D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Levoča

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod ViliKE » 24. Sep 2014 11:51

Aj ja sa prikladam k Andrejovmu nazor. Naozaj suhlas. Ja som pisal o uliati penazi na bocne ucty, ale myslel som to ako moznu alternativu (miesto alebo som napisal lebo).
Bez ruzovych okuliarov je jasne, ze peniazky sa postracali na roznych uctov + maju zastarale firemne riadenie + mozno podliezli ceny. Ked si to zhrnieme a pouzijeme aj priklad Eurovia, IS a Skanskej ako uvadzal Granite01, tak prideme aj tak k tomu, ze si to VHS sposobil sam. Aspon vo velmi velkej miere. Napr. Hubova-Ivachnova bola 4ta najlacnejsia ponuka!!!! Myslim, ze aj inde nepatrili medzi najlacnejsich, kto vyhral zakazku! Stavat tucne STATNE zakazky dokaze uzivit zdravorozmyslajucu firmu na dllllhe roky. Ked k tomu priratame subky, kt. VHS neplatil/neplati, tak je jasne, ze parazituju na state vdaka Ficovej podpore. Minule ktosi spominal, ze povodie Vahu 2dni pred kulminaciou Vahu oznamila firme Vahostav, co sa bude diat s Vahom. Napriek tomu si Vahostav neodpratal techniku a nechal ju zaplavit. Tak isto postahovali ludi z horsie platenych / pre nich nevyhodnych stavieb a presunuli tam kde dostanu zaplatene a tlaci ich topanka. Urcite nebudu platit penale za meskanie vystavby JA-JA1 a DS-TU!!!
Ja len dufam ze po precitani tohto fora si ludia uvedomia ako to v nasej Dzamahirii funguje, kto komu pomaha a koho my pracujuci dotujeme! Len aby sa pri volbach mali podla coho rozhodnut!!!!
ViliKE
diskutujúci
 
Príspevky: 167
Obrázky: 277
Založený: 23. Apr 2014 08:26
Bydlisko: Kosice

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod eric987 » 24. Sep 2014 13:07

vladi87 napísal:Čo znamená konkurz z pohľadu stavby..dokončí to Váhostav alebo to bude musieť prebrať niekto iný?


tato otazka je viac na mieste pri usekoch, kde VHS je jedinym zhotovitelom (DS-Turany), tu to MA kto dokoncit - zhotovitelom je zdruzenie ktore tvori VHS+B&K ak by VHS v dosledku konkurzu zanikol, B&K je dalej viazany. Pravne sa tomu hovori solidarny zavezok
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod peterle » 24. Sep 2014 18:42

Tento prvý úsek našťastie nie je taký dôležitý ako druhý, ktorý tvorí obchvat mesta.
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod svaco » 25. Sep 2014 08:31

To je síce pravda, ale takýto selektívny prístup k Váhostavu a Doprastavu kazí morálku a etiku firiem. Veď keď to môžu pni, prečo nie aj ja. Myslím si, že tieto firmy by mali všetkých vyplatiť a všetky peniaze povracať, mali by im byť naparené mastné pokuty, nech to stojí čo to stojí, lebo ak nie tak sa podobné situácie budú donekonečna opakovať. Predĺženie výstavby úseku o minimálne rok nakoniec možno až o rok a pol, to je hrubý výsmech občanom a ostatným firmám a naviac ešte som nepočul ani zmienku o nejakých pokutách.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod bzzi » 25. Sep 2014 12:11

svaco, z čoho to tie firmy majú vyplatiť? Myslíš, že tie peniaze držia na svojich účtoch? Nemajú tam nič. Peniaze boli dávno vyvedené z firiem preč a snáď si nemyslíš, že majiteľ akciovky bude dotovať dlhy z vlastného.
bzzi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 550
Obrázky: 30
Založený: 13. Máj 2010 16:35

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod svaco » 25. Sep 2014 21:23

Ak nemajú, potom nech idú do konkurzu, a je celkom možné, že by ich niekto kúpil a pokračoval v rozpracovaných zákazkách, ináč tu nebude nikdy poriadok, pretože sú firmy na ktoré sa tlačí viac a iné, na ktoré sa tlačí menej, darmo potom budeme hovoriť o konkurenčnom prostredí.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod eric987 » 26. Sep 2014 11:20

svaco ak VHS skonci v konkurze tak zajtra nas zasiahne velky meteorit... a aj keby bol konkurz bolo by otazne ci by bol konkurz NA podnik (teda podobne ako sla niekolko mesiacov do zadu ceska TATRA) alebo by sud skonstatoval bankrot a nasledoval by konkurz MAJETKU podniku = VHS by ako pravnicka osoba zanikol. v takomto pripade by sa ale tiez nemuselo nic diat ako som sem uz raz pisal. VHS tu je totiz s najvecsou pravdepodobnostou v zdruzeni so slavnym ceskym mostostavom alias B and K a v takomto pripade je na stavbu zaviazane zdruzenie. Ze jeden z jeho clenov zanikne, je pravne irelevantne (zmluva o zdruzeni medzi VHS a BK je jedna vec, zmluva o dielo medzi zdruzenim a HDS druha), dokoncit to ma proste druhy, ten kto to dokonci ma maximalne pravo vymahat nahradu pripadnej skody z konkurznej podstaty (co by bolo zbytocnym mrhanim casu papierov a casu pravnickeho odelenia)
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod atolentak » 29. Sep 2014 09:52

prvý záber na moste pri Klčove je už hotový, skruž sa presúva na ďalší
gallery/image_page.php?album_id=158&image_id=21724
atolentak
diskutujúci
 
