Polsko - Poland

všeobecná diskusia o diaľniciach a RK v EÚ (okrem SR a ČR)

Moderátor: Moderátori

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Kanky » 11. Nov 2015 09:36

sven napísal:... mnohe cesty su v dezolatnom stave (je to moj subjektivny nazor, kde sa nezhodnem s Kankym, ze su v lepsom stave, nez v BA)...

zalezi, ze kadial po KR jazdis? stale po tej istej trase alebo po celom KR?
posobim skoro 2 roky v KR, predtym som posobil dlhe roky v BA, preto to viem porovnat...mam zjazdenu celu BA a vacsinu KR...ked aj teraz semtam idem do BA, tak vidim, ze sa skoro nic nemeni...semtam nejaka zaplata alebo kratky opraveny kusok...v KR len ked si vezmes Opolsku, tak sa vymenila za posledne roky vacsia cast, na hlavnej aleji veducej centrom je tiez velmi dobry povrch...https://www.youtube.com/watch?v=e44WR2wYaVI
od 2:15 zacina Zakopianka, aj ta sa uz postupne opravuje, uz je viac usekoch novych...ani vjazd do Viedne po starej ceste od BA nie je lepsi...

co sa tyka zapch, tak len treba vediet ako ich obchadzat, uz som sa to naucil..a tie zapchy su len v spickach...mimo spiciek prejdes vsade ako noz maslom
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Kanky » 11. Nov 2015 10:17

eric987 napísal:Tiez by som nechodil PO-Krakov cez Rzesov, a to som dost velky fanusik dialnicnej jazdy. Pri mojom poslednom prejazde koncom leta bol najvacsi problem medzi PO a NT (siel som po I/68 a ptm cez Lysu - Niedzica - NT) KO pred NT - zdrzanie cca 1 hod. Kanky, nws ci s nim nieco neplanuju robit, napr. prerobit ho na MUK ? BTW, chystam sa do NT, planujem ist cez PP a Jurgow, ptm sa dostat na DK 47 (chcem sa vyhnut tomu nestastnemu KO na DK49), tak sem hodim...

neviem, ale skor sa tam nic nebude menit, zrejme si mal len stastie lebo ja som tadial presiel uz asi 100krat a nic take som nezazil...pokial sa chces vyhnut NT, tak sa to da takto... https://www.youtube.com/watch?v=-t0p45fCogU
uz sa tu o tom spekulovalo, preto som to vyskusal, ale nepouzivam to...

napisem este moj subjektivny nazor...Krakow jazdievam niekedy aj viackrat v tyzdni a nakolko idem z/do okresu MI, tak si mozem vyberat kadial pojdem...Dukla...Bardejov...St. Lubovna...Poprad...snazim sa to striedat, nakolko ziadana z alternativ nie je idealna...vsetky alternativy mam 300 km +- 10km, cize je to kilometrovo naozaj jedno...casovo je pre mna najvyhodnejsie ist cez Duklu, ale ked idem na Tarnow (mimo Krosna), tak cesty zarubane a ked idem cez Krosno, tak momentalne kvoli reko su tam dlhe zdrzania na semaforoch....Bardejov a N. Sacz davam na jednu uroven, nemam to rad, ale semtam idem, aby som pozrel situaciu...tie cesty po Brzesko na PL strane su celkovo pomale...momentalne pre mna najlepsia alternativa je PO - PP - Podspady - NT - KR...posledny prejazd som mal za 3,5 hodky, cize som uplne spokojny...nech mi este otvoria Levocu a SVI - FRI a stlacim to este viac k 3 hodkam :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Kanky » 11. Nov 2015 22:16

sven napísal:...Tempo, akym teraz tendruju a podpisuju zmluvy je naozaj uzasne, ale je treba brat do uvahy, ze zacinali skoro z nuly, ked si uvedomime, kde boli Poliaci so svojou infrastrukturou pred cca 10-15 rokmi. A stale je to na ich sucasne potreby relativne pomale tempo....

