Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Nove hlasovanie od 14.12.2010 (Po pade PPP1+PPP3)

2016
2
1%
2017-2018
29
15%
2019-2020
41
21%
po r. 2020
128
64%
 
Celkový počet hlasov : 200

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 19. Aug 2010 14:57

jednoducha matematika:
R4: 5,5mil EUR/km - hotovy nezmenitelny fakt, resp.
0.83mil EUR/km- 85% z toho plati EU, takze SLOVENSKY STAT, TEDA TEBA A MNA to bude stat iba tolko!!!

PPP D1 Zilina-Presov:
zoberiem posledny Andrejov prispevok: viewtopic.php?f=22&t=8516&start=850#p111113
"Stavebne naklady narastli zo 49,1 mld. Sk/1.63mldEUR na 2,4 mld. € a vytendrovana cena z 3,3 mld. € na 4,1 mld. €" a dodam, ze so splatkami bola finalna cena 9,1mld€.
co mi dava pri 75 km D1 21milEUR/km (pre 1.63), 32milEUR/km (pri 2.4mld) resp 71milEUR/mil (ak zoberiem, ze z finalnej ceny 9.1mld EUR je 58% cena stavebnych prac).

A teda predrazenie je v najlepsom pripade ovela viac nez 20x (21milEUR oproti 0.83milEUR), v najhorsom 70x. A to hovorim o uplne realnej cene, ktoru za tu cestu zaplatime my z nasho statneho rozpoctu.
Este aj ak by sa ten usek staval zo SR/EU, je 6x drahsi (32 proti 5.5mil EUR/km)!!!! Tak o com sa este chces bavit? Na PPP3 su tie cisla este ovela horsie, a EU explicitne povedala, ze tam prachy neda!

PS: Sorgo, plny suhlas. Ja tomu hovorim "logika naroda ***" ;-).
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod pohodak » 19. Aug 2010 15:10

tak ty si bud pan demagog alebo absolutne netusis o com pises :roll:

1) treba porovnat stavebne naklady - teda 2.4mld eu -> 32mio eur/km s 5.5mio eur/km (a aj toto je kusok pritiahnute za vlasy kedze cez klasicke obstaravanie by bola cena D1 urcite nizsia, ale budiz)...takze stale je to v najhorsom pripade 6x viac a nie 10, 20 a uz vobec nie 70 :roll: 3.3 resp 4.1mld eu su cisla kusok o inom, skus si prelistovat relevantne temy a prestan trieskat s cislami kade tade

2) vsetky useky z 1. balika sa daju stavat aj so spolufinancovanim EU, takze ak uz chces nieco porovnavat bolo by fajn uvazovat aj tuto moznost ;)

PS: mlcanim si chcel potvrdit, ze paraziticke statom platene PPP na R1 je pre teba v poriadku (lebo ide juhom) ? :)
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 19. Aug 2010 15:21

1. nie. treba porovnavat kolko nas to realne stoji! a ak by sa D1 stavalo podla v sucasnosti este stale platneho PPP1, stala by nas 70x viac nez R4!!! takze ty prestan trieskat. to su uplne realne konkretne zmluvne zavazky slovenskeho statu, ktore by sme za tie cesty museli zaplatit. ziadne buliky tu nezaberu!
2. ked sa D1 zacne realne staviat za eurofondy, potom mozes uvadzat nizsie cisla. kym plati plnu sumu stat, tak nas stoja 32mio EUR/km, takze 32x viac!
PS: PPP2 na R1 *** vymysleli, aby preventivne mohli odbijat tych, ktori by poukazovali na extremne predrazene PPP1/3. Holt ale, kedze PPP2 bolo najlacnejsie, bolo aj jedine financovatelne, takze jedine sa aj stavia. Co sa mna tyka, jeho predrazenie ma netesi. Ak stat vie ako vypovedat zmluvu, nech ju okamzite vypovie a zacne to stavat z eurofondov, v ktorych (asi vsetky) useky R1 boli zahrnute.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod juliustaryani » 19. Aug 2010 17:39

Keby mala byt zachovana elementarna spravodlivost medzi tzv. juznou a severnou trasou, tak by objem PPP D1 mal byt 1,5 nasobkom PPP R1, cize vseobecne akceptovany pomer 60:40. Cize niektore useky z PPP D1 treba vyhodit. Zvysok by sa prefinancoval cez ine zdroje (eurofondy, ...).
Ale na ministerstve tymto smerom neuvazuje a je takmer iste, ze 31.08. bude I. balik PPP uplne zruseny a to iste caka III. balik, dialnica sa sice scasti bude stavat, vynimkou budu useky medzi ZA-RK, tam sa nic stavat nebude, rozsiri sa sucasna cesta na trojpruh (pod Strecnom uz take nieco je).
juliustaryani
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 287
Založený: 31. Júl 2010 22:18

