D1 Bidovce - Pozdišovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Dendik » 30. Jan 2024 10:40

DrX napísal:Z mojho hladiska je ta studia jasny podfuk a zdrziavanie, len aby sa v KE kraji ta D1 nestavala. To fakt mame 3 roky cakat na to, aby niekto povedal, ze od KE po MI, kde je az na Dargov uplna rovina, treba normalnu dialnicu!?!?! Po tom, co sa 30 rokov kreslia a buduju megalomanie od buka do buka na celom *** naokolo blizsie? Je to ako z citanky: kde chceme stavat staviame, kde nechceme robime studie (kludne aj 10x nanovo), len aby sme ludom tam zapchali huby. A este sa nam "vhodne" pokazi scitac, tak este rok pridame. Ked uz toto nie su vyhovorky, tak neviem co... No a ked do toho este niekto tresne, ze podme stavat od UA hranice, to uz je cista parodia na rozmyslanie...

Presne takto sme sa v 2016tom pred podpisom zmluvy PO-zap/PO-juh citili v Prešove. Takže hore sa blokovať Dargov a potom uvidíme čo urobí Blava :D
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 721
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod JaNY » 30. Jan 2024 16:54

myslis nastartovat ten tank a dat ho na cestu? :D
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Dendik » 31. Jan 2024 08:25

počekaj pridu rusi ta ho takoj použiju :lol:
aľe ja myšľel tote protesti co pomuhli vof Prešove 8)
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 721
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod marclucpicard » 09. Feb 2024 15:36

Dendik napísal:
"Presne takto sme sa v 2016tom pred podpisom zmluvy PO-zap/PO-juh citili v Prešove. Takže hore sa blokovať Dargov a potom uvidíme čo urobí Blava :D"

Blava nespraví nič maximálne sa vyleje ak v nej bude veľa vody :-D
Metallica, Star Trek, Fringe, Lost, NCIS
marclucpicard
diskutujúci
 
Príspevky: 69
Obrázky: 3
Založený: 19. Feb 2009 19:13

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod sapphire » 12. Feb 2024 09:42

ale chlapci, veď na východe sa toho stavia podstatne viac ako na západe, tu sa buduje len jedna križovatka, vy to tam ťaháte na viacerých frontoch
sapphire
diskutujúci
 
Príspevky: 198
Obrázky: 81
Založený: 16. Júl 2013 08:13
Bydlisko: Diakovce

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 12. Feb 2024 11:03

za zapade (BA, TT, TN a NR kraje) je 400 km dialnic a 45-50 percent obyvatelov. na vychode je 185 km dialnic vratane 24 km vo vystavbe a 30 percent obyvatelov. alikvotne by to malo byt cez 250 km D. rozdiel tvori zemplin kde je hromada okresov s dostupnostou na D vyse 30 min. na zapade take okresy su ojedinele ak vobec.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod mareks96 » 12. Feb 2024 11:41

Na druhú stranu zase sčítanie dopravy hovorí, že na západe má priemerná dvojka viac premávky ako 1tky na východe kde nutne treba diaľnicu... Len FYI, prečo je tomu asi tak, že západ sa staval skôr.
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 504
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 12. Feb 2024 12:56

priemerna dvojka na zapade ma intenzity tak 4-5000 aut. akurat sa tu vzdy vytahuje pezinok a okolie ale to je vysoky nadpriemer.

viewtopic.php?p=258345#p258345

porovnatelne cisla ma I/62-I/75 co je ale paralelna k D1/R1. potom este I/9 na PD. I/51 a I/64 by som povedal ze o nieco menej. a to su asi najvyznamnejsie cesty na zapade mimo D.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod mareks96 » 12. Feb 2024 14:30

499, 560, 502, 503 len čo si spomeniem narýchlo

4-5k áut je zhruba to co ma 1/16 RV-Moldava alebo 1/19 východne od MI

1/61 má tiež zhruba tých 8-10k, napriek súbežnej D1 kde mame 25k-65k

Ono to ze sa stavalo najskôr na západe myslím ze opodstatnenie má, každopádne D1 treba aspoň po MI a postupne aj R2, len tu žiaľ len hasíme čo horí viacej q myslím, že také úseky tu stále sú.
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 504
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 12. Feb 2024 16:10

ale to nie su suvisle intenzity, 560 je vjazd do TT, 499 je vjazd do PN a zaroven MUK z D1, to su kusky, nie cele dlzky tych ciest co si uviedol, cez babu mas 5000 aut, akurat okolo PK mas vyssie cisla ale tam je aj kus 2x2. ziadne vytazene suvisle dvojky na zapade neexistuju.

