Ľubomír Vážny a jeho práca - minister dopravy (2006 - 2010)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Pacho » 09. Jan 2010 16:28

No neviem ako vy, ale Vážny u mňa stráca akýkoľvek kredit, ako MD?? Tie jeho vyhlásenia sú úplne scestné. Kto nechce nech nejazdí po spoplatnených cestách, tak to neviem či to myslí ako vtip či čo? To je také isté vyhlásenie, aiko keby som povedal, ýe keď nevieš ministrovať, tak neministruj _
:-)
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 129
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod i15 » 09. Jan 2010 18:02

Pacho napísal:To je také isté vyhlásenie, aiko keby som povedal, ýe keď nevieš ministrovať, tak neministruj _
:-)


:D :D

On ma vcelku zmysel pre humor, len v niektorych situaciach by mal byt radsej ticho
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod devil » 10. Jan 2010 12:16

Kto nechce nech nejazdí po spoplatnených cestách, tak to neviem či to myslí ako vtip či čo?


niekto by mu mal povedat ze nech nespoplatnuje nadradenu siet ked ziadna neexistuje.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Dialniciar » 20. Jan 2010 17:56

Český Kapsch: Vážny klame :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=12958

*hrozí žaloba na SR
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod spisino » 10. Feb 2010 15:00

jasne vyhovara sa na inych a pritom sam je nespolahlivy,a mysli iba na PPP a to mu zatienilo hlavu
spisino
návštevník
 
Príspevky: 19
Založený: 09. Jan 2010 13:43

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod LubosG » 04. Jún 2010 09:37

Tak podľa tohto článku viewtopic.php?f=35&t=13593, "vizitka" a zhodnotenie práce p. Ľ. Vážneho ako ministra dopravy v posledných štyroch rokoch teda nič moc, ja osobne s týmto názorom tiež súhlasím. Najmä čo sa týka tých pochybných tendrov, ale vlastne takmer so všetkým čo sa v oblasti dopravy na Slovensku urobilo za posledné 4 roky boli a sú problémy. Žiadna sláva, pán minister :(
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod Čumil » 10. Jún 2010 14:36

U mna stratil posledne zvysky sympatii svojim bojom proti "podozrivo lacnym" ponukam Skanska. Najviac ma prekvapilo, ze jeho stanovisko nebolo v sulade s NDS. Occakaval by som, ze budu spievat tu istu pesnicku.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod B; » 10. Jún 2010 15:17

Vazny vs Choma ... o Chomovi sa pise ako o (potencialnom) buducom ministrovi
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod mirkobb » 14. Jún 2010 05:18

B; napísal:Vazny vs Choma ... o Chomovi sa pise ako o (potencialnom) buducom ministrovi


By som povedal, že už treba začať premýšľať nad novým vláknom, toto s týmto názvom sa po víkende stáva neaktuálnym. Takisto sa asi ani Choma neudrží vo vedení NDS. Môžme len tipovať, kto nahradí ministra, po ktorom mne osobne (ako z pohľadu banskobystričana) bude ľúto, myslím že to bol zatiaľ najlepší minister dopravy v ére samostatného Slovenska.
Uvidíme komu pripadne rezort a aj aké figúrky obsadia spomínané posty, napr. či bude splnomocnenec vlády pre diaľnice (inak ja by som túto funkciu ako zybtočnú zrušil) zároveń aj generálny NDS..? Nechajme sa teda prekvapiť, len nech už nie znovu Prokopovič.. :roll:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod Tomas PO » 14. Jún 2010 10:30

Je nejaky adept, nielen politicky, ale aj Vas, osobny?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod pohodak » 14. Jún 2010 10:41

mirkobb napísal: Môžme len tipovať, kto nahradí ministra, po ktorom mne osobne (ako z pohľadu banskobystričana) bude ľúto, myslím že to bol zatiaľ najlepší minister dopravy v ére samostatného Slovenska.


ach jo, sme doma, typicke slovenske zmyslanie...vidim si po svoju branicku a dalej ma nezaujima :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod tibor » 14. Jún 2010 13:13

