Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod sorgo » 01. Nov 2014 20:29

ja len za seba pisem, za ostatnych nerucim, pochopitelne :) buducu sobotu idem z KE do Nitrianskeho Pravna, to mi vychadza na D1 a na druhy den sa zhodou okolnosti pojdem preliecit na M3
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod sorgo » 01. Nov 2014 20:34

Tak ja napriklad BP jazdim zasadne cez mesto, oni isli cez obchvat. SIce uz je M0 na tom lepsie po otvoreni noveho useku, ale aj tak je to trasa bez alternativy v pripade nehody (a cez den je M0 plna vsetkych kamionov). Aj ked je trasa cez centrum casovo porovnatelna s M0, tak minimalne je to mile spestrenie oproti stovkam km dialnice pred a po BP. Ale na to asi treba mat trochu znalosti budapesti alebo riadne gule, ked sa v tom meste nevyznas a nevies ani ceknut po madarsky :) no alebo mozno v dnesnej dobe staci navigacia.

Inak, ake mate teraz skusenosti s M0? Naposledy som to testoval este pred otvorenim tej spojky pri M5. Na M7xM0 sme sa rozisli s druhym autom a stretli sme sa cca naraz na M31xM3. Teraz by mal byt obchvat este o par minut vyhodnejsi, nie?
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod i15 » 01. Nov 2014 20:40

obchvat by mal byť úplne bezproblémový, ak už dokončili reko pôvodného mostu cez Dunaj. Spojka medzi M1 a M7 sa má rozširovať na 3+3, takže môžu byť menšie obmedzenia. Ale kvôli tým kilometrom navyše sa tadiaľ neoplatí ísť. Mimo špičiek by sa juhom malo dať prejsť výrazne rýchlejšie, ako počas markizáckeho testu
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 01. Nov 2014 22:05

DrX napísal:... podvod bolo zmanipulovane vypoctitanie "vyhodnosti" PPP3 priamo smerackym ministrom dopravy)....

A čo tak byť objektívny? PPP2 malo tiež zmanipulovaný výpočet výhodnosti. Jasné, to sa nehodí!

PK napísal:mareks, vezmi si pravitko, spravi si na mape ciaru Bratislava - Snina a kukni sa aj trikrat ci ta ciara ide popri D1, alebo R1 a je pre nu vyhodnejsie ist juhom, alebo severom.
Pomozem ti, ta ciara prakticky prechadza Roznavou ktora lezi na R1. Takze laskavo prosim prestan do severneho tahu pridavat aj Presovsky Kraj.
Rozdiel v pokryti populacie juhom oproti severu je mozno 1 milion ludi v prospech juhu. Bodka. A tato pri financovani ako D1 mohla byt hotova pred 5-10 rokmi.

Ak spojíš Bratislavu a Sninu, tak Slovensko nerozdelíš na polovicu, spodná časť má nezanedbateľnejšie menšiu plochu ako horná a nahráva R1.
Ak posunieš tu priamo vyššie, tak spojnicou Trnava - Prešov rozdelíš Slovensko na 1/2, D1:R1/R2 sú 50:50. Slovensko nie je len Bratislava a Košice.
Mali urobiť test Bratislava - Prešov... to by boli zaujímavé výsledky.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Jonathan » 02. Nov 2014 09:45

devil napísal: strecno je zase vyhovorka to zdrzanie bolo 5 min ale hlavne ze vsetci placu, to je tak typicke...


Ja dam len poznamku. Pocas celeho pokusu som pozeral cez google maps premavku pod Strecnom. Meander bol uplne zappchaty odhad zdrzania minimalne pol hodiny. Ked prisli pod Strecno markizaci tak cervena sa presunula uz za meander, blizsie k Vrutkam, cize spicka oadla. Keby vystartovali o hodinu skor, co je podla mna typickejsi cas odchodu, vyslo by Strecno este horsie.
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 631
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 02. Nov 2014 10:09

dolezite je ze ZA-RK presli v case kt. je dost reprezentativny a teda sever nevysiel najhorsie preto lebo bola zapcha. inac ked to dam teraz do googla tak ich test vychadzal horsie. madarsko o 20, juh o 25 a sever o 30 min.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 138
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 03. Nov 2014 15:49

