Madarsko - Hungary

všeobecná diskusia o diaľniciach a RK v EÚ (okrem SR a ČR)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 12. Júl 2005 16:07

devil napísal:mam rad lacne a efektivne riesenia, ani zdaleka nie som clen 3. sektora :lol: , ale keby aj, tak by to bola moje vec. mohol by som zacat obvinovat kdekoho ze je clenom stavbarskej loby ale na co by to bolo dobre. Takze nehorazne klames.

Neviem odkial beries info co bude 2015. V kazdom pripade bude kvalitna cesta I. triedy s parametrami RC a ziadny kapacitne nevyhovujuci usek do 2007. Ja si nevymyslam a uvadzam linky. Ty uvadzas len svoje "zarucene" info.


devil,

nech sa páči, obviňuj ma, ale najprv mi dokáž vinu.

Ja že klamem? Tak potom nevieš po sebe čítať. Cesta I. triedy môže byť, ale nebude to RK na 1/2 profil.

Doporučujem ti, aby si na mňa radšej nereagoval. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Alexander Velky » 13. Júl 2005 20:39

Myslím si, že je zbytočné, aby ste sa tu hádali. Okrem toho, na to slúžia SS, nie fórum, to len "trpí".

Devil vníma výsledok, že Maďarsko postaví viac km než SR za rok.

Dy vníma rozdiel vo výkone ekonomiky a jej veľkosti a podľa toho porovnáva.

Ja si myslím, že Maďarsko, na to, aké má prírodné a hospodárske podmienky stavia diaľnice pomaly. Je to môj názor. Ale takisto si myslím, že SR stavia diaľnice pomaly, napríklad v porovnaní s inými krajinami. SR plánuje veľmi dobre, ale výstavba prebieha pomaly. A znovu je to môj názor.

Nie sme Nemci ani Francúzi. Ale nie sme Rusi, ani Rumuni, ani niekde v krajinách 3. sveta, aby sme sa nemohli zlepšiť. Mne sa to ľahko píše, ja som na Slovensku len málokedy, ale viem, ako sa žije aj vo vyspelých aj v zaostalých štátoch. SR je v strede. Ak by niekto chcel vidieť ako sa žije v krajinách 3. sveta, tak stačí navštíviť ktorúkoľvek rómsku osadu a tých je na Slovensku dosť. Čistá voda, plyn, el. energia, telefón, ... všetko chýba a ak niekto má el. energiu, tak načierno, práca možno na 1% z celej osady. Spojenie žiadne, až 5-15 km od osady je autobusová zastávka. Rozdielom je, že na Slovensku tie autobusy jazdia pravidelne a nie sú to 40 rokov staré stroje.

Hádať sa o to, kto ako stavia, je smiešne. Ja nerobím sudcu a nie som ani moderátor tohto fóra, ale nerobíte dobre Dy a devil, ak si myslíte, že to je správny postup. Jeden je odborník, ktorý si nevie uznať chybu a ten druhý, predpokladám mladý človek, ktorý nevie vystáť stavbára na fóre. Ak sa mýlim, tak sa ospravedlňujem.

Téma je Maďarsko. Je to suverénny štát a je len na ňom, či chce investovať do ciest a diaľnic alebo do niečoho iného. Porovnávanie "do krvi" so SR je podľa mňa nevhodné. Nikto, ani Maďarsko, ani ČR ani Rakúsko to nerobí so SR, len slovenskí politici často radi porovnávajú, ... napríklad, že staviame diaľnice do poľa, ... a ako to dopadlo vidíme všetci, ... je to v poli, ale v našom.

No nič, veď hádajte sa ďalej, čakal by som teraz, že sa začnete dohadovať, "kto sa ako 1. začal hádať", ale fórum ako celok na to nie je "zvedavé". :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Caesar » 14. Júl 2005 10:48

Alexander Velky napísal:Téma je Maďarsko. Je to suverénny štát a je len na ňom, či chce investovať do ciest a diaľnic alebo do niečoho iného. Porovnávanie "do krvi" so SR je podľa mňa nevhodné. Nikto, ani Maďarsko, ani ČR ani Rakúsko to nerobí so SR, len slovenskí politici často radi porovnávajú, ... napríklad, že staviame diaľnice do poľa, ... a ako to dopadlo vidíme všetci, ... je to v poli, ale v našom.


