D1 Dubná Skala - Turany

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Andrej » 10. Júl 2014 20:12

Cize ako som predpokladal, VHS s DPS presunuli kapacity na lukrativnejsie, kartelove useky, stare useky nechali lezat ladom a stat im bez problemov odklepne dlhe meskanie a este aj tucne dodatky.

Toto vazne nikomu neprekaza? Media, opozicia, regiony Turiec, Spis, Saris? Ktoze to zastavil dialnice?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod plš » 10. Júl 2014 21:10

Andrej, oni to z VHS na NDS a MD skúšali s odkladmi o pol roka, ale Počiatek im na to odpovedal vyhrážkou, že Národná diaľničná spoločnosť uvažuje o výmene nespoľahlivých zhotoviteľov stavieb viewtopic.php?f=35&t=19396 . VHS nato prestal cancať, vymenil GR, ale robí podľa seba na popud 4 bánk ako si popísal. DPS už vôbec Počiatka nedráždil, lebo maslo už mal na hlave, nakoľko inicioval z vlastného popudu oné ... reštrukturalizáciu...
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Andrej » 10. Júl 2014 21:54

pls, ja mam naopak pocit, ze aj Pociatkovi a zodpovednym na mindop, NDS, to padne dobre, ked sa Figelove useky odovzdaju s oneskorenim, bude to moct pouzivat ako "argument" proti lacnym usekom. A ako som napisal vo vedlajsej teme, pre DPS a VHS by bolo zrejme aj vyhodne, keby ich na stratovych stavbach nahradil iny zhotovitel, kym oni by sa mohli hrat na lukrativnych usekoch.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod mirsi » 11. Júl 2014 07:51

suhlasim s Andrejom, ze to moze niektorym vyhovovat, ked tieto useky meskaju

skor by som im vsetkym naparil pokutu za meskanie a hned by sa uvidelo, ci by im neprislo "ekonomickejsie" dokoncit tieto useky nacas... a vyhovorka, ze potrebuju zafinancovat tieto useky zo ziskovych... nech si zoberu preklenovaci uver, ak maju nove "lukrativne" zakazky, banky im pozicaju
mirsi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 540
Obrázky: 10
Založený: 26. Sep 2013 15:21

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod mino » 11. Júl 2014 17:32

Pokuty v % hodnoty zakazky za kazdy den omeskania by mal byt uplny standard, fakt by ma zaujimalo ako to bude 'osetrene' v zmluve s VHS
mino
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 619
Obrázky: 44
Založený: 02. Nov 2007 11:50
Bydlisko: LM/BA

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jarino » 13. Júl 2014 00:46

Včera betonóvanie na moste ponad kanál a železnicu. Vyzeralo to na betonáž ľavého polprofilu. Tak hádam už začnú s kladením nosníkov na ďalšom mostnom poli...
Tento týždeň začali s očakávanou pokládkou vrstiev pod asfalt za Turanmi medzi mostom ponad Váh a mostom ponad kanál a železnicu.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod esteen » 13. Júl 2014 16:58

Jarino, je už položený asfalt v ľavom polprofile za Turanmi (medzi zárubným múrom a mostom ponad Váh)? A taktiež by som sa chcem spýtať na rímsy na moste ponad Kantorský potok. V akom sú stave? Prebehla už aspon čiastočná betonáž? Diky za odpovede.
esteen
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 150
Založený: 16. Feb 2014 19:11

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jarino » 13. Júl 2014 23:05

Stanley13, asfalt v ľavom polprofile pri Turanoch položený ešte nie je. Vzhľadom k príprave a postupu prác by som povedal, že možno budúci týždeň(hádam, posudzujem podľa postupu Váhostavu na tejto stavbe). Začali nanášať na cementovú stabilizáciu od mosta ponad Váh smer Dubná Skala čiernu hmotu, ktorú dávajú pod asfalt. Zatiaľ ale toho naneseného veľa nie je. Postupne dodám fotky zo stavby od MÚK Turany po most ponad Váh, na jednej fotke to mám odfotené.
Čo sa dialo tento týždeň na moste ponad Kantorský potok neviem.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod MiroT9 » 14. Júl 2014 15:42

fotky z nedele 13.7.2014 (1 až 15km) - gallery/image_page.php?album_id=168&image_id=19658
Obrázok používateľa
MiroT9
diskutujúci
 
