Obchvat Svidníka chcú spoplatniť

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Obchvat Svidníka chcú spoplatniť

Odoslaťod i15 » 26. Jan 2011 17:14

Obchvat chcú spoplatniť
25.01.2011 - (Markíza, 19:00; Televízne noviny; 24/01/2011; T. Velecký, P. Sivák)

Treba alebo netreba mať pri jazde cez obchvat Svidníka diaľničnú nálepku? Nad touto otázkou dnes mnohí vodiči len nechápavo krútili hlavami. Obchvat je totiž rýchlostnou cestou a zákon hovorí jasne.

Cestný obchvat Svidníka slúži motoristom už mesiac. Do predčasného užívania ho odovzdali pred Vianocami s jeden a pol ročným meškaním. Mesto si uľavilo od stoviek kamiónov, no obchvat so sebou predsa len priniesol aj negatívum.

Ján Holodňák, primátor mesta Svidník: "Prišiel podnet od občanov, ale aj od odbornej verejnosti, že je tam potrebná úhrada za diaľničné nálepky."

Mnohí vodiči o povinnosti mať pri prejazde cez obchvat Svidníka diaľničnú nálepku vôbec netušili.

vodiči: "No nie, to som nevedel."
vodiči: "Som tiež z toho prekvapený, že ja ju tiež nemám, ale využívam tú cestu."

No našli sa aj takí, ktorí o tom, že je obchvat spoplatnený vedia veľmi dobre.

vodič: "Áno, viem o tom, pretože je to rýchlostná cesta."

Obchvat je súčasťou plánovanej rýchlostnej cesty R4. Tá by myla prepojiť sever s juhom Európy.

Marcel Jánošík, hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti: "Ide o spoplatnený úsek štandardne označený regulérne značkou, ktorá aj upozorňuje na to, že daná komunikácia je spoplatnená."
vodič: "Myslím si, že je to dosť krátky úsek na to, aby tam bola vôbec potreba diaľničnú nálepku, lebo nie každý potrebuje prejsť aj po inej slovenskej diaľnici."
Ján Holodňák, primátor mesta Svidník: "Požiadame kompetentné úrady, aby vydali k tomu stanovisko. Najideálnejšie by bolo, aby táto cesta bola bez úhrady."

O vyradení zo zoznamu spoplatnených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest môže rozhodnúť ministerstvo dopravy.

http://ndsas.sk/monitoring-medii/12326s?prm3=36409
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.