Príspevky: 109
Obrázky: 750
Založený: 01. Nov 2013 17:18

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod ViliKE » 30. Sep 2014 10:51

Cafte
Mate info o mostoch pri Spiskom Stvrtku? Ten co bol najblizsie uz k jestvujucej dialnici a jazdi sa popod neho ked sa vchadza na dialnicu, tak uz kladli asfalt. A ten, myslim co pod neho tecie potok, ten je v akom stave? Naposledy uz montovali zabradlia a bola aj izolacia... V akom stave je to momentalne? Pracuje sa? Este treba osadit PHSky v SP. Stvrtku a potom uz len tahat zabradlia... Pokrocilo sa oproti min. tyzdnu? Min. tyzden bolo vidiet zopar robotnikov na tych 2och mostoch pri Sp. 4tku...
ViliKE
diskutujúci
 
Príspevky: 167
Obrázky: 277
Založený: 23. Apr 2014 08:26
Bydlisko: Kosice

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod hasky28 » 04. Okt 2014 20:56

Zdravim, stale som dufal, ze prvy usek otvoria este pred komunalnymi volbami, ale bol som asi prehnany optimista....chodim tymto usekom kazdy den a na moostoch sa nedeje pomaly nic...niekedy su tam dvaja pani v oranzovych vestach, inokedy ich tam je zo dvadsat kuskov plus nejaka technika, ale zeby stavba mala nejaky vyrazny progres sa neda povedat...zacinam si mysliet, ze prvy usek bude otvoreny pri takom tempe spolu s druhym usekom...ak to opät neprekazia zle "klimaticke podmienky"...je mi na grc z tohoto stavu v nasej krajine :cry:
hasky28
návštevník
 
Príspevky: 22
Založený: 16. Jún 2014 08:23

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod hruso25 » 05. Okt 2014 10:28

V LE sa šušká termín máj. :(
Obrázok používateľa
hruso25
diskutujúci
 
Príspevky: 223
Obrázky: 675
Založený: 18. Dec 2009 20:46
Bydlisko: Levoča

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod KN.SK » 05. Okt 2014 14:32

hasky28 napísal:...zacinam si mysliet, ze prvy usek bude otvoreny pri takom tempe spolu s druhym usekom...ak to opät neprekazia zle "klimaticke podmienky"...
Trochu O.T., ale bojím sa, aby neboli teraz skutočne zlé klimatické podmienky, lebo už mi na okno ťukali sýkorky bielolíce, včera som už videl letieť divé husi...
Minulý október ani november neboli sýkorky ešte na "návšteve" v záhrade a vôbec neťukali na okno. Ale pred dvoma rokmi už boli, aj ťukali, a potom bola tuhšia zima a dlhšia. Ešte 15. marca 2013 nám nadelilo snehu, že prerušili cestnú i železničnú dopravu od KN na DS a Kolárovo. Kopy snehu boli ešte koncom apríla.
K veci: Ak sa neomeškajú i na druhom úseku, tak to otvoria slávnostne naraz. :|
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod FANUSIK » 05. Okt 2014 15:14

vsetko čo tu pišete, mate velku pravdu , dobre vystihnute len....nakoniec najhorsie dopadneme / samozrejme subbdovatelia co nedostanu zaplatene za svoju poctivu pracu / my danovy poplatnici lebo nedostaneme nacas dany usek dialnice. Radovy obcan je stale klamany politikmi uz vyse 20 rokov a stale im to žereme....dalej ... :(
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod jarino » 05. Okt 2014 17:44

Dnes na Štvrtockom moste sa robilo. Čo som si všimol za tých pár sekúnd.
Na pravom kladú izoláciu mostovky, vidno rozrobené ružové zábradlie.
Na ľavom to vyzeralo na hotové rímsy a prípravu pred nanášaním hmoty pod izoláciu mostovky.
Neviem, ako sú na tom Boglovské mosty, ale aby toto nebolo do konca roka...
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod ViliKE » 05. Okt 2014 20:01