Cestou spat vyhrala Budapest, druhy Zvolen, tretie *** naokolo blizsie. Jednym velkym dovodom spomalenia severom boli hmly. Jednoducho, trepat sa cez hory je nebezpecne, a to plati v porovnani s BP aj pri ceste cez ZV. To sa realne v ramci Slovenska vyriesi az po dostavani R7... http://www.tvnoviny.sk/domace/1776631_r ... bratislavy
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod sorgo » 03. Nov 2014 15:53

Hajra! :)
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 03. Nov 2014 15:57

Uvidime, ci *** ministri v Blave obratia sipku, ze Kosice D1 cez Budapest 470km :-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod i15 » 03. Nov 2014 19:35

nechápem čo robil 5 hodín na južnej trase, za ten čas sa to dá stihnúť aj severom - za ideálnych podmienok
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod garip » 03. Nov 2014 19:44

predpokladam, ze musel dodrzovat vsetky predpisy, a urcite mal aj nejaku prestavku + zdrzanie 10 minut na zjazde z R1 na D1 kvoli nehode (ako povedal vo videu)
"Sociálna demokracia = my si zvýšime platy o 100% a plebsu zvýšime dane a poplatky"
garip
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 674
Obrázky: 213
Založený: 05. Nov 2012 10:44

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 03. Nov 2014 20:21

DrX napísal:Uvidime, ci *** ministri v Blave obratia sipku, ze Kosice D1 cez Budapest 470km :-)

Už milovanú cestu máš postavenú, tak by mohol byť kľud a šťastne môžeš chodievať vlakom :)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod KN.SK » 03. Nov 2014 22:18

kolega napísal:••• Jednym velkym dovodom spomalenia severom boli hmly. Jednoducho, trepat sa cez hory je nebezpecne, a to plati v porovnani s BP aj pri ceste cez ZV. To sa realne v ramci Slovenska vyriesi az po dostavani R7...
Veľmi som sa nechcel zapájať do tejto prekáračky, ale napokon i ja prihodím polienko :).
A tak pridám moju skúsenosť zo soboty (1.11.) z cestovania vlakom RJ z Bratislavy do Komárna, cez Dunajskú Stredu (lokalita budúcej D4 a R7). Celou cestou mliečno-mliečna hmla. I trošku sme meškali. Žiaľ, hmly sú i na dolniakoch časté a prehusté! Viditeľnosť okolo 20, 30 metrov. A keď ešte bude mrznúť, tak bude i kĺzanica. (Pozri: gallery/image.php?album_id=53&image_id=22892). A nejaké fakty. Dnes meteorológ, p. Zaujec, práve v Počasí (RTVS_STV1) uviedol, že Zvolenská kotlina má najviac hmlistých dní na Slovensku (v novembri až okolo 15 dní, t. j. každý druhý deň).
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kanky » 29. Nov 2014 17:59

Vlados napísal:Mali urobiť test Bratislava - Prešov... to by boli zaujímavé výsledky.
presne tak, uz som to pisal viackrat, staci sa pozriet do mapy...Presov je prakticky presne v strede celeho vychodneho Slovenska, je dost podstatnou cestnou krizovatkou, nehovoriac o intenzitach cestnej dopravy, ktore vchadzaju/vychadzaju do/z Presova...ak teda piseme v teme z ba na vychod, tak by som preferoval skor ten Presov ako Kosice - leziace blizko mad. hranice (20 km z centra)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kanky » 29. Nov 2014 18:24

pichalsi napísal:Najviac ma vzdy fascinuje aky ma slovensko hlupy tvar, a ako mnoho postavenych aj najprioritnejsie planovanuch dialnic a RC ide popri hraniciach. D2, D1 TN-ZA v podstate popri CZ hraniciach, R2 ZV-KE par km od HU, D1 pod tatrami skoro v polsku... Snad R1 ide jedina aspon stredom krajiny, ostatne RC co idu stredom krajiny maju nizke priority. Ale to len tak na zamyslenie, rozumiem ze to je vsetko otazka geografie - hory v strede a orientacia na zapad, plus na vychodnej hranici "koniec sveta"... Myslim ze tie cesty nie su az take zle naplanovane ako skor strasne amatersky realizovane (vystavba medzi PP-PO a nevystavba RK-ZA je na prvy pohlad nepochopitelna).
a este celkom ok je d1 zhruba od Levoce po Presov - tiez je vedena stredom vychodneho SK...a namiesto toho, aby sla 4pruhovka dalej na vychod stredom vych. SK, v udoli Tople, my ju svihneme zasa 20 km od madarskej hranice...alebo napisem inac, namiesto jednej D1 KE - UA mohli byt dve 4pruhove jednotky z Lipnikov (prelozka I/18) a z KE (prelozka I/50), ktore by sa spajali v MI a od MI po UA staci dvojpruh mimo obci...
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 01. Dec 2014 16:43

to ze PO je v strede vychodu je praveze argument proti. vacsina ludi na vychode potom zije v tej juznej polovici.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 138
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod i15 » 01. Dec 2014 18:36