Netreba zabudat na jednu vec a to fakt, ze poliaci maju tazke stovky km 4 ci 6 pruhovych ciest 1. i 2. triedy, ktore im dlho suplovali a este stale celkom slusne nahradzaju dialnice
Zober si napr. usek Katowice - Czestochowa - Lodz, kde 4 - 6 pruhova cesta 1.tr. stale supluje autostradu cislo 1.
Medzi Czestochowou a P. Trybunalskym sa dokonca v buducnosti tato cesta "len" prerobi na A1ku
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod sven » 12. Nov 2015 00:07

To ano, ale to si vymenoval prakticky jedinu viacpruhovu tepnu (nie dialnicnu), akou sa Poliaci mohli pochvalit pred vystavbou dialnic. Tusim, ze mala pokracovanie az do Warszawy. Okrem toho este mali nejake kilometre okolo vacsich miest, najma okolo Warszawy, Katowic..
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod sven » 12. Nov 2015 00:55

Kanky napísal:
sven napísal:... mnohe cesty su v dezolatnom stave (je to moj subjektivny nazor, kde sa nezhodnem s Kankym, ze su v lepsom stave, nez v BA)...

zalezi, ze kadial po KR jazdis? stale po tej istej trase alebo po celom KR?
posobim skoro 2 roky v KR, predtym som posobil dlhe roky v BA, preto to viem porovnat...mam zjazdenu celu BA a vacsinu KR...ked aj teraz semtam idem do BA, tak vidim, ze sa skoro nic nemeni...semtam nejaka zaplata alebo kratky opraveny kusok...v KR len ked si vezmes Opolsku, tak sa vymenila za posledne roky vacsia cast, na hlavnej aleji veducej centrom je tiez velmi dobry povrch...https://www.youtube.com/watch?v=e44WR2wYaVI
od 2:15 zacina Zakopianka, aj ta sa uz postupne opravuje, uz je viac usekoch novych...ani vjazd do Viedne po starej ceste od BA nie je lepsi...

co sa tyka zapch, tak len treba vediet ako ich obchadzat, uz som sa to naucil..a tie zapchy su len v spickach...mimo spiciek prejdes vsade ako noz maslom


Kanky, ved preto som pisal, ze je to moj subjektivny nazor :) jazdim najma trasu BA-KR a niekedy BJ-KR. Takze logicky najcastejsie vyuzivam vstupy do KR z juhu alebo z Katowic. Zjazdene mam centrum a sirsie centrum a potom zapadnu (Bronowice) a severnu cast mesta (Pradniky, Azory) a dost dobre oblasti na sever od Krakowa, smerom na Olkusz a Skalu. Len tak namatkovo, co by si zasluzilo vacsiu pozornost a nejake remonty: Dietla, Grzegorzecka, Zakopianska, Planty (cast uz krasne rekonstruuju), Aleje su pravda ok, Reymonta uz menej, rovnako Czarnowiejska, Piastowska, Lokietka, rozne bocne cesty v centre, cesty v Kazimierzi...zo 79tky v Nowej Hute som tiez nemal dobry pocit, opat ale subjektivne :) Tam uz bola nejaka rekonstrukcia, neviem, ci uz ukoncena.
Ze su mnohe cesty v dezolatnom stave, to som prehnal. Za to sa ospravedlnujem. Ale stale si nemyslim, ze by to v KR bolo lepsie nez v BA. Mozme si to vyjasnit niekedy v KR pri polskom pivecku :)
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Kanky » 12. Nov 2015 10:40

sven napísal:To ano, ale to si vymenoval prakticky jedinu viacpruhovu tepnu (nie dialnicnu), akou sa Poliaci mohli pochvalit pred vystavbou dialnic. Tusim, ze mala pokracovanie az do Warszawy. Okrem toho este mali nejake kilometre okolo vacsich miest, najma okolo Warszawy, Katowic..