Tak som sa zamyslel a nebolelo to ani :-) najblizsia predpoved pocasia je priazniva na nadchadzajuci pracovny tyzden. Naneau nejaky sajrajt co ide pod izolaciu a mozu klast izolaciu. Rymsy by mali byt hotove, taze uz len montovat zabradlie. Pockat na izolaciu a mozu asfaltovat. Opravte ma ked som na dajaku technologiu zabudol. Ked pracovali aj v nedelu (asi nadhanaju priplatok za vikend),tak hadam tam dakto bude aj cez tyzden. No a ten most musia zozrat do konca oktobra. Este bude pocasie na asfaltovanie tak sa to javi realne. Skoda ze ste nedali info jak je to so samotnym telwsom od MUK Levoca po Sp. Stvrtok. Podla foto na vacsine dialnice je uz vyspraveny aj stred kde uz osadili kanalizaciu... Cize uz len montovat zabradlia a zalozit PHS. To vsetko sa da aj za vlhkeho pocasia... + este ked si priratame poplatky za kazdy den omeskania, podla mna to daju do volieb...
Hruso, Atolentak a ostatni videli ste ci sa pokrocilo aj na samotnom telwse + na poslednych upravach na mostoch pri Kurimanoch a Iliasovciach?
ViliKE
diskutujúci
 
Príspevky: 167
Obrázky: 277
Založený: 23. Apr 2014 08:26
Bydlisko: Kosice

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod slafko1 » 06. Okt 2014 09:19

tento usek sa stavia podla zlteho alebo cerveneho Fidicu?
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod Andrej » 06. Okt 2014 09:33

2. usek sa stavia cez zlty FIDIC, 1. usek cez cerveny. Avsak VHS, aby minimalizoval straty na 1. useku, si z projektu aj tak robi skor trhaci kalendar a NDS mu povolila, aby mohol preprojektovat niektore objekty, pokial budu vyzerat rovnako ako v projekte. Taktiez sa museli niektore objekty preprojektovat pre inu geologiu a platnost novych noriem od cias projektovania DSP.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod hruso25 » 06. Okt 2014 20:44

Fotky z 6.10.2014 gallery/image_page.php?album_id=158&image_id=21938
Na úseku sa stále pracuje,čo je potešitelné. :)
Obrázok používateľa
hruso25
diskutujúci
 
Príspevky: 223
Obrázky: 675
Založený: 18. Dec 2009 20:46
Bydlisko: Levoča

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod hasky28 » 08. Okt 2014 20:29

Potvrdzujem slova hrusa, na prvom useku sa pracuje...myslim konkretne most pri Sp. Stvrtku, kde to vyzere, ze smer do PP je uz pomaly hotovy...len tak dalej :D
hasky28
návštevník
 
Príspevky: 22
Založený: 16. Jún 2014 08:23

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod atolentak » 11. Okt 2014 15:56

aktuálne fotografie v úseku od západného portálu tunela Šibeník (gallery/image_page.php?album_id=158&image_id=22020) a mostom Klčov (gallery/image_page.php?album_id=158&image_id=22056) vrátane mosta Spišská Hrhov (gallery/image_page.php?album_id=158&image_id=22035)
atolentak
diskutujúci
 
Príspevky: 109
Obrázky: 750
Založený: 01. Nov 2013 17:18

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod bzzi » 11. Okt 2014 17:46

Zdá sa, že hrhovský most do konca roka spoja, či nie? Počasie by malo byť dobré.

Na tých fotkách z hrhovského mosta sa momentálne skruž posúva na ďalšie pole? Alebo je to tak, že sa vybetónuje zhruba 1/4 z pola, skruž sa posunie, vybetónujú 1/4 z druhej strany a potom ten zbytok?
bzzi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 550
Obrázky: 30
Založený: 13. Máj 2010 16:35

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod jks » 12. Okt 2014 12:19

Pozdrawujem
Ja by som sa len chcel opýtať na hrhovský most. Podla fotiek kt. som tu videl tak sa mi to tak zdá ze nie je dostatocne siroky /2+2pruhy/. To potom budu postupne dorabat lebo ani piliere nie uz az take siroke.
Mozno ze pre niekoho banalna vec ale...
Dakujem za odpoved.
jks
návštevník
 
Príspevky: 45
Založený: 17. Dec 2011 13:20


Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod jks » 12. Okt 2014 20:56

Dakujem ya odpoved. Uz som to pochopil. Uy som yase o nieco mudrejsi ;~)
jks
návštevník
 
Príspevky: 45
Založený: 17. Dec 2011 13:20

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod hruso25 » 12. Okt 2014 21:08

Dnes som bol na prechádzke, MUK/ LE-Jánovce a reku pofotim dáke obražteky .No zabudol som si aparát v aute,opravujem v Dácii ,bo auto je len DAS AUTO. :) Asi staroba,abo slabá pamäťová karta.
Od mosta Bicír po MUK Levoča je položený tretí asfalt (dala ho Eurovia).Pod mostom Bicír je potok vyregulovaný a položený asfalt na polných cestách.
Obrázok používateľa
hruso25
diskutujúci
 
Príspevky: 223
Obrázky: 675
Založený: 18. Dec 2009 20:46
Bydlisko: Levoča

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 26 hostí.