Príspevky: 155
Obrázky: 2719
Založený: 01. Nov 2009 18:35

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod plš » 14. Júl 2014 20:21

No MiroT9 a Jarino, krásne fotky. Vizerá to, že tých sád fotografií už tak veľa nebude, lebo stavba dostáva "švinský pysk". Tým som chcel povedať, že VHS s tým dokončením do termínu /resp. nie veľkým meškaním/ to myslí vážne. A ako "vychodňare" všade na Slovensku poukazujeme, vždy to vyzerá najzaostalejšie na východnom konci :D a nie z našej viny.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jarino » 14. Júl 2014 20:52

Plš, ale je to riadna tragédia. Hovoriť o tom moc nemôžem.
Ešte zemné práce idú dobre, či už asfalt, vrstvy pod asfalt, násyp pred mostom ponad Váh a kanál. Mosty už idú o dosť horšie.
Na Dubnej Skale betónovacie vozíky sú na štvrtom a siedmom zábere. Posunuli ich, dokonca spredu z dosiek šalung je spravený a stojí to. Dnes tam bolo zopár ľudí pri tom prvom spomenutom vozíku. Tak teda armatúru som tam nevidel.
Mosty pri Prefe, ponad trať aj Kantorský potok tiež nejdú najlepšie, ale niečo sa robí. Na oporách mosta pri Prefe osadili zábradlie-to sa mi zdá tak najnovšie.
Pri Turanoch ponad Váh debnenie rozmontovali(možno to má nejaký dôvod), vozíky sú neposunuté(jeden na šiestom, druhý ma ôsmom, čo si pamätám), ten čo je na ôsmom by nemal ísť ďalej, pokým nevybetónujú mostovku podopretú Pižmom.
Ponad železnicu a kanál položili nosníky ani neviem kedy. Pravý polprofil betónovali na veľký piatok, ľavý túto sobotu. Z rímsy nie je spravený ani centimeter(hoci vozíky tam trčia už vari 3 mesiace), po pravej strane je aspoň izolácia a tie úchyty, na ľavej ani to. Nosníkov je navozených 16(osem ide na polprofil) ktovie odkedy, 8 je pripravených, ostatok nie.
Aspoň tie zemné práce idú fajn na pohľad. Na násype pri moste ponad železnicu a kanál sa pracuje, niekoľko stovák metrov za nimi robia/robili kanalizáciu a ďalšie stovky metrov ďalej už robia na cementovej stabilizácii.
Ešte pridám nejaké fotky, najmä trochu s iným pohľadom.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod plš » 14. Júl 2014 21:38

Ono tie partie ľudí na mostoch, čo tam robili tie drobné, ale prácne piplačky podľa môjho amatérskeho názoru sú subky. Partie, ktoré na VHS stavbách raz trebalo , raz nie, tak ich asi donútili sa osamostatniť. Aby VHS ich furt nemusel platiť, len vtedy keď boli výkony a znížil tým náklady. A tie si s novým hrdým názvom "pán podnikateľ" tú platobnú neschopnosť odskákali. A teraz sú s VHS pohnevané. To ešte raz, hovorím, len dedukujem /od slova dedo/.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jarino » 14. Júl 2014 22:01

Nie je to len o subkách...
Inak teraz pozerám fotky od Kantorského potoka a som prekvapený z tých ríms. Značne pokročili, už aj rímsy na pravom moste na pravej strane osádzajú. No ešte na ľavú stranu mosta treba, na to si asi trochu počkáme, ale tak hádam v polke augusta už budú osadzovať rímsy na moste MÚK Turany, kde už čakajú. Neočakávam, že dovtedy nosníky položia na moste ponad trať a železnicu.
Stanley, tu máme odpoveď na Tvoju otázku: gallery/image_page.php?album_id=168&image_id=19692
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Jaro » 15. Júl 2014 06:24

Jarino, prečo neočakávaš že položia nosníky keď ich majú pripravené? A nečakajú s násypom pred týmto mostom na konečné riešenie trasy Turany-Hubová?
Jaro
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 420
Obrázky: 3010
Založený: 04. Máj 2006 13:42