to som len dal jednu ako priklad :) ale uz som to tu v minulosti pisal....
ale ok, tak DK1, DK81, DK94 na viacerych castiach, DK7 na viacerych castiach, DW902, DK2...vela km v okoli Warszawy - aj preto je stale Warszawa bez komplet dialnicnych obchvatov

to som vymenoval len 3 Wojwodstwa pri hranici s SK + okolie Warszawy a to je dokopy viac km (viacpruhovych) ciest 1. a 2. triedy ako ma SK dialnic :)
cele Polsko ja sam nepoznam, tak tu nebudem hladat a vypisovat dalsie, ale urcite je ich este daleko viac v ostatnych Wojwodstwach
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Kanky » 12. Nov 2015 11:11

sven napísal:Kanky, ved preto som pisal, ze je to moj subjektivny nazor :) jazdim najma trasu BA-KR a niekedy BJ-KR. Takze logicky najcastejsie vyuzivam vstupy do KR z juhu alebo z Katowic. Zjazdene mam centrum a sirsie centrum a potom zapadnu (Bronowice) a severnu cast mesta (Pradniky, Azory) a dost dobre oblasti na sever od Krakowa, smerom na Olkusz a Skalu. Len tak namatkovo, co by si zasluzilo vacsiu pozornost a nejake remonty: Dietla, Grzegorzecka, Zakopianska, Planty (cast uz krasne rekonstruuju), Aleje su pravda ok, Reymonta uz menej, rovnako Czarnowiejska, Piastowska, Lokietka, rozne bocne cesty v centre, cesty v Kazimierzi...zo 79tky v Nowej Hute som tiez nemal dobry pocit, opat ale subjektivne :) Tam uz bola nejaka rekonstrukcia, neviem, ci uz ukoncena.
Ze su mnohe cesty v dezolatnom stave, to som prehnal. Za to sa ospravedlnujem. Ale stale si nemyslim, ze by to v KR bolo lepsie nez v BA. Mozme si to vyjasnit niekedy v KR pri polskom pivecku :)

cize tiez sa tesis na SVR-SKA :)
Czarnowiejska - dobra sprava, to bola ozaj katastrofa, asi pred mesiacom ju opravili :) len tam este nechali par metrov ul. Nawojki az po A. Krajowu, aj vcera som po nej siel, nakolko sa vacsinou zdrziavam v Bronowiciach alebo v centre
Piastowska a Reymonta asi naozaj najhorsie povrchy v celom KR, prestal som pouzivat ...aj ked sa skor nejdena o nejake vytlky ci jamy, ale tie cesty su zvlnene s kolajami a Piastowska aj zle priechody cez elinove kolaje
79 v NH sa stale robi s vychodnym obchvatom, ostatna cast uz vo finalnej faze, velmi pekne po reko, aj ked nie uplne cela, aspon casti
Kazimierz - tam sa nic neopravuje, mi to pripada ako keby to schvalne nechavali dychat tou takou smutnou atmosferou...
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Kanky » 12. Nov 2015 11:19

sven napísal:Od Targu po Krakow je 2+2 najskor 4 km usek pred Rabka-Zdroj. Od Rabka-Zdroj treba pretrpiet 2 kopce po Lubien, kde su casto kolony. Tie vyriesia prave tendrovane useky S7 s tunelom. Od Lubien je uz S7 do Myslenice....

ked mozem este k tomuto poradit, tak uz viackrat som zazil vlecenie pred Rabkou po zjazde z 2+2 smer KR...pocuvam PL Radio Zet, kde je dopravny servis asi ako na Exprese...vzdy povie, co sa kde deje
ked povedia, ze sa to vlecie alebo stoji...tak z Rabky odbocka a po DK 28 a DW 968 vyjdem az na S7 pri Lubieni... https://www.google.sk/maps/dir/49.60107 ... !3e0?hl=sk
asi o 4,5 km viac, ale zasa bez stupakov a inych problemov :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod sven » 14. Nov 2015 23:43