Tomas PO napísal:Je nejaky adept, nielen politicky, ale aj Vas, osobny?

ja by som dal niekoho z tohoto fora
tibor
diskutujúci
 
Príspevky: 53
Obrázky: 51
Založený: 03. Sep 2007 14:22
Bydlisko: Radola

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod pohodak » 14. Jún 2010 13:28

ja som to tu uz pisal...na tomto fore a na vlaky.net najdes 5 lepsich ministrov dopravy ako cokolvek co sme tu mali doteraz...tragedia tejto krajiny je, ze ludia ktori sa vo veciach vyznaju, maju viziu a predpoklady, nesedia v exekutive ale diskutuju na anonymnych internetovych forach :(
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod Tomas PO » 14. Jún 2010 14:16

Hm hm, minitser nemoze byt dopravak, ale aj politik, lobista. Navyse musi ovladat problematiku dopravy, post a aj telekomunikacii.
Nehovorim o poradcovi, ale ministrovi.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod Driver » 14. Jún 2010 14:17

Ano pohodak, mas pravdu, lenze minister je politicky nominovaný, a každy politik ma aj svojho predsedu strany, a tak okrem odborných predpokladov často prevážia tie politické. A potom sa dočkáme takých výrokov, že D1 BA-KE sa postaví do 2010resp.2013 :D a všetkým na tomto fore je jasne, že to je nereálne.
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod pohodak » 14. Jún 2010 14:25

Tomas PO napísal:Hm hm, minitser nemoze byt dopravak, ale aj politik, lobista. Navyse musi ovladat problematiku dopravy, post a aj telekomunikacii.
Nehovorim o poradcovi, ale ministrovi.


prosim ta ktory z ministrov dopravy ovladal aj telekom aj postu aj dopravu? :lol: minister ma byt hlavne manazer, co si necha poradit vo veciach ktorym nerozumie odbornikmi a vo veciach ktorym rozumie ma ist tvrdo za svojim...odchadzajuci minister podla mna nesplnil ani jedno z danych kriterii a aky tu bol optimizmus pri jeho nastupe :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod Tomas PO » 14. Jún 2010 14:41

Ano pohodak, ja nehovorim, ze Vazny ci Prokop bol minister, ktory ovladal vsetko. Otazne je, ci by si niekto z fora trufal na tuto funkciu, odborne vo vsetkych smeroch, ako aj politicky, vystupovanim, lobingom, atd.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod pohodak » 14. Jún 2010 14:51

trufal mozno, ale zaludok by na to nemal asi nikto...keby mal asi nediskutuje na tomto fore ale robi karieru v politike ;)
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod i15 » 14. Jún 2010 15:05

mirkobb napísal:
B; napísal:Vazny vs Choma ... o Chomovi sa pise ako o (potencialnom) buducom ministrovi


By som povedal, že už treba začať premýšľať nad novým vláknom, toto s týmto názvom sa po víkende stáva neaktuálnym. Takisto sa asi ani Choma neudrží vo vedení NDS. Môžme len tipovať, kto nahradí ministra, po ktorom mne osobne (ako z pohľadu banskobystričana) bude ľúto, myslím že to bol zatiaľ najlepší minister dopravy v ére samostatného Slovenska.


R1 pripravili na vystavbu predchadzajuci ministri a zacala by sa stavat tak ci tak. On dokazal len to, ze posledne useky sa stavaju za neskutocne prestrelenu sumu :roll:
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod JaNY » 14. Jún 2010 18:42

Minister moze byt neviem aky dobry,ked okolo neho je plno politiky. A ta nici mnohe dobre projekty, predsavzatia atd. Mozno ani nevieme nakolko bol Vazny odhodlany urobyt dobreho v doprave v 2006. Ale vieme ako sa dal / musel ovplyvnit politikou. Pametame ako v zaciatkoch hovoril o PPP ze su drahe. A neskor poslusne stal vedla Fica a pocuval tie nezmysly o dobudovani BA-KE do r 2010 a ake vyhodne su PPP.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod pohodak » 14. Jún 2010 20:43

keby bol co k comu nenechal by so sebou zametat ako so spinavou handrou...ved fico z neho spravil totalneho nesvojpravneho panacika a on si to nielenze nechal ale este tie kroky aj obhajoval :roll: vazny je pre mna rovnake fiasko ako bol cukrar
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod Tomas PO » 14. Jún 2010 22:12