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod esteen » 15. Júl 2014 12:30

Chlapi dik za fotky. Normálne som tiež nechcel veriť, že tie rímsy na moste ponad Kantorský potok sú v takom "dobrom" stave. V prvom dojme som si myslel, že to je most ponad železnicu. Mám taký pocit, že to je jediný most, na ktorom sa reálne pracuje.
esteen
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 150
Založený: 16. Feb 2014 19:11

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jarino » 15. Júl 2014 13:10

K násypu. Na násype sa v rámci možností maká. Báger robí aj cez víkendy. To sa mi nezdá, žeby čakali na nasledujúci úsek.
Neočakávam, že tak rýchlo položia nosníky na oboch chýbajúcich mostných poliach. Na jeden polprofil je potrebných 8 nosníkov. Zatiaľ ich je navozených 16, no len 8 je pripravených. V súčasnosti hotové mostné pole...nosníky kládli ani nepamätám, museli by sme pohľadať na fotkách. Pravý most potom betónovali na veľký piatok/18.4.2014/, ľavý betónovali 12.7.2014, aby mohli začať klásť nosníky na ďalšom mostnom poli. Zvyšných 8 bohvie kedy bude pripravených a už netuším, kedy to budú betónovať... Medzitým treba navoziť ďalších 16 nosníkov/uvoľní sa miesto/, ktoré už budú kratšie. Vzhľadom k tomu, ako dlho trvalo spraviť toto mostné pole som trocha skeptik, ale nemyslím si, že to bude tak skoro. No zároveň stroje bude treba na iných úsekoch(asi tak na budúci rok, ale to už vedia povedať iní ľudia), či už Hubová-Ivachnová, kde podľa predbežného technického riešenia je dosť mostov z nosníkov a na Svr.-Sk. zasa treba váhadlá(na DS-Turany by ich mali mať sedem) na VHS mosty, na stránke mindopu je žiadosť o zmenu stavby pred dokončením.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Asgaard » 15. Júl 2014 18:44

Už včera som si na MUK Dunbná Skala všimol zvýšený pohyb robotníkov, žeby znova ožíval stavebný ruch?
Asgaard
diskutujúci
 
Príspevky: 50
Obrázky: 3
Založený: 19. Jan 2013 19:09

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod plš » 15. Júl 2014 23:16

To asi nový generálny riaditeľ, nový duch, možno nové riešenia ...
Nieto času, stavieb je veľa a kmeňových VHS-stavákov je málo. Iný spôsob ako robiť a urobiť neexistuje.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod plš » 22. Júl 2014 20:22

Jarino, môžeš fotiť do stavbárskej učebnice. :) gallery/image_page.php?album_id=168&image_id=19882 . Na to, aby mohla súprava s nosníkom nacúvať, bolo nutné zabetónovať medzery medzi železobetónovými I-nosníkmi. Muselo to určitý čas tvrdnúť a získať pevnosť . Preto nejaký čas boli nosníky na druhom konci mosta zložené a nemohli byť položené. Jak jednoduché, ale pýta si to čas.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod plš » 22. Júl 2014 20:26

Prepáč, Jarino, tvoj skorší komentár z 13. Júl 2014 00:46 mi padol do oka neskoro.
jarino napísal:Včera betonóvanie na moste ponad kanál a železnicu. Vyzeralo to na betonáž ľavého polprofilu. Tak hádam už začnú s kladením nosníkov na ďalšom mostnom poli...

teda betón je spôsobilý=pevný už cca po 10 dňoch.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jarino » 22. Júl 2014 21:59

Plš, díki. Už som im chcel krivdiť, že akosi stoja. Áno, až po betonáži kladú ďalšie nosníky(to že si si to nevšimol v dávnom prípsevku je v pohode). Preto sa tak obávam, kedy budú betónovať toto mostné pole, kde zatiaľ kladú nosníky. Uvidíme, ako im to pôjde.
Bol by som išiel aj bližšie k mostu, ale je tam fajné blato. Takže len takto z diaľky a ani viditeľnosť ani zaostrenie akosi najlepšie nie sú. Už som bol na odchode, že asi majú už fajront... a to som myslel, že ten už položený nosník je nejaká strecha ale lepšie pozerám a zrazu cez stromy vidím cúvať nákladiak s nosníkom po moste, tak som si to pozrel. Pre mňa to bolo lepšie ako divadlo a kino dokopy :) . Tak možno zajtra pôjdem bližšie k mostu, lebo dnes tých 8 nosníkov predpokladám nepoložili, jeden nosník vychádza tak odhadom na trištvrtehodiny a to neviem, ako dlho ho žeriavy nakladajú na nákladné auto. Čas pri tom ubieha pekne rýchlo...