Kanky napísal:
pichalsi napísal:Najviac ma vzdy fascinuje aky ma slovensko hlupy tvar, a ako mnoho postavenych aj najprioritnejsie planovanuch dialnic a RC ide popri hraniciach. D2, D1 TN-ZA v podstate popri CZ hraniciach, R2 ZV-KE par km od HU, D1 pod tatrami skoro v polsku... Snad R1 ide jedina aspon stredom krajiny, ostatne RC co idu stredom krajiny maju nizke priority. Ale to len tak na zamyslenie, rozumiem ze to je vsetko otazka geografie - hory v strede a orientacia na zapad, plus na vychodnej hranici "koniec sveta"... Myslim ze tie cesty nie su az take zle naplanovane ako skor strasne amatersky realizovane (vystavba medzi PP-PO a nevystavba RK-ZA je na prvy pohlad nepochopitelna).
a este celkom ok je d1 zhruba od Levoce po Presov - tiez je vedena stredom vychodneho SK...a namiesto toho, aby sla 4pruhovka dalej na vychod stredom vych. SK, v udoli Tople, my ju svihneme zasa 20 km od madarskej hranice...alebo napisem inac, namiesto jednej D1 KE - UA mohli byt dve 4pruhove jednotky z Lipnikov (prelozka I/18) a z KE (prelozka I/50), ktore by sa spajali v MI a od MI po UA staci dvojpruh mimo obci...


vychádzaš zo svojich osobných preferencí. podľa mňa by mala byť prioritou D1 na MI a preložka I/79 VT-TV :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 02. Dec 2014 10:34

Je tu zas cas radosti, sviatkov, pokoja a zasnezenej najsamdolezitejsej D1 okolo Ziliny :-) https://drive.google.com/file/d/0B6aDT9 ... sp=sharing (zdroj http://www.zjazdnost.sk/map/view.html )
Tak akou trasou dneska?
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Miro » 02. Dec 2014 10:52

Kde tam vidíš zasneženú D1? Ja tam vidím zasneženú I/18 v časti, kde D1 ešte nie je.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod i15 » 02. Dec 2014 18:17

DrX poviem ti, že pred prichádzajúcou zimou sa najviac bojím otvorených planín na východoslovenskej nížine s nadmorskou výškou 150mnm :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Andrej » 02. Dec 2014 19:13

Ja sa tiez vzdy najviac obavam usekov okolo NR, TT, ci poladovice, aka dnes bola v celej CR.

Ale zaroven sa tesim, ze sa konecne da opat lyzovat. A podla toho, co tu odporuca DrX, urcite vyuzijem juznu trasu cez KE :-)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 02. Dec 2014 20:01

A coho konkretne sa napr. dnes obavate viac na juznej trase (ktorej niektore useky su suche) nez na zasnezenom severe? Uz sa tesim, ake to bude poucne, a urcite sa zacnu obavat vsetci. :-)

PS: Andrej, zalezi kam chces ist lyzovat. Ci ty aj na Donovaly/ChopokJuh/Kojsovku/Mlynky/Dedinky chodis severom?
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod michaelse » 03. Dec 2014 21:02

konecne snehove spravy,uz aby som lyze mal navoskovane 8)
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kanky » 05. Dec 2014 19:45

devil napísal:to ze PO je v strede vychodu je praveze argument proti. vacsina ludi na vychode potom zije v tej juznej polovici.

juzna polovica uz na PO dialnicou napojena je..D1 KE - PO
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kanky » 05. Dec 2014 19:53

i15 napísal:vychádzaš zo svojich osobných preferencí. podľa mňa by mala byť prioritou D1 na MI a preložka I/79 VT-TV :)

to by som bral ako prioritu aj ja, keby ze to medzi KE a ZV vyzera tak, ako medzi PO a RK...:)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 30 hostí.