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 19. Aug 2010 20:58

No môj ty bože, to sa mi už fakt mozog zastavuje. Zrátaj si, koľko percent D1 TT-PO je doteraz postavených a koľko sa na to dalo peňazí. Potom to isté sprav s R1+R2 TT-ZV-KE, a pochopíš, že za posledných 20 rokov je ten pomer financovania 85:15 aj so zarátaním PPP2 (bez neho hádam 95:5). Tak akú chceš pre D1 elementárnu spravodlivosť? Keď sa R1 o rok dokončí, tak sa situácia na západnej polovici južného ťahu len vyrovná so severom (a ešte stále bude finančne pomer výrazne horší ako 60:40 a ešte stále to bude len R proti D). O tom, že ZV-KE je v porovnaní s ZA-PO totálne neporovnateľne podfinancovaný dúfam nemusím ani písať (na juhu dokopy postavených ~30km polprofilu za možno 0.5% toho, čo sa investovalo na severe, resp. keď uvážim, že aj tých 30km sa stavalo z eurofondov, tak zo slovenského rozpočtu tam šlo možno promile....). Tak a teraz nastrkuj gágor, ty elementárny spravodlivec...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod juliustaryani » 19. Aug 2010 22:12

Ale o pomere 60:40 tu hovoril byvaly minister este pred tym ako sa rozhodol pre PPP, tento pomer bol verejnostou vnimany pozitivne. To ze na pretdtym sa tento pomer nedodrziaval je zname a kazdy o tom vie.
60:40 sa malo tykat novozacatych usekov.
juliustaryani
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 287
Založený: 31. Júl 2010 22:18

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod michael89 » 20. Aug 2010 07:30

A týkalo sa ?
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod juliustaryani » 20. Aug 2010 07:39

Ano, PPP R1 sa stavia, takze 40%, teraz by malo nasledovat 60% D1 (ale nebude...).
juliustaryani
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 287
Založený: 31. Júl 2010 22:18

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 20. Aug 2010 09:15

na druhej strane keby si to mal postavene stylom dialnica-cesta-dialnica tak tie useky mimo dialnice ides vo vlaciku styridsiatkou...vsetko ma svoje pre a proti...


na zaciatkoch obchvatov sa "oddieli zrno od pliev" cim sa minimalizuje cas s nizkou rychlostou a zvysi priemerna rychlost, plynulost a tym padom aj bezpecnost. ziadna suvisla 40-ka. vlastne aj dnes je takato rychlost viac-menej kvoli prejazdom cez mesta a dediny. google hovori ze BA-KE je 445 km z coho je 73 % dialnica. madarska trasa je 480 km z coho je 83% dialnica (s tym ze cast M0 je 80-ka a M15 je poloprofil) co akurat tak kompenzuje 35 km navyse. tak potom preco je omnoho lepsia trasa ? ...pretoze ich chybajuca cast je ta najmenej potrebna. my mame plne profily obchvatov okresnych miest kde sa prehana 10.000 aut ale dalsie mesto ma prietah so semaforom...

suhlasim, ale pointa bola niekde inde a to v tom, ze BA kraj dostava vzhladom na to co vyprodukuje uplne smiesne investicie


presne tak, tie dostaval za meciara TN a teraz ich ma dostavat ZA.

vobec nechapem preco sa tu vobec riesi taka blbina ako ktory kraj si na co zarobi, keby sa vsetko riesilo tymto sposobom, tak by sa regionalne rozdiely uplne extremne prehlbovali a vznikali by centra s megavysokou zivotnou urovnou a potom megachudobny zvysok krajiny


v ZA kraji sa takisto nic neriesilo od 80-tych rokov ako v NR


to ale nie je pravda, okrem privadzacov v meste ktore NR v takom rozsahu nikdy nemala dialnica od konca PB, kus pri hybiach, 3 useky R3, obchvat CA. vyse 50 km a ramci preinvestovanych objemov spolu s TN a PO krajom v prvej trojke.
v BB kraji sa riesili R-ky omnoho lacnejsie, tento kraj sa urcite neprizivoval, a NR+KE kraj spolu s BA doplacali na sever.

fajn, takze ked ide o ZA kraj tak uz zrazu treba znizovat regionalne rozdiely. ze tie su najhorsie v ramci PO, KE a BB kraja uz asi nie tak podstatne....esteze si uznal ze ZA kraj si na visnove a D3 nezarobi...tak urcite suhlasis s ich odkladom, narazka na donovaly je stale sucast folkloru...akurat na ne nie je podpisana koncesna zmluva s 8,5 mld. splatkami...

