D1 Dubná Skala - Turany

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod aquila » 24. Júl 2014 14:16

FANUSIK napísal:: Keby isli volby...tohto roku by ste videli ako by sa makalo.....ale takto ."...povoden zabranila.!"..k danemu povodnemu terminu dokoncenia dialnicneho useku... Dubna skala-Turany."...a budeme vysmiaty ako balamutia obycajnych ..... :wink:


tento rok su komunalne volby ale zjavne SMER si je svojimi poziciami v ZSK isty, tak netreba sa ponahlat .. ale je to skoda.. otvorit tento usek pred vianocami by bolo urcite super ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod bzzi » 24. Júl 2014 17:24

Komunálne by nestihli ani s pôvodným termínom tohoto úseku. Na voľby si prispôsobili Levoču...
bzzi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 549
Obrázky: 30
Založený: 13. Máj 2010 16:35

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod plš » 24. Júl 2014 18:42

aquila napísal:
FANUSIK napísal:: Keby isli volby...tohto roku by ste videli ako by sa makalo.....ale takto ."...povoden zabranila.!"..k danemu povodnemu terminu dokoncenia dialnicneho useku... Dubna skala-Turany."...a budeme vysmiaty ako balamutia obycajnych ..... :wink:


tento rok su komunalne volby ale zjavne SMER si je svojimi poziciami v ZSK isty, tak netreba sa ponahlat .. ale je to skoda.. otvorit tento usek pred vianocami by bolo urcite super ..

Aquila tie Vianoce, čo si spomenul sú podstatné. Na nich bije aj VHS. Načo platiť za každý deň omeškania cez zimu, keď vtedy nemôžeš si pár dňami, či pár mesiacmi pomôcť, lebo sa určité práce nedajú robiť alebo ich urobíš zle. Je to hotová čistá strata, vyrovnať ju musíš, či chceš alebo nechceš, tak ako daň. Zbytočné peniaze pre štát nemajú. A načo by majiteľ do VHS nalieval hotové peniaze, keď sa mu ich v tých šťastnejších rokoch podarilo z podniku po ročnej uzávierke vytiahnúť? Má na to ľudí, čo sú za to platení, aby to vyriešili.
Toto isté platí aj na JaJa1.
Pikantéria je, že na Sv-Sk, ako na bonitnom úseku, za za prácu majú platiť dobré peniaze, ale aj dodržovať pod sankciou termíny. Ešte väčšia pikantéria nastane, ak to isté konzorcium bude musieť začínať stavbu HP-LL. Ak nemá pripravenú druhú partiu strojov, ako teraz pracuje na Sv-Sk, bude sklz. Ešte dobre, že stavby nie sú tak vzdialené, a väčšiu časť záväzku na úseku Hu-Iv na seba prebralo OHL ŽS.
Podotýkam, že sú to všetko domnienky amatéra...
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod MaN » 25. Júl 2014 19:24

MaN
návštevník
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 18. Jún 2014 15:44

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jarino » 25. Júl 2014 21:03

Otázkou už mesiace nie je, či stavba bude meškať, ale koľko bude meškať...

Pri Turanoch za Váhom v ľavom polprofile asfalt položený, vyzerá to na dve vrstvy(jeden pruh vyzeral na dnešný). Celkovo sa to tam trochu pomenilo. Na pravom polprofile na ľavej strane s Gomacom spravili betónové odtokové žľaby.
Budúci týždeň očakávam pokládku asfaltu v úseku medzi mostom ponad Váh a mostom ponad kanál a železnicu: gallery/image_page.php?album_id=168&image_id=19711 . Je to po cca 13,8 km D1, vyvalcované je to až za koniec PHS-ky(neviem, načo tam vôbec taký SO tam je) čo je cca 14-ty km D1, ale tam už cementová stabilizácia nie je. Taktiež vidno betónové odtokové žľaby, ktoré urobili s Gomacom. Potom bude ešte chýbať necelý kilometer, tam chýba ešte ten násyp asi polkilometra odhadom, možno menej..
Od zárezu smer odpočívadlo Turčianská Štiavnička v pravom polprofile to vyzerá z diaľky, že pokladajú cementovú stabilizáciu. To by aj vysvetľovalo odpratané mechanizmy, unimobunky na druhý polprofil: gallery/image_page.php?album_id=168&image_id=19863
Manitou stojí na stavebnom dvore.
Čo sa týka nosníkov, asi len polprofil položili.
A vidno práce na križovatke pri Volkswagene, pripájací a odbočovací pruh vyasfaltovaný, kládli obrubníky, dlažbu, vcelku sa tam robilo, už to dostáva ten "švinský pysk".

