorí doteraz museli križovať cestu vozidlám vchádzajúcim na diaľnicu
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 26 hostí.