Kanky napísal:cize tiez sa tesis na SVR-SKA :)


Tesim sa z kazdeho noveho kilometra akejkolvek cesty na Slovensku, ale pri tomto useku som trochu na rozpakoch. Teraz je prejazd SVR - Zywiec relativne rychly, ale po otvoreni SVR-SKA a vpusteni kamionov si myslim, ze sa prejazd paradoxne predlzi, aspon teda v casoch, ked jazdim najcastejsie tymto usekom.
Urcite ale po otvoreni budem jeden z prvych, co to otestuje :)
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod sven » 15. Nov 2015 00:12

Kanky napísal:ked mozem este k tomuto poradit, tak uz viackrat som zazil vlecenie pred Rabkou po zjazde z 2+2 smer KR...pocuvam PL Radio Zet, kde je dopravny servis asi ako na Exprese...vzdy povie, co sa kde deje
ked povedia, ze sa to vlecie alebo stoji...tak z Rabky odbocka a po DK 28 a DW 968 vyjdem az na S7 pri Lubieni... https://www.google.sk/maps/dir/49.60107 ... !3e0?hl=sk
asi o 4,5 km viac, ale zasa bez stupakov a inych problemov :)


Dik za tip na Radio Zet, na mojej oblubenej Trojke sa dopravnemu servisu velmi nevenuju. Ja pouzivam aj waze. Moj tip na obchadzku pre tych, co pokracuju dalej po sedmicke na Oravu (resp. opacne) je zjazd z S7 na exite Pcim, potom Tokarnia, Letownia, Jordanow, Spytkowice.
https://www.google.sk/maps/dir/49.74973 ... !5i1?hl=sk
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Kanky » 17. Nov 2015 20:52

hlavna sprava tohto tyzdna v doprave:
v polovici decembra budu ficat vlaky medzi Warszawou a Lodzou po novej trati a zastavovat budu v novych staniciach, vyse 100 km streka sa robila postupne 10 rokov, budovalo sa na 160 km/h rychlost, celkova cena sa vysplhala na necelych 500 melka eurko aj s DPH (2 mld zl)
na trati bude 1 suprava za den ist z Warszawy a jedna do Warszawy bez zastavok medzi W a Lodzou...jedna takato cesta bude casovo 67 min., to sa nepozdava ludom, ze je to mala uspora casu
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Kanky » 17. Nov 2015 21:08

buduci rok by mala byt otvorena aj nova stanica v Lodzi s oneskorenim rok a pol:

video: https://www.youtube.com/watch?v=pWrrAC7cD0k

je to vraj jedna z najvacsich investicii tohoto druhu v Europe
hlavne perony sa budu nachadzat 16m pod zemou
tato stanica zhltne cca do 300 melka eurko, a multimodalny uzol dasich 100 melka
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Andrej » 19. Nov 2015 09:35

vyse 100 km trate za menej ako 500 mil. €? Ako to ti Poliaci robia? U nas sa za tuto sumu na rovine zmodernizovalo menej ako 50 km, najnovsie sa tu sumu zmodernizuje mozno 20-30 km.

Na druhej strane, asi to nie je suvislych 160 km/h, inak by 100 km malo trvat okolo 50 minut.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Kanky » 19. Nov 2015 10:10

doplnim teda:
Kończy się trwający z przerwami od 2006 roku remont trasy Łódź – Warszawa. PKP PLK przygotowują się do zamknięcia drugiego etapu inwestycji, który obejmował odcinek od posterunku odgałęźnego Miedniewice do Warszawy Zachodniej i zaprezentowały wczoraj możliwości techniczne zmodernizowanego ciągu. Krótki, trzywagonowy pociąg ciągnięty lokomotywą serii EU44 przejechał 126-kilometrowy dystans z Warszawy Centralnej do Łodzi Widzewa w 55 minut, co czyni go najprawdopodobniej najszybszym pociągiem w historii łączącego dwa największe miasta centralnej Polski ciągu.