I/61 ako kde niekde do 20000 ale pri ciferi je iba 4.000 napriklad.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod mareks96 » 12. Feb 2024 19:28

499 aj na opačnú stranu smer MY má miestami cez 10k , a pravda nie sú to súvislé intenzity, podobné ako aj jednotky okolo KE 1/19 za MI už len 5k to isté 1/16 Medzi Moldavou a KE, na tých par obchvatoch pekne vidieť čo z toho je tranzit, kde na obchvatoch sú 1-2k, ono to len potvrdzuje, že nedá sa na to pozrieť len obyvatelia/km, aj to, že to, že západ dostal hlavné D a T ťahy skôr je objektívne.
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 504
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 13. Feb 2024 07:48

existencia D poza MI nie je ziadna akutna potreba. este k tym tvojim usekom, 499 - zjazd z dialnice a po hornu stredu bola dialnica uz za federacie... a je jedno ci ma kusok vyssie intezity aj na vrbove. cize este aj tie kusky su kvoli dialnici alebo blizkosti BA. a mohol by som tu do nemoty pisat zoznam ciest II a nasli by sa aj I. triedy na zapade s 2-3.000 intenzitami. ale je to zbytocne. jedine co ma suvisle okolo 10k je I/9.

netusim kde su 1-2k na obchvatoch, medzi moldavou a KE nie je 5k...ale cez 10k az po turnu...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod mareks96 » 13. Feb 2024 08:54

Pardon, Moldavou a RV :) kde je D alternatíva súvislé intenzity nad 10k na cestách nižších tried nemajú dôvod byť
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 504
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod metelesku.blesku » 21. Feb 2024 13:55

To vieš, že hádať sa s devilom je ako hrať šach s holubom? :)
On ti bude donekonečna verklikovať intenzity na jednotkách na východe a porovnávať ich s jednotkami na západe ignorujúc skutočnosť, že na tom prehnitom západe sú tie vysoké intenzity na jednotkách aj s intenzitami na súbežnej diaľnici. Popri tom ti dá argumentáciu o vyťaženosti R2 a zabudne spomenúť, že na súbežnej jednotke je absolútne prázdno.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 21. Feb 2024 20:22

na západe má priemerná dvojka viac premávky ako 1tky na vychode... najskor by som ocakaval ze uznas ze toto je nezmysel. To asi marne cakam. Tak budem verklikovat. Ani priermerna jednotka na zapade nema 10k. A co sa tyka subeznych ciest pozri si intenzity ked dialnica koncila pri hornej strede. Kazdy vidi narast kde je suvisla dialnica a stagnaciu alebo mensi narast kde nie je. Iba pstros co si strci hlavu do piesku to nevidi.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Vlados » 21. Feb 2024 21:46

metelesku.blesku napísal:hádať sa s devilom je ako hrať šach s holubom? :)

Dávam palec hore, tu to žiaľ inak nejde.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod DrX » 22. Feb 2024 08:28

Podla mna dovod nie je ani tak porovnavat zapad a vychod ako skor sever a juh. Preco sa pri intenzitach do 10k staval za tazke prachy PO-PP a pri podobnych intenzitach sa nerobi nic na KE-RV. A podobne aj dalej, polprofil okolo Tornale a Ozdian je neskutocne zlepsenie oproti jednotke. To by sa malo od LC po RV robit vsade. Nie ta pakaren, ze jednotku okolo Batky opravia ale nechaju taku istu pokrutenu ako bola. Cela R2 KE-LC sa takto da este stale poriesit za menej, nez bude stat Tu-Hu!!!