Tak aj PO by si potom zasluzil svoju R4, D1, alebo NK, ci aspon jeden podjazd


ja som pisal o VUC. PO kraj dostal vazec-mengusovce-janovce, jablonov-fricovce, svinia-PO. to je takmer 70 km dialnice co je tazky nadpriemer. mesto PO sa urcite bude riesit tiez.

Problem DrX je v tom že on jazdí len KE-BA a tak sa k tomu stavia.


a tvoj problem je jazdis len na severovychod. je aj NR-KE, TT-MI atd... predsa na juhozapade a juhovychode su najvacsie aglomeracie a nie na severe. ty a tvoji kolegovia maju byt akoze reprezentatívna vzorka ? :lol: to aj J&T si moze povedat ked skupuju tatry.

inak KE kraj jazdi cez madarsko akurat tak do BA a dalej do juznej casti EU, alebo mi chces tvrdit ze kosican ide do ziliny, ostravy, tatier tiez cez madarsko?


si uvedom dve veci. do tatier z KE treba akurat nabreznu v PO a obchvat LE. a pouzijuc tvoj argumet kolko aut denne ide do tej slavnej ostravy :wink: co je na rozdiel od viedne a budapesti priemerny stredoeuropsky region (tazba uhlia a tazke strojarstvo uz maju zenit za sebou). myslim ze v ramci CR patri medzi tie slabsie. toto by mala byt jedna z vyhod severnej trasy ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Pacho » 20. Aug 2010 11:18

Devil v chyba s tou Ostravou, z Ostravy sa dostanes na Pl dialnice, a v pohode obsluzis celu severozapadnu europu, a to uz je celkom slusny region. Skus otvorit oci a rozmyšlať aj komplexne a nie len s klapkami KE-BA a maximalne BP a vieden. A propo, skus napisať, koľko denne chodí aut z KE do BA cez bp. ?? ja odhadujem že je to len minimálne množstvo, ak ich je 1000, tak to som asi dosť nadsadil. Tiež by ma zaujimalo, kto okrem KE chodí do BA cez bp, asi nik, pochybujem, že by HE.....sa trepali do BP,
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod kaviarista » 20. Aug 2010 11:30

paradox !

ak cestuje kosican do BA po D1, tak sa vlastne na useku KE-PO od Bratislavy vzdialuje :)

presovcan by sa k BA priblizoval aj cez Budapest

takze to "naokolo" sedi po vsetkych strankach
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod kaviarista » 20. Aug 2010 11:41

Pacho, cela vychodoslovenska nizina cestuje cez BP, toboz ak tam ziju vacsinou Madari. Druha vec je, ze ti ludia na BA nie su naviazani . Polnohospodar nepotrebuje tak casto do hlavneho mesta ako kosicky priemyselnik

a s tou prieviazanostou BA-KE to bude este imho zavaznejsie ako sa odhaduje. akurat ze sa to rozptyluje cestne na BP, ZV a ZA + zeleznica + letecka preprava

ergo, ta priorita spojit nadstandartne 2 najvacsie aglomeracie na SK je legitimna a spravna
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 20. Aug 2010 12:31

Devil v chyba s tou Ostravou, z Ostravy sa dostanes na Pl dialnice


na polske dialnice sa z vychodu dostanes aj bez pouzitia useku ZA-RK. :wink:

A propo, skus napisať, koľko denne chodí aut z KE do BA cez bp. ??


neviem, a ty vies kolko aut denne chodi do ostravy z KE ? ked nie tak aky zmysel maju taketo otazky ?

Tiež by ma zaujimalo, kto okrem KE chodí do BA cez bp, asi nik, pochybujem, že by HE.....sa trepali do BP,


ked sa trasa cez BP oplati KE tak to iste plati pre KS, MI, TV a SO. potom na zvazenie je aj HE, VT a SV lebo do a cez PO to nie je bohvieco. dokopy 770 tisic. ludi. to je tolko ako medzi ZA a PO vratane celej oravy a spisa. na prvy pohlad to tak nevyzera, ze ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod sorgo » 20. Aug 2010 13:08

kaviarista napísal:Pa s tou prieviazanostou BA-KE to bude este imho zavaznejsie ako sa odhaduje. akurat ze sa to rozptyluje cestne na BP, ZV a ZA + zeleznica + letecka preprava


ono je to aj ovela pohodlnejsie 5 hodin sediet vo vlaku versus 5 hodin soferovat... niektori to riesili aj tak, ze si cez skyeurope kupili letenky na kazdy tyzden v predpredaji za par korun a potom bola ovela mensia skoda, ked prepadla letenka v porovnani s tym, ked by si mal cestovat autom 1000 km...
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 20. Aug 2010 17:13

pohodlnejsie to sice je. ale ak by bola (resp. ked bude) R2+R1 (o R2+R7 radsej nehovoriac), nic z toho nema sancu: autom za menej ako 3.5hod, busom za 4.5, a mozes si byt isty, ze komplet cela doprava vychod-zapad by bola/bude na nej.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Pacho » 20. Aug 2010 18:22