Takze hovori sa, ze minister dopravy bude bud z KDH alebo z Mostu...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod mel » 15. Jún 2010 07:20

Ja by som zhrnul jeho pracu ako rozbehnutie priprav ... spravilo sa kopec dokumentacie pre nove useky a rozbehli sa pripravy ... Pozitivne vnimam aj to, ze sa hladali nekonvencne riesenia, napr premalovanie, konvektory, 2+1 na ZA-MT, teda, ze priniesol otvorenost aj pre nie dokonale riesenia, ktore sa daju realizovat rychlo a lacno... na to netreba zabudat, ze toto nebolo standardom v minulosti... tot pozitiva ...

negativom je, ze sa mu nepodarilo odputat vystavbu dialnic a strategiu rozvoja od politiky ... politiky smeru a jeho sponzorov ... dalsim velkym negativom je posliapanie zakladnych prav a slobod = stavanie na cudzom, co hranici s ustavnostou. Obrovskym negativom je nedostatocne cerpanie EU fondov a celkovo pouzite sumy v jednotlivych rokoch na vystavbu...

PPP je kapitola sama o sebe ... je dobre ze sa nastartovalo, nie je dobre, ze za kazdu cenu a smrdi to opat politikou.

Myto je zlodejina absolutna a ministrovo najvacsie zlyhanie. Zlyhanie v pripravenosti na myto, v tendri, kde sa ucelovo menili zakony nehovoriac o samotnej realizacii, kde to vyzera na neefektivitu a nenaplnenie predpokladov.

Neutralne beriem to, ze sa mu podarilo dostavat rozostavane useky a rozostavat vo velmi slusnom tempe pripravene useky. Neutrelne preto, lebo toto by mal zvladnut akykolvek minister. Takisto neutralne beriem premalovanie D1 BA-TT na 3+3, povazujem to za politicku objednavku, ako prechodny stav je to ale OK, pricom ale mala byt realizovana v ramci kontinualnej prestavby na 3+3.

Kto pride po nom, bude mat vyhodu v tom, ze dokumentacia je rozbehnuta na mnoho usekov a da sa vyberat, kde zacat... Na druhej strane sa nepohla D4 a bola zabrzdena R7, co su priority regionu s najvacsim prinosom pre HDP a statnu pokladnicu... ked by sme brali SaS program (120 napadov) tak oni hovoria o udrzatelnom tempe vystavby je 60 km rocne = 2% HDP, o by bol zasadny posun ku koncepcnosti a kontinuite. AK by SaS tento svoj "napad" presadila do prog vyhlasenia tak by to bolo fajn. Vdaka pripravenej dokumentacii mozu zacat hned...

Z inych oblasti = zrusenie privatizacie letiska a carga je cisty minus pre SR vo financnom vyjadreni a v efektoch na ekonomiku. Hybridna posta = je absolutne zlyhanie ak na stanovisko EU nevie reagovat zmenou zakona tak aby to jedno debilne problemove slovo vypadlo.

Celkovo to podla mna nebol zly minister, mal iba jednu smolu a to ze bol zo smeru, kde karty rozdavaju ini a inak... vsetky negativa v podstate mozno pripisat pozadiu smeru.
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod dragon » 15. Jún 2010 07:23

Ja si myslim ze aj pozitiva nielen negativa...
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: Minister dopravy SR Ľubomír Vážny a jeho práca

Odoslaťod johhan » 15. Jún 2010 23:00

mel napísal:Celkovo to podla mna nebol zly minister, mal iba jednu smolu a to ze bol zo smeru, kde karty rozdavaju ini a inak... vsetky negativa v podstate mozno pripisat pozadiu smeru.


Bohužial jeden z najhorších akeho mohlo Slovensko mať, aj keď zo začiatku som myslel že najlepšieho. Hádam Ivan Mikloš ( neoficialne - predbežne ) bude lepší.
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.