AV,

máš pravdu v celom svojom príspevku, ale záver tohto tvojho odstavca je úplne pravdivý.

Zároveň verejne žiadam devila a Dy, aby sa vyjadrovali len k danej téme a nepísali sem zbytočné príspevky, ktoré sú osobné, alebo s inými "poznámkami". Príspevky takéhoto typu sú mazané. Na toto nijako nereagujte, berte to proste na vedomie. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod johhan » 14. Júl 2005 12:53

Maďarsko preferuje trocha iný štýl výstavby dialnic, majú skorej taký nárazový ... laicky povedané pošetria peniaze a potom investujú ten balík v jednom období, tým je to že nárast výstavby je nárazový. Daľej maďari majú dobrú loby vo svete im sa darí viac zapájať fondy a banky do investícií. Ale realne maďari veľa stavajú na počet obyvateľov ale veľmi málo na rozlohu úmemia a prírodné podmienky. :-) takže je to relatívne
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Alexander Velky » 14. Júl 2005 18:44

johhan napísal:Maďarsko preferuje trocha iný štýl výstavby dialnic, majú skorej taký nárazový ... laicky povedané pošetria peniaze a potom investujú ten balík v jednom období, tým je to že nárast výstavby je nárazový. Daľej maďari majú dobrú loby vo svete im sa darí viac zapájať fondy a banky do investícií. Ale realne maďari veľa stavajú na počet obyvateľov ale veľmi málo na rozlohu úmemia a prírodné podmienky. :-) takže je to relatívne


A hlavne treba doplniť aj to, že Maďarsko zabúda na lepšie parametre svojej celej cestnej siete, nemajú dostatočne široké cesty a aj mnohé cesty neznesú zvýšenú záťaž od kamiónov. No zase na druhú stranu, stavajú viac obchvatov okolo miest/obcí. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Dialniciar » 14. Júl 2005 19:39

AV,

máš pravdu vo všetkom a len kvôli úcte voči tebe nebudem na devila už v tejto téme nijako reagovať.

Inak máš pravdu aj s tými ostatnými cestami okrem diaľnic v Maďarsku, na to som aj zabudol. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod kaviarista » 16. Júl 2005 11:43

Slovenske dialnice v ziadnom pripade nie su o nic vynimocnejsie a kvalitnejsie ako madarske. Slovenska stavbarska lobby zvykne komentovat kvalitu dialnic vo svete (napr. Grecko), ale realita a prax ich slova vobec nepotvrdzuje.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod expwy » 16. Júl 2005 12:15

Pár obrázkov z Maďarska:

M5:Budapest - Kecskemét - Kiskunfélegyháza - Szeged -> Röszke (SCG)
->M5-M43: Makó (RO)

M3:Budapest - Gödöllö - Füzesabony - Polgár -> Nyíregyháza, ... (UA)
-> Debrecen ...

http://www.kep.tar.hu/amkerekes/50090429#2
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod johhan » 16. Júl 2005 13:29

kaviarista napísal:Slovenske dialnice v ziadnom pripade nie su o nic vynimocnejsie a kvalitnejsie ako madarske. Slovenska stavbarska lobby zvykne komentovat kvalitu dialnic vo svete (napr. Grecko), ale realita a prax ich slova vobec nepotvrdzuje.


Poľsko a Maďarsko musia opravovať AB kryt približne každé 2 roky ... na Slovensku každých 5 rokov na rovnako zaťažených úsekoch.
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Alexander Velky » 16. Júl 2005 21:46

kaviarista napísal:Slovenske dialnice v ziadnom pripade nie su o nic vynimocnejsie a kvalitnejsie ako madarske. Slovenska stavbarska lobby zvykne komentovat kvalitu dialnic vo svete (napr. Grecko), ale realita a prax ich slova vobec nepotvrdzuje.


Kaviarista,

osobne si myslím, že celý tento tvoj príspevok je jedná veľká provokácia a mal by byť vymazaný. Ešte môžeš byť rád, že ti to tu zostalo, ale veď ty dokážeš komunikovať spôsobom "bla bla", keď už nevieš čo máš napísať ako v jednej téme na tomto fóre.