Sergej, ja som nad tým trochu uvažoval. Polprofil by sa otvoriť dal ale len v smere RK-ZA. Smer ZA-RK stále po 1/18. MÚK Turany je v poriadku, ale čo sa týka MÚK Dubná Skala, neviem, ako by sa autá zo smeru ZA-RK dostali na ľavý polprofil. Nad tým, že by vyšli z 1/18 na prístupovú cestu k tunelu a odtiaľ na most neuvažujem, to radšej nič. Jediná možnosť ešte je, že by smer ZA-RK vyšiel na privádzač Martin a potom na D1. To ale je zbytočné, keďže najhorší úsek je prejazd Vrútkami a taktiež most pri Turanoch ponad Váh tiež nevyzerá na december. Takže minimálne nadbytočné výdavky na ZDZ by podľa mňa podstatne odpadli.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod dusankoooo » 26. Júl 2014 23:07

Som presvedceny ze vahostav nedostavia ani jednu dialnicu nacas. Skoda len ze netlaci na nich fico. Spomente si ako makali na dialnici cez povazsku ked smer zavelil. Skoda avsak obchvat martina bez visnoveho je prakticky nevyuzitelni tak ako janovce jablonov bez levoce. Uvidime ked sa budu blizit volby v 2019 ako sa cela dialnica zazracne otvori aj s obchvatom presova a sutovom..
dusankoooo
diskutujúci
 
Príspevky: 62
Založený: 27. Mar 2014 15:24

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod ecce » 27. Júl 2014 06:41

Vyuzitelnost obchvatu Martina praveze s okolitymi usekmi suvisi dost malo. Jediny suvis je v tom, ze po otvoreni Visnoveho tam bude vacsia premavka.

A celkovo sa mi zda, ze tu na fore volby vseobecne precenujete. Uz nie je rok 1996 a volici sa zo ziadneho useku nepototo a nezacnu zato volit niekoho ineho. Napokon, staci si vsimnut, ze na poklepkavanie nechodi premier, ako to bolo volakedy, ale minister a zupan.
ecce
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 660
Obrázky: 6
Založený: 10. Dec 2013 19:52

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod fh » 27. Júl 2014 07:41

ecce napísal:
A celkovo sa mi zda, ze tu na fore volby vseobecne precenujete. Uz nie je rok 1996 a volici sa zo ziadneho useku nepototo a nezacnu zato volit niekoho ineho. Napokon, staci si vsimnut, ze na poklepkavanie nechodi premier, ako to bolo volakedy, ale minister a zupan.


Presne tak, pochopil to možno aj Fico keď krátko po pompéznom otvorení D1 v Pov. Bystrici aj tak neuhral potrebný volebný výsledok.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod i15 » 27. Júl 2014 08:10

ecce napísal:Vyuzitelnost obchvatu Martina praveze s okolitymi usekmi suvisi dost malo. Jediny suvis je v tom, ze po otvoreni Visnoveho tam bude vacsia premavka.

A celkovo sa mi zda, ze tu na fore volby vseobecne precenujete. Uz nie je rok 1996 a volici sa zo ziadneho useku nepototo a nezacnu zato volit niekoho ineho. Napokon, staci si vsimnut, ze na poklepkavanie nechodi premier, ako to bolo volakedy, ale minister a zupan.


ale otváranie úsekov si Fico nenechá újsť. Za tejto vlády však zatiaľ nemal veľmi čo otvárať, lebo sa dokončila len R4
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod ecce » 27. Júl 2014 14:13

Ze by prisiel na otvaranie Visnoveho, o tom nepochybujem. Ale na pritomnost pri otvarani tohto useku, ktory bude mozno neviem kolko meskat, by som si nestavil.
ecce
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 660
Obrázky: 6
Založený: 10. Dec 2013 19:52

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod bzzi » 28. Júl 2014 18:26

Keď sa bude otvárať Višňové, tak Fico bude v učebniciach dejepisu ...
bzzi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 549
Obrázky: 30
Založený: 13. Máj 2010 16:35

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod bzzi » 03. Aug 2014 21:20

Je to len optický klam, alebo pred tými cyklistami je pravá polovica cesty prepadnutá? :) http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=168&image_id=20113
bzzi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 549
Obrázky: 30
Založený: 13. Máj 2010 16:35

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Mayllo » 03. Aug 2014 21:25

asi len klam, ty cyklisti su o dost dalej ako sa zdá, typujem aj viac ako 500m, takže pri prejazde sa tam asi začína klopit vozovka čo sposobuje tu nerovnost
Mayllo
diskutujúci
 
Príspevky: 212
Obrázky: 47
Založený: 19. Aug 2012 15:57

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jarino » 04. Aug 2014 00:20

Na moste ponad Váh sa robilo aj dnes. Pižmo vyzerá byť pripravené, robili s debnením(asi subka s majstrom). Pri moste som videl dovezené sandrikové trubky pre laná na predopnutie mosta. Takže vari do mesiaca by malo byť to mostné pole zabetónované, následne môžu posunúť váhadlo na ďalší záber, myslím, že deviaty. Na zárubnom múre sa nič nerobí a asi ani nebude, pokým tam nepoložia koberec. Na moste ponad Kantorský potok vidno postup, viď foto. Inak žiadne nejaké veľké zmeny, robí sa aj na moste pri Dubnej Skale, čo mám info. Z lipoveckej strany, na ľavom moste na pravej strane osadili prefabrikované rímsy. Koľko tam už sú, neviem. Konečne debnenie vyzerá byť pripravené na betonáž druhého mosta pri VW.

