Robil pre štát, povedie Váhostav. Kata strieda Moravčík

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Robil pre štát, povedie Váhostav. Kata strieda Moravčík

Odoslaťod flakst » 30. Sep 2014 14:05

Robil pre štát, povedie Váhostav. Kata strieda Moravčík

Ozdravovaním Váhostav prevedie Marián Moravčík. Posledné dva roky pôsobil v Slovenskej agentúre pre rozvoj investícií a obchodu.

BRATISLAVA. Stavebný gigant Juraja Širokého povedie Marián Moravčík.

Na poste generálneho riaditeľa Váhostavu vystrieda Jána Kata, ktorého akcionár odvolal v súvislosti s odpisovaním dlhov, ku ktorému firma pristúpila, aby sa vyhla krachu.

Stalo sa to potom, ako nebola dlhšie schopná splácať svojim obchodným partnerom faktúry. Teraz fakticky veľkú časť dlhov vymaže a bude podnikať ďalej, volá sa to reštrukturalizácia.

Moravčík, ktorý firmu ozdravným procesom prevedie, pôsobil posledné dva roky v Slovenskej agentúre pre rozvoj investícií a obchodu (Sario) ako výkonný riaditeľ.

"Do Váhostavu prichádzam v čase, kedy firma prechádza ťažkým obdobím. Spolu s manažmentom chcem firmu ozdraviť, aby sme riadne pokračovali na rozbehnutých projektoch. Zároveň sa budeme usilovať získať nové zákazky a naďalej tak dávať prácu našim zamestnancom, ako aj zamestnancom našich dodávateľských firiem," povedal Moravčík.

Do kresla šéfa Váhostavu sa posadí v stredu.


Nový šéf Váhostavu: Mám bohaté skúsenosti s ozdravovaním

Majiteľ Váhostavu hľadal profesionálneho manažéra. Jeho ponuka ma zaujala, hovorí MARIÁN MORAVČÍK.

Čo plánujete vo Váhostave urobiť ako prvé a kľúčové?

"Za kľúčové a prvoradé považujem zastabilizovanie chodu spoločnosti Váhostav. A zároveň sa chcem dôkladne oboznámiť s vnútorným procesom riadenia firmy."

Aké máte skúsenosti s reštrukturalizáciou?

"V mojej praxi som sa niekoľkokrát stretol s reštrukturalizáciou, keďže som pracoval pre spoločnosti, ktoré sa do tohto procesu dostali."

V ktorých všetkých firmách ste pôsobili?

"Od roku 2012 do 2014 som pracoval ako výkonný riaditeľ agentúry Sario. Od roku 2006 do roku 2012 som podnikal a pracoval ako externý konzultant pre rôzne advokátske kancelárie v podnikoch, ktoré sa dostali do procesu reštrukturalizácie. Od roku 1997 do roku 2006 som zastával post generálneho riaditeľa spoločnosti FTC, ktorá sa zaoberala spracovaním dreva na Slovensku a v Rusku."

Akým spôsobom došlo k Vášmu výberu? Robil Váhostav nejaký interný výber, v ktorom oslovoval potenciálnych riaditeľov?

"Akcionár hľadal profesionálneho manažéra so skúsenosťami aj v oblasti zahraničného obchodu a investícií. Mňa ponuka Váhostavu oslovila a prijal som ju."

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7412262/robil ... z3Enthtw17
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Naspäť na 2014

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.

cron