Realita a prax by mala byť, že tu budeš zakázaný, pretože ja som si čítal toho feroslava na starom fóre, ale ty si už nad jeho úrovňou.

Kľudne mňa považuj za diktátora, pretože ja ťa považujem ... na tomto fóre, je to osobná invektíva a mám dôvod!

Varujem všetkých moderátorov aj admina, aby to tu nechali ako výstrahu, kam až môže zájsť kaviarista a aj ja. Kaviarista, píšem to takto, pretože na SS mi neodpovedáš, ak by si sa cítil "dotknutý". :evil: :!: Bodaj by ťa Caesar mazal častejšie. Téma Francúzsko totiž dokazuje, že ty nie si zdravý človek a osobné útoky voči mne si vyprosujem, toto máš len 1. odvetu. :lol:

upravené: Caesar, upozorňujem ťa AV, že na fóre nie je tolerovaný žiadny priamy útok na nikoho, ani na kaviaristu
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Caesar » 16. Júl 2005 22:01

Kaviarista, AV,

ponechávam tieto príspevky, ale žiadam kaviaristu, aby ste si riešili spory cez SS, pretože na fóre to nie je tolerované, takže kaviarista nereaguj na tento príspevok AV, ale reaguj na ne ho v rámci SS.

AV, podobne, nikde na fóre už proti kaviaristovi ani proti nikomu inému už takto nevystupuj, budem ťa mazať, aj keď budeš žiadať o opak. A varovať moderátorov, takýto tón si nechaj nabudúce pre seba.

Ja viem, že niekedy je ťažké nebyť osobný, ale skúste to, všetci. 8)

Inak kaviarista, skutočne, nepíš o Grécku, keď nepoznáš jeho cestnú sieť ako celok. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod kaviarista » 17. Júl 2005 10:17

johhan,
vies to dokazat aj nejakymi faktami ? Ja mozem napisat len subjektivne dojmy z praxe. Casto vyuzivam dialnice Miskolc-Budapest alebo Krakow-Wroclaw, a na tychto usekoch urcite neopravuju AB kryty castejsie ako napr. medzi PO a KE .

upravené: Caesar, ešte raz porušíš moju výzvu, budem ťa mazať bez varovania.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Parametre a kvalita

Odoslaťod B; » 05. Aug 2005 15:54

Pozna niekto parametre madarskych dialnic?
Dnes som isiel po M1 do Budapesti a trochu som venoval pozornost ceste.

Zda si akasi uzsia, akoby nebola v nasich normych D26,5.
Je to tak, alebo sa mi to iba zdalo?

A na viacerych usekoch bolo citit priecne nerovnosti, dost intenzivne kmitanie pri jazde okolo 80 na zuzenom useku.

Vie mi to niekto potvrdit, lebo je to iba moj subjektivny pocit z mojho auta?

dik
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod kaviarista » 05. Aug 2005 16:27

B;
M1 je najstarsia z madarskych dialnic a neda sa na zaklade nej posudzovat cela dialnicna siet Madarska. To ako keby si u nas posudzoval celu siet podla D1 pri Lipt.Mare.

Ja som isiel predvcerom po M7. Je otvoreny novy dilanicny obchvat Letenye pri chorvatskych a slovinskych hraniciach. Je dokonceny aj obchvat zopar stredisk pri Balatone a subjektivne som mal pocit, akokeby bola dialnica na tychto usekoch postavena v parametroch D30 a viac. Niektore viadukty dokonca mali rovno vybudovany 3.pruh pre pripadne rozsirenie v buducnosti. Ten 3.pruh je vodorovnym znacenim nepristupny , ale v pripade nudze sa da pouzit.

Dalej takisto M3 od Hatvanu smerom na Miskolc nema najmensiu chybu, M30 je vybudovana od pripojky s M3 az po prvy privadzac k Miskolcu v tych istych parametroch ako samotna M3.

Tieto novsie useky by v pohode zvladli aj 200 km rychlosti vozidiel.

Netreba si nahovarat, ze Slovensko je pupkom sveta a ze sa tu stavaju neviem ake kvalitne dialnice.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Caesar » 05. Aug 2005 19:35

kaviarista napísal:
Netreba si nahovarat, ze Slovensko je pupkom sveta a ze sa tu stavaju neviem ake kvalitne dialnice.


kaviarista,

myslím si, že to ani nikto netvrdí. "Za málo peňazí, málo muziky ...", to platí všade vo svete.