Je to priblížené a trochu klamlivé :D
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jarino » 07. Aug 2014 21:42

Odhadujem, že dnes betónovali na Dubnej Skale ten štvrtý záber na váhadlách. Ja som tam už len videl cisternu s vodou a vyzeralo to už pozakrývané. Posledné dva dni tam bola aktivita a po obidvoch stranách som videl cca po desať ľudí. Nosná konštrukcia na rampe z D1 na 1/18 smer ZA vyzerá byť hotová. Robia sa zemné práce na rampách na Dubnej Skale.
A na tomto moste: gallery/image_page.php?album_id=168&image_id=20126 som si včera všimol aktivitu. Zopár robotníkov, zametali to tam a všimol som si plynové fľaše.
Bežne vidno nákladiaky vezúce cementovú stabilizáciu.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jarino » 08. Aug 2014 22:47

Tak betonáž sa nekonala včera, ale dnes. Skruže už od rampy z D1 na 1/18 smer ZA odmontovali a postavili na mostné pole rampy z 1/18 na D1 smer Višňové.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod tinco » 10. Aug 2014 23:09

ten elektrický stĺp pri Prefe tam je zámerne, Elektrárne ho zámerne nechcú odstrániť, kedže VHS im za to doposiaľ nezaplatilo... :)
tinco
nováčik
 
Príspevky: 5
Založený: 10. Aug 2014 23:04

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod ANDi » 10. Aug 2014 23:54

Ze sa vobec cudujem, Slovakistan vyj_bany...
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Pista » 11. Aug 2014 07:22

NA http://forum.ceskedalnice.cz sa objavili zaujímavé fotky:
makr na forum.ceskedalnice.cz napísal:Pár výškových snímků z 8.8.2014. http://makr.zonerama.com/Album/391671
Odkaz jsem dával i do sekce odkazy na galerie, takže pokud tady bude nadbytečný, tak prosím o smazání.
Pista
diskutujúci
 
Príspevky: 167
Obrázky: 1
Založený: 10. Dec 2008 18:51

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod stanog » 23. Aug 2014 09:24

Tinco, možno elektrikárom nezaplatili oveľa viac za iné preložky preto tam ten stĺp naschval nechali aby mali aspoň nejaké páky na nich. Inak neviete niekto aké je súčasné omeškanie VHS s platbami faktúr ? Začiatkom roka niekto spomínal že to bolo okolo 6 mesiacov.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jarino » 23. Aug 2014 18:24

Na Dubnej Skale na pravom moste postavili/stavajú skruž na prvé mostné pole. Taktiež vyzerá byť pripravená skruž pre časť rampy 1/18 smer Višňové. Ľudí vidno na betónovacích vozíkoch, čiže tam, kde ich podľa mňa najviac tlačí päta. Vozíky vyzerajú byť posunuté(ten na štvrtom/piatom zábere určite) a pripravujú sa. Na druhom chýbajú asi tri zábery odhadom. V akom stave to tam je ale povedať neviem.
Robí sa pri Volkswagene, konečne to zospodu na budúcom moste vyzerá byť pripravené. Posledné dni rozbili krajnicu 1/18, vybrali bilboardy, vybágrovali do určitej hlbky a vozia tam materiál pod budúce pripájacie/ odpájacie pruhy. Taktiež vidno, že doviezli zopár Tatroviek hliny na násyp rampy budúcej križovatky.
Posledné dva dni vidno pohyb na moste pri Prefe. Bol v takom istom štádiu ako most ponad železnicu a mokraď, takže asi robia na izolácii mostovky.
V Sučanoch pod mostom 1/18 sú osadené segmenty PHS-ky, čo som si všimol. Ale len pár polí.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod esteen » 23. Aug 2014 18:49

Dnes som videl na moste ponad zeleznicu a mokrad, v pravom polprofile prvu vrstvu asfaltu. Foto dam zajtra.
esteen
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 150
Založený: 16. Feb 2014 19:11

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jarino » 27. Aug 2014 08:44

Včera na Dubnej Skale betonáž na piatom zábere.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod msoky » 27. Aug 2014 14:41

msoky
návštevník
 
Príspevky: 16
Založený: 27. Aug 2014 14:40

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Mayllo » 31. Aug 2014 23:56

toto nove zábery nie su, už je tam vymenená žel trat za novu
Mayllo
diskutujúci
 
Príspevky: 212
Obrázky: 47
Založený: 19. Aug 2012 15:57

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 24 hostí.