DRX, ja neviem, ale asi vôbec nemá zmysel reagovať na tvoje príspevky, lebo fakty a skutočnosti, jednoducho ignoruješ, a nie si ochotný prijať iného názor. Nik netvrdí, že juh netreba staviať, alebo nie je dôležity, ale uvedom si jednú vec KE-BA chodí minimum ľudí. Keby to bola taká akútna spoločenská potreba, už dávno by sa to riešilo. Zober si napr. spoj

Košice » Bratislava hl.st.
Doba: 5 hod 9 min
Vzdialenosť: 445 km
Cena: 19,16 EUR / 14,76 EUR (zákaznícke cestovné)
Obmedzenie: povinne miestenkový vlak. K cestovnému lístku je cestujúci povinný zakúpiť si miestenku.

BA - KE za 5 hod. Keby bola fakt potreba, nie je problém zostavit vlak, čo by teoreticky chodil len BA - KE, a ten by to stihol ešte o hodinu skôr, čo by sme už boli pomaly na tvojej hranici 3,5 hod. Keď dokončia plánovane zrýchnenie žel. koridoru na 160km/h tak teoreticky sme už na hranici 3 h cestovania, a to ešte severom. S týmto chcem len toľko napísať, že nikdy na SK nebude taký silný tlak len na spojenie BA-KE ,a le musí tu byť aj iná obslužnosť, a to ty jednoducho nechceš chápať. Môžeš si tu písať čo chceš, ale pokiaľ nechceš chápať fakty, tak je škoda argumentovať. Sever sa musí staviať, či sa Ti to páči, alebo nie, a proste sk je chudobná krajina, čo nemá jednoducho peniaze na taký luxus, aby si postavila V-Z dva koridory. Tvoje argumenty, nech si každý kraj stavia za svoje, sú tiež scestné, potom by sme mohli tvrdiť, kedi si kraj zaplatí, tak si po ních budeme jazdiť len mi, a ty čo neplatia, nech nejazdie, neviem, kde by si chcel s touto tvojou filozofiou prísť??? Už som to tu kdesi písal, keď postavíme RK-DS, tak po ňom budú chodiť aj z VS kraja, a možno viac ako niektory zo ZA, čo na ňu prispel možna väčším dielom, ako ten z VS.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod sergej » 20. Aug 2010 19:49

DrX napísal:PS: PPP2 na R1 *** vymysleli, aby preventivne mohli odbijat tych, ktori by poukazovali na extremne predrazene PPP1/3. Holt ale, kedze PPP2 bolo najlacnejsie, bolo aj jedine financovatelne, takze jedine sa aj stavia. Co sa mna tyka, jeho predrazenie ma netesi. Ak stat vie ako vypovedat zmluvu, nech ju okamzite vypovie a zacne to stavat z eurofondov, v ktorych (asi vsetky) useky R1 boli zahrnute.

Po tomto je každý ďalší komentár úplne zbytočný...
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 21. Aug 2010 06:51

Pacho, ale my sa nebavime len o BA-KE ale o najroznejsie spojenia, od KE,KS, MI, TV, SO, HE, VT, SV do BA, TT, SC, GA, NR, SA atd, ci na zahorie a na stredne SK a pod. toto je podla teba 1.000 aut ? taka galanta ma jednu z najvacsich firiem a tvorbou hdp v pohode prekryje aj 3-4 okresy na severe.

potom dalsia vec je nakladna doprava, investor potrebuje exportovat svoj tovar, predovsetkym na zapad. npr. kechnec je velky priemyselny park predsa su male intenzity. jeden kamion totiz zoberie vela tovaru a na obsluhu parku netreba 10.000 kamionov denne. ale aj tych par stovak ma vacsi vyznam ako par tisic dochadzajuch osobakov do najblizsieho mesta. skus mi vysvetlit naco je v tomto pripade obsluznost ?