s prestavkami trvala reko od roku 2006...
kratky 3 vagonovy vlak, ktory tahala lokomotiva EU44 presiel tento 126 km usek z W do centralnej Lodzi Widzewa za 55 minut, cim sa stal pravdepodobne najrychlejsim vlakom v historii na trati spajajucej 2 najvacsie mesta centralneho Polska
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Kanky » 20. Nov 2015 14:00

Urcite si mnohi pamataju 400 m kockoveho povrchu na ceste DK87 medzi Mniskom n/P a N. Saczom v obci Rytro:
https://www.google.co.uk/maps/@49.48713 ... 56!6m1!1e1

tak uz na nho mozete zabudnut :)
31802
reko sa zacala v polovici septembra a uz je ukoncena (400 m dlzka, 15 m sirka) / nove su aj chodniky a kanalizacia, pribudli ostrovceky
po otvoreni novych mostov sa tak este viac skomfortnil prejazd medzi hranicou a N. Saczom :)

povrch na dlzke 1 km sa vymenil aj v susednej obci Mlodow
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Kanky » 21. Nov 2015 20:37

Kanky napísal:
Kanky napísal:v Krakowe momentalne prebieha kpl reko (aj el. trati) toho najmensieho vnutorneho okruhu okolo Stareho mesta, momentalne su uplne uzatvorene ulice Juliana Dunajewskiego a Basztowa, pracuje tam Skanska
29655

ta juznejsia cast smerom k Wawelu je hotova

takto pokracuje reko vnut. okruhu:
30989

Uz je niekolko dni hotovo, elinky uz jazdia
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Yoggy52 » 22. Nov 2015 20:03

mohol by si hodiť nejaké fotky?
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Kanky » 22. Nov 2015 22:50

Daj mi tyzden, za normalneho denneho svetla sa tam dostanem asi az cez vikend
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod sven » 22. Nov 2015 22:57

Tu su nejake fotecky:
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 81&page=64

Elektricky uz jazdia, ale dokoncuju este cestu, chodniky a cyklochodnik. Do konca novembra to mat byt cele hotove. A tusim ze buduci rok maju pokracovat v rekonstrukcii dalsim usekom, aj ked povodny plan bol tento rok.
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod caki » 10. Dec 2015 10:22

pekne video zo stavby "obwodnice polnocznej" v Nowom Saczi:


zdroj: YouTube.com
caki
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 362
Obrázky: 34
Založený: 01. Júl 2010 11:47

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod gorol » 10. Dec 2015 19:36

... obwodnicy północnej ...
gorol
návštevník
 
Príspevky: 30
Založený: 09. Júl 2014 20:58

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Kanky » 11. Dec 2015 15:23

super video, este som videl aj ine, kde hovorili, ze pouzili do vrstiev nejaku specialnu technologiu s nejakym gumovym granulatom, ktory ma znizit hluk a sprijemnit jazdu :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Kanky » 11. Dec 2015 15:29

dnes boli podpisane 3 zmluvy spolu na 18,5 km juzneho obchvatu Warszawy, v tom tunel a most cez Wislu, vsetko na 3 + 3
su tu 3 poduseky, kazdy postavi ina firma, spolu to vychadza na cca 600 melka eurko, cize okolo 32 melka eurko za 1 km
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Kanky » 11. Dec 2015 15:45

hotove to ma byt v auguste 2020
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Damner » 11. Dec 2015 16:20

úžas, poliaci idú jak píli...u nás aj tie tri smiešne tendre ktoré sa vyhlásili tento rok sú pozastavné....och
Obrázok používateľa
Damner
diskutujúci
 
Príspevky: 50
Založený: 08. Aug 2013 21:15

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RK v EÚ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.