Ale zase na druhú stranu netreba ani zveličovať význam okolitých štátov a ich diaľnic. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Lenny » 06. Aug 2005 22:38

Taky je zajímavá křižovatka dálnic M3 s M30. Nikde jsem nic podobného neviděl. Připojovací pruhy dlouhé asi tak kilometr. Takže M3 má za křižovatkou 4 pruhy v jednom směru, ale z toho jsou dva oddělené čarou a postupně se připojují.
Maďaři mají rovinu tam, takže je to možné.
Souhlas s kaviaristou po M3 se jede parádně.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod B; » 08. Aug 2005 11:07

Este raz to skusim:
Isiel som po M1 v Madarsku a mal som pocit, ze je uzsia a viac hrbolata.
Bol by som rad, kebyze mi to niketo, kto ma odborne info o tejto jednej dialnici potvrdil. Kedze poznam sirku dialnice 26,5, uviedol som ju na porovnanie, ze sa mi to na M1 zdalo menej.

Netrufam si nic hodnotit, co sa tyka madarskej siete, lebo ju nepoznam, a uz vobec nemam sajnu, kde hladat pupok sveta.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod devil » 08. Aug 2005 11:18

mozno je rozdiel ze ktorou castou M1 (?)
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Lenny » 08. Aug 2005 18:26

Obchvat Budapeště M0 je postavený mezi dálnicemi M1 až M5. Dál není. A má 2x2 pruhy. Pak se projíždí po ulicích města, jezdí po nich trolejbusy. Začátek M3 je 2x3 pruhy a taky vede zastavbou.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Krateros » 09. Aug 2005 17:55

Maďarsko má dosť dobrú diaľničnú sieť, aj kvalitné nové úseky. V rámci plánu je Maďarsko málo iniciatívne, čo potvrdila aj EÚ, že má plánované malé investície do infraštruktúry, čo je chybou, ale zase v rámci toho, že tam nie sú takmer vôbec hornaté podmienky, tak sa to v nejakej miere toleruje a v rámci V4 je Maďarsko na tom celkovo dobre.
Krateros
diskutujúci
 
Príspevky: 80
Obrázky: 1
Založený: 19. Júl 2005 20:42

Odoslaťod kaviarista » 11. Aug 2005 20:20

M0 mala mat uz davno 2x3 pruhy. Je to tak upchaty obchvat, ze niekedy je fakticky vyhodnejsie napalit to cez mesto. Po 20 hod. celkom urcite
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Caesar » 23. Aug 2005 17:01

Krateros napísal:... a v rámci V4 je Maďarsko na tom celkovo dobre.


V rámci diaľničnej siete áno, ale v rámci základnej cestnej siete, Maďarsko má problémy so svojimi cestami pre ich nedostatočnú nosnosť. Opraví sa povrch, ale po 3 rokoch užívania je nutné celý povrch ihneď opraviť/vymeniť, nie z dôvodu vyjazdených koľají, ale z dôvodu nerovností.

Postupne sa síce táto situácia mení, ale len na hlavných cestných ťahoch a aj to výrazne pomaly. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod tob.tob » 09. Okt 2005 20:01

tob.tob
diskutujúci
 
Príspevky: 77
Obrázky: 1
Založený: 05. Okt 2005 20:37

Odoslaťod devil » 10. Okt 2005 10:59

http://www.asecap.com/presentations-vienna-2005/national%20reports/8_Hungary_E.pdf


Inac to neslavne PPP na M5 nakoniec pokracuje dalej.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Stránka o maďarských diaľniciach

Odoslaťod DrX » 11. Okt 2005 21:21

Maďarsky síce neviem, stránka http://www.nart.hu/ je ale asi oficiálnou stránkou maďarskej diaľničnej spoločnosti. Nie všetko mi je z nej jasné, ale napr. čo sa týka M30 (spojenie Košice-Miskolc), tak do roku 2007 chcú mať dokončenú rýchlocestu (tj, všetky obchvaty) a do r. 2015 so má byť normálna diaľnica. Dúfam, že sa podobným štýlom pripraví aj naša R4 (KE-Milhosť), tj, polprofil do 2008 a plný profil do 2015.
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RK v EÚ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.