kamion nepotrebuje vsade dialnicu lebo ide 70-90. potrebuje taku cestu kde sa to da a potrebuje minut co najmenej nafty a zaplatit co najmenej poplatkov, severna trasa je preto velmi neprakticka pre vacsiu cast vychodu, naopak juzna takmer idealna po vyrieseni problematickych miest. tvoj dotaz o napojeni na polsko je seriozny, v zasobniku projektov je novy most na polskej hranici na spisi, kt. toto vyriesi.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod juliustaryani » 21. Aug 2010 09:33

Severnu D1 mali vsetky vyznamne politicke strany ako prioritu vo svojich programoch, dokonca aj Most hovoril, ze nechce stavat juznu trasu na ukor severnej.
...ale jedna vec su sluby, ina je skutocnost. Sluby sa slubuju blazni sa raduju. Vyzera to tak, ze D1 este dlhe, dlhe roky nebude dostavana. Dnes je uz iste ze 31.8 Figel oznami, ze sa nepodarilo uzavriet PPP projekt, vystavba D1 tak bude na velmi dlhe obdobie zastavena.
juliustaryani
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 287
Založený: 31. Júl 2010 22:18

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Driver » 21. Aug 2010 09:42

Reálny stav : stavia sa R1 pri Nitre, BB obchvat, začne sa R4 pri KE, na severe D1 sa nestavia nič.
Takže aké preferovanie severnej trasy :lol:
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod sergej » 21. Aug 2010 10:18

juliustaryani napísal:Vyzera to tak, ze D1 este dlhe, dlhe roky nebude dostavana. Dnes je uz iste ze 31.8 Figel oznami, ze sa nepodarilo uzavriet PPP projekt, vystavba D1 tak bude na velmi dlhe obdobie zastavena.

D1 este dlhe roky nebude dostavana, a to nezavisle na tom, ci bude PPP alebo nie.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod kaviarista » 21. Aug 2010 10:37

na severe treba postavit:
1. dialnicny obchvat RK v plnom profile
2. dialnicny obchvat Levoce v poloprofile
3. Turany-Dubna Skala v plnom profile
4. dialnicny obchvat Presova v plnom profile

a vsetky najpodstatnejsie zavady budu odstranene

zabudnut uplne na D3 a nasledne sa pustit do tunelov v poradi
1. Visnove
2. Korbelka
3. Ovciarsko

toto vsetko sa da zvladnut aj bez PPP. Len by to chcelo dohodu aj s opoziciou, aby sa tento koncept po kazdych volbach neprehodnocoval.

A nemuseli by sme neumerne zadlzovat svoje deti a napchavat gagory nenazrancov z estakadovej lobby
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod sergej » 21. Aug 2010 10:50

Až na tú D3 sa s tým dá súhlasiť. D3 premenovať na Rku, lebo defacto to Rka je a akurát týmto označením kole niektorým oči a stavať zhora, tj. od Svrčinovca na všetky 3 smery. Nevravím, že stavať okamžite, ale zabudnúť na ňu tiež nie.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod dragon » 21. Aug 2010 10:55

toto vsetko sa da zvladnut aj bez PPP


No ano da sa to zvladnut aj bez PPP ale za 15 v horsom pripade takych 20 rokov. Jedine ze by sa nestavalo na RC a D takmer nic ine okrem tebou spominach usekov tak to vyjde na nejakych 10 rokov spolu s pripravou + vyriesenie korbelky.
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod kaviarista » 21. Aug 2010 11:41

Dragon,
ja principialne nie som proti PPP, ale musia byt splnene 2 zakladne podmienky.

1. Cena vystavby musi byt realna a realisticka. S primeranou mierou zisku. Takuto cenu mame historicky prvykrat nas Slovensku az dnes na useku R4 KE-Kechnec. Vies , ono pri takom 30% predrazeni zakladnej vystavby ti 30 rocne splatky narobia poriadnu paseku v celkovych nakladoch.
2. Financovat to nemozu poskytovatelia zdrojov orientovani na kratkodoby zisk. A vsetky banky su takto orientovane. Musi do toho vstupit poskytovatel finacnych zdrojov ako DSS. Jedine subjekty orientovane na dlhodoby nerizikovy vynos su ochotne akceptovat nizku urokovu mieru, vyhodnu pre obe strany. Pri 30 rocnych splatkach ti aj 1/2 percentualneho bodu urobi nemalu paseku v nakladovosti.

Za tychto podmienok som ochotny zadlzit dalsie generacie, ale inak nie.

Keby som mal dnesne PPP aplikovat na leasing osobneho automobilu , tak nam tu niekto ponuka Fabiu v zakladnej vybave za 20 000 eur a s mierou p.a. urocenia 20%. No, kto by to asi tak kupoval?
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.