No ale, aby sme sa vratili k teme, vie sa uz, kedy sa zverejni ta zazracna studia D1 KE-UA?????
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 22. Feb 2024 08:36

lebo sudruhovia si naplanovali pomnik na ktory komunisticky rezim nemal prachy, tak ako na to nemal prachy ani meciar ani dzurinda. to je podstatne, to ze ci to urobia do 2025 alebo by to urobila nejaka svetova firma aj zo stratou do 2020 je nepodstatny detail. dialnica sa to 2005, 2010+ nedala postavit.

a isteze, KE-MI su intenzity 10k+ to bolo par rokov dozadu postacujuce na plny profil hlavne ked je este aj lahky teren, co od dargova na vychod je. vsade naokolo by to bola priorita.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod metelesku.blesku » 22. Feb 2024 15:11

Sever pri postupnom dobudovávaní diaľnice na seba prirodzene sťahoval časť dopravy z juhu.
Rozdiel je ten, že juh by nevyriešil také problémy dopravy na severe, ktoré juh nikdy nemal a nemá doteraz.

Predĺženie diaľnice do MI na tomto fóre nespochybňuje nikto. Posledná debata sa tu ale zvrhla k tomu, že prečo sa diaľnice stavali najprv na západe. No lebo tam boli vždy vyššie intenzity, ku ktorým sa východ dostáva len teraz. Ako inak jednoduchšie to ešte napísať?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod DrX » 23. Feb 2024 20:34

Alebo aj presne naopak:
metelesku.blesku napísal:Sever pri postupnom dobudovávaní diaľnice na seba prirodzene sťahoval časť dopravy z juhu.
Rozdiel je ten, že juh by nevyriešil také problémy dopravy na severe, ktoré juh nikdy nemal a nemá doteraz.

Juh BY pri postupnom dobudovávaní diaľnice na seba prirodzene sťahoval časť dopravy zO SEVERU.
Rozdiel je ten, SEVER BY POTOM TAKE PROBLEMY AKO MA TERAZ NIKDY NEMAL, lebo by bol menej vytazeny. A aj tie problemy, ktore ma, sa dali riesit normalne, nie megalomanskymi nepostavitelnymi 8-kilometrovymi tunelmi.

metelesku.blesku napísal:Predĺženie diaľnice do MI na tomto fóre nespochybňuje nikto.

Ano, nikto nespochybnuje, akurat, ze dookola revete, ze chcete vsetko na zilinskej megalomanskej D1 a D3, ktore krasne zozeru vsetky dostupne peniaze, vsakano. Ked budete bojovat, aby sa peniaze delili 60:40, tak vtedy nespochybnujete.

metelesku.blesku napísal:Posledná debata sa tu ale zvrhla k tomu, že prečo sa diaľnice stavali najprv na západe. No lebo tam boli vždy vyššie intenzity, ku ktorým sa východ dostáva len teraz. Ako inak jednoduchšie to ešte napísať?


Podla mna problem nie je zapad ani vychod, ktore su rovinate. Problem je stred, ktory je na severe extremne hornaty a cez to sa to snazite pretlacit a preto vychod nema nic.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 24. Feb 2024 22:09

pred 30 rokmi ked sa rozhodovalo mal sever ake problemy ? to ze sa islo niekde 40-60? take boli aj su aj na juhu. porovnanie: intenzita 1995 branisko 4 137, soroska 3 752. dnes branisko 16000 a soroska 6000. mozno ze nieco aj stahuje cez certovicu ale z R1 urcite nie, skor naopak. tie narasty su viac narast automobilzmu a to ze dialnica robi intenzity. a pritom prakticky cela severna D1 ma pod 20k, kolko aut by tam bolo bez nej ?? okolo 10K ??

Podla mna problem nie je zapad ani vychod, ktore su rovinate. Problem je stred, ktory je na severe extremne hornaty a cez to sa to snazite pretlacit a preto vychod nema nic.
extremne hornaty a nizsie intenzity ako na zapade. strecno malo 10000 aut a dalej mimo miest hlboko pod 10k cim dalej tym blizsie k 5000. mesta sa mohli riesit obchvatmi, kopce 3 pruhom a strecno mohlo mat galeriu alebo kratsi tunel.