Na Dubnej Skale síce debniace vozíky sú, no s rímsami sa ešte nezačalo, čo som videl. Sú tam aj navozené prefabrikované rímsy, asi na vnútornú stranu.
Po most po Kľačany už je spravené veľa, vidno aj z pravidelného prísunu fotiek. Podľa mňa je tam strašne veľa PHS-iek. Ale len jediná je ako-tak hotová. Som si všimol, že dodávateľom výplne je LEIER Gyor/Maďarsko/. Pred mostom ponad Váh pri Turč. Kľačanoch naľavo rastie PHS-ka s oceľovými stĺpmi.
Most ponad Váh pri Kľačanoch vyzerá dobre/síce ideál to nie je/, pracovalo sa čosi aj v nedeľu. Jeden betónovací vozík tam nie je, druhému na odhad chýbajú asi 4 zábery. Taktiež chýba toho málo aj na časti mosta podopretej pevnou skružou. Ešte by sa dal polprofil v pohode do decembra spraviť. Už s celým profilom si taký istý nie som, ale asi 5 mesiacov je málo.
Na MÚK Martin pri VW: gallery/image_page.php?album_id=168&image_id=19222 sú už odbočovacie aj pripájacie pruhy vyasfaltované. Minulý týždeň pracovali na križovatke, kládli obrubníky a tak. Celkovo tam bolo aj dosť ľudí, no na moste sa nerobí zjavne nič.
Pred Sučanmi na moste ponad poľnú cestu na ľavej strane boli vyvŕtné diery na uchytenie dovezených oceľových stĺpov/asi súčasť PHS/.
Na moste ponad železnicu a mokraď v km 10,1 sa nič také nemení. Pravý most je uzavretý, žiadne zmeny nevidím, neviem načo sa čaká. Na ľavom dobetónovali rímsy, ešte treba z obidvoch strán pred dilatačkou: gallery/image_page.php?album_id=168&image_id=19359
Pri moste ponad Kantorský potok vidno postup. Na ľavom moste je pravá rímsa spravená. Debnenie je presunuté na ľavú rímsu, hoci pripravené ešte nebolo/očakávam betónovanie tento možno budúci týždeň/. Na pravom moste /viď foto/ na pravej strane boli skoro po celej dĺžke osadené prefabrikované rímsy, mohlo by to byť rýchlejšie spravené, keďže PVC rúry pre informačný systém by tam nemali byť.
Pri odpočívadle sa robí na kanalizácii diaľnice a naváža sa materiál po vyznačené čiary na šachtách kanalizácie. Asi zanedlho budú pokladať cementovú stabilizáciu/inak by tie mechanizmy podľa mňa nepresúvali/. Na zárubnom múre sa nerobí, MANITOU / http://www.eu.manitou.com/manitou/en/ma ... k_platform / som videl pri moste ponad kanál a železnicu, aj keď neviem, či nie sú na tomto úseku dva.
Pri moste ponad Váh som zbadal na fotke MiraT9, že na ľavom moste na ľavej strane pripravujú úchyty na rímsy: gallery/image_page.php?album_id=168&image_id=19709 . Debnenie nedali späť, z TOOŽ robia čosi so skružou/asi postupne rozoberajú/, pri pohľade z primeranej diaľky to tam nevyzerá v poriadku, asi Váh narobil šarapatu... Červený debniaci vozík sa asi posunul, bližšie som to neskúmal.
Medzi mostami ponad Váh resp. kanál a železnicu pri Turanoch je cementová stabilizácia položená, na predošlom úseku cca 20 dní trvalo, kým začali s asfaltom, takže máme odhad.
Na moste na MÚK Turany na krajoch vŕtajú. Asi na úchyty pre rímsy...aj by to z hľadiska postupu prác tak sedelo.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod esteen » 22. Júl 2014 22:12