Ked budete bojovat, aby sa peniaze delili 60:40, tak vtedy nespochybnujete.
lenze 60 je tam malo. aby ta megalomania mohla byt postavena 10 rokov dozadu to malo byt 100:0. ZA-PO je mozno o 100 percent drahsie ako BA-ZA.

kazdopadne za KE je este velky priestor a vela ludi. to nie su 2 okresy ako na kysuciach.

Popri tom ti dá argumentáciu o vyťaženosti R2 a zabudne spomenúť, že na súbežnej jednotke je absolútne prázdno.
prave naopak, vyborna sprava je ze dialnica vzala velku vacsinu aut. od toho tam je. na dsk-turany je na dialnici ledva viac aut ako R2 pri mytnej a uplne porovnatelne ako pri DT. a na starej I/18 ostala asi polovica intenzit. to je v poriadku ??
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod cPalo » 25. Feb 2024 13:21

metelesku.blesku napísal:o vyťaženosti R2 a zabudne spomenúť, že na súbežnej jednotke je absolútne prázdno.

Práve tento argument je jednoznačne za diaľnicu, lebo "D je pre tranzit" a "1 pre domorodcov" ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod metelesku.blesku » 27. Feb 2024 17:36

cPalo napísal:Práve tento argument je jednoznačne za diaľnicu, lebo "D je pre tranzit" a "1 pre domorodcov" ;)


Nie. Tento argument je jednoznačne za výstavbu obchvatov miest a obcí pre zachovanie plynulej dopravy tranzitu mimo sídiel. Určite to nie je argument pre diaľnice. Intenzity, intenzity, intenzity. Pokiaľ máš prázdnu súbežnú cestu I. triedy (nie miestnu komunikáciu, cestu 1. triedy), znamená to len toľko, že diaľnicu nebolo potrebné stavať, iba presúvať cestu mimo intravilánov obcí.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod metelesku.blesku » 27. Feb 2024 17:42

devil napísal:prave naopak, vyborna sprava je ze dialnica vzala velku vacsinu aut. od toho tam je. na dsk-turany je na dialnici ledva viac aut ako R2 pri mytnej a uplne porovnatelne ako pri DT. a na starej I/18 ostala asi polovica intenzit. to je v poriadku ??


A tie čísla na súbežných jednotkách popri DS-Turany a popri R2 Lovinobaňa teda dáš, alebo nedáš? :D

uh BY pri postupnom dobudovávaní diaľnice na seba prirodzene sťahoval časť dopravy zO SEVERU.
Rozdiel je ten, SEVER BY POTOM TAKE PROBLEMY AKO MA TERAZ NIKDY NEMAL, lebo by bol menej vytazeny. A aj tie problemy, ktore ma, sa dali riesit normalne, nie megalomanskymi nepostavitelnymi 8-kilometrovymi tunelmi.


Tak skús všetkým kamiónom z Katovicka a Ostravska, ako aj turistom smerujúcim do Tatier a Fatier vysvetliť, že majú chodiť juhom. Dobre?
To naviazanie dopravy z juhu na sever nejaké bolo, ale nie nejako zásadné. Opačne by to bolo len horšie. Skús si spočítať intenzity na oboch najslabšie vyťažených úsekoch severu, že aký je skutočný tranzit V-Z. Napádaš intenzity okolo Behároviec, ale medzi Rimavskou a Rožňavou už taký akčný nie si. A nie, ani diaľnica juhom by to nijako dramaticky nezlepšila.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 27. Feb 2024 21:32

nie su ziadne cisla I/16. neviem o co ti ide. na subeznej jednotke I/18 je urcite ovela viac aut ako na subeznej I/16. to preukazuje ze na severe je viac lokalky a nic viac.

esteze vies co by zlepsila dialnica juhom...mas intenzity spred 30 rokov. ked popieras scitaniami dopravy preukazany fakt ze samotna suvisla dialnica generuje intenzity tak si naozaj na urovni toho tvojho holuba. doprava z ceska tu bola aj 10-30 rokov dozadu. teoria o hromade katowicko-ostravskych intenzit pada pri pohlade na intenzitu hranicnych prechodov. takze ostava nam lokalka z ktorej tu silou mocou ides robit tranzit.

viewtopic.php?f=35&t=25127

tranzit cez ZA neuveritelnych 9.000 +2400 aut v smere vychod-zapad. ohromujuce.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 74 hostí.