Podľa poslednej polohy žeriava predpokladám, že nosníky kládli na pravý polprofil (smer MUK Turany). No a posledné hotové pole na pravom polprofile betónovali na Veľký piatok (18.4.). Takže podľa mojich výpočtov to je 95 dní po betonáži a kedže posledné hotové pole na ľavom polprofile betónovali 12.7. nechcem ani vedieť na kedy mi vychádza aby začali klásť nosníky na ľavý polprofil. :D Opravte ma, ak sa mýlim, ale podľa mňa betonáž ľavého polprofilu (12.7.) nesúvisel s pokládkou nosníkov na pravom polprofile (22.7.). Myslím si, že to mohli kludne pred cca 2 mesiacmi, tak ale všetci vieme, kde je "pes zakopaný". :D
esteen
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 150
Založený: 16. Feb 2014 19:11

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jarino » 23. Júl 2014 21:41

NDS-ka podala 13.5.2014 návrh na začiatok kolaudačného rozhodnutia na: SO 142-00 Prístupová komunikácia do areálu TDS Sučany, SO 145-00 Úprava miestnej komunikácie v km 8,570, SO 206-00 Lávka pre peších a OA -Turčianske Kľačany, SO 214-00 Most na prístupovej ceste nad potokom Sučianka.
Ministerstvo pre objekty SO 206-00 a 145-00 predčasné užívanie povoľuje. Pre SO 206-00 platí časovo obmedzené predčasné užívanie SO do 30.6.2018 lebo stavebník nevedel predložiť vlastnícke právo k pozemkom. Správu a údržbu na SO 145-00 bude vykonávať obec Sučany, SO 206-00 obec Turčianske Kľačany.
Ostatné dva stavebné objekty ministerstvo nepovolilo /prerušené konanie/. V trase SO 142-00 je aj SO 212-00 Most nad diaľnicou v km 7,9, ktorý v návrhu spomenutý nebol. Preto SO 142-00 do užívania ísť nemôže. Okrem toho v trase SO 142-00 je aj SO 214-00. Hoci sú to tri samostatné SO, do prevádzky ich možno povoliť iba ako prevádzky schopný celok.
Inšpektorát práce Žilina našiel nasledujúce nedostatky:
-nie sú ukončené terénne úpravy okolo cesty nad potokom Sučianka tak, aby spodok svahu s úrovňou komunikácie nepresahoval výšku 2 metre, inak sú nutnosťou zvodidlá
-lávka pre peších v Turč. Kľačanoch nie je vybavená umelým osvetlením pre použitie v nočných hodinách
-zábradlie cesty v mieste prechodu na podmytý most/v Sučanoch/ neprechádza plynule tak, aby bola zachovaná jeho výška 1,1 metra s výplňou
Nedostatky budú odstránené do 31.10.2014/inde sa spomína 31.8.2014/ okrem osvetlenia na lávke pre peších. Osvelenie sa v dokumentácii pre stavebné povolenie nenachádza a počas povoľovania stavby neboli žiadne námietky, takže osvetlenie sa nevyžaduje.

Stanley, čo viem, najskôr museli ten ľavý polprofil vybetónovať a čakalo sa na to.
Dnes som to bližšie kuknúť nebol, o pol štvrtej poobede už obidva žeriavy/jeden modrý - asi VHS-tavácky a druhý červený/ odchádzali odtiaľ preč po "osemnástke" aj so sprievodným vozidlom.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod FANUSIK » 24. Júl 2014 13:28

Inak vidite to aspon na polprofil do konce tohto roku....???
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod sergej » 24. Júl 2014 13:54

Nad polprofilom prosim neuvazovat. To su len dodatocne naklady kvoli par mesiacom. Treba na VHS tlacit, aby to dokoncili cim skor, penale podla zmluvy, ziadne rocne odklady kvoli par litrom vody na niekolkych metroch 16 km dlhej stavby (na ktore boli dopredu upozorneni).
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 97 hostí.