Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Nove hlasovanie od 14.12.2010 (Po pade PPP1+PPP3)

2016
2
1%
2017-2018
29
15%
2019-2020
41
21%
po r. 2020
128
64%
 
Celkový počet hlasov : 200

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod mareks96 » 11. Okt 2014 20:33

Plne akceptujem ceny benzinu aj dialnicne nalepky. Je normalne priplatit si za komfotne a kvalitne cesty ako ma zapadna Europa. Takisto ako je normalne zaplatit si za parkovanie v meste atd. Zhodou okolnosti cestu do spanielska planujem, a nebojim sa toho ze budem muset platit. Radsej ai zaplatim akoby som mal zadlzit svoju krajinu natolko ze po case to bude vyzerat ako krajina tretieho sveta. Dlh ktory ma USA je taky enormny, a tak enormne raste ze bankrot bude neodvratny a dovolim si povedat ze uz o 10-20 rokov. Cena benzinu sa v USA kompenzuje vysokou spotrebou aut pretoze tam ani nezozenies auto so spotrebou mensou ako 10 litrov. Co sa tyka nemocnic tie som nezazil a je pravda ze v US su určite omnoho lepšie. Ale co savtyka celkoveho zivotneho standardsuUS nie je az take super o com svedci Aj IHDI.
http://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_ ... justed_HDI
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 504
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod JaNY » 12. Okt 2014 00:52

Uz sme odbehli od povodnej temy velmi daleko,ale este mi neda nezareagovat na tvoj prispevok. Podla toho co pises, patris medzi vrstvu , ktora nema problem s peniazmi tzv. vyssia stredna trieda. Ale co taka striedna trieda? Caka na MRI napr. tri mesiace a pani doktori sa velmi neunuvaju bez vsimneho poskytnut pacientovi patricnu opateru , o pohotovostnych sluzbach radsej pomlcim- pisem z vlastnej skusenosti.Ked som tankoval ,aby som navstivil rodinu, tak som si prepocital kolkokrat do mesiaca ich mozem navstivit a to som absolutne nevedel ako je moja krajina zadlzena a ani ma to vlastne nenapadlo. Aj ked zijem teraz v USA zase ma nenapada ,ako je krajina, v ktorej zijem zadlzena. Myslim na to , ze skoro na kazdej ulici vidim policajnu hliadku, ktora je ochotna pomoct, mam spravy v postovej schranke o ludoch co mozu byt nebezpecni mojim detom a u lekara,ked ma nacasuju ,necakam dlhsie ako 15 min. , na specialne vysetrenia tyzden. Mozno mas pravdu podla svojich skusenosti ty, ale z mojho pohladu sa v USA zije jednoduchsie ,aj ked je zadlzena.A kto nie je?
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod PK » 12. Okt 2014 03:03

Nech admin odpusti OT, uz len posledna vec. Mareks, dane v US su na urovni 20%, ja som efektivne platil dan 14% federal+state z prijmu asi 5x vyssieho ako je minimum. 3 decka vysoke odpocitatelne polozky. Zbytok do 24% bolo zdravotne poistenie a kadejake social security. USA ma obrovsky manevrovaci priestor s danami. Dane z prijmu okolo 25%, DPH okolo 5%, spotrebne dane prakticky 0%. Ak by realne chceli splatit dlh, mozu. EU ma dane na urovni 60%, DPH 20%, spotrebne dane 50+% z paliv. Manevrovaci priestor je v EU nula. Co zvysia sa dane z prijmu na 70%, DPH na 30%? Uz sucasna vyska dani dusi ekonomiku a posiela ju do spiraly dole, vidis to od 2008 ked USA bola v krize 2x 2 roky zbytok rastli, EU od 2008 je v jednej velkej krize.
Co sa tyka tej spotreby nad 10l tak to naozaj nevies o com hovoris. Moj Mustang 3,7l 230kW berie pri 100km/h 7,6l a pri 120km/h 8,5l/100km, vazi 1700kg. Urcite si radsej zaobstaram auto s motorom 1.0, 3 valcami, vahou 1000kg s ktorym aj tak na tej dialnici budem mat spotrebu 8l.
Kolegov Dodge Durango 3.6 205kW najvacsie SUV ktore Dodge robi, s pohotovostnou hmotnostou 2400kg berie 10l/100km benzinu.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 12. Okt 2014 09:45

Drvá dzurindova vláda musela zastaviť výstavbu nakoľko hrozil bankrot.


ktora teda ? prva musela ale druha rozostavala toho dost. za prvej sa mohla pripravit a za druhej postavit. ze urobili pruser v uradovani pri ZH je zase ich chyba.

Stavať na dlh, presnejšie brutálny dlh, to sa robilo za Mečiara a Fica.


za dzurindu sa zalozila nds aby si mohla zobrat pozicku na dialnicu kvoli slubu KII, to je dlh STATNEJ akciovky cize taky uctovny trik aby sa to nepocitalo do deficitu pretoze nds mala vlastne prijmy z nalepiek. cize zadlzovalo sa aj na dzurindu len sofistikovanejsie.

Predpokladám, že žartuješ s tým rozostavaním R1, veď doteraz nie je úplne R1 rozostavaná nieto ešte dokončená.


predpokladal som ze rozumies ze ide o R1 po ZV a BB.

Pri komplexnych ulohach sa rataju aj ciatkove vysledky a zosumarizovat to na ciernobiele ano-nie je velmi jednoduche ale nespravne riesenie
.

OK, do komplexnych uloh potom nepocitaj 2-3 dialnicne tahy ale vsetko ostatne s tym ze sa za ne dava menej bodov. ale aj ked mas plny pocet bodov za BA-ZA tak by si nepresiel ked za ostatne ulohy na D-RC mas malo bodov a za modernizaciu ciest I. tr. takmer nic. na BA-ZA totiz nezije vacsina obyvatelov Sk.

Vysledkom tohoto zufalstva je, ze najrychlesia cesta je cez najvyssi horsky prechod.


to je vysledok REALITY. Vlados hore spravne pise ze v 98 sme boli na pokraji krachu. a realita sa ciastocne aj tak pri PPP, hoci to je zlodejstvo je ale lahsie sa spustilo PPP2 ako jej este drahsi "bratia" a vysledok je presne ako v skole ze po vyrieseni lahsich uloh R1 a dialnice v PO kraji sa jazdi bud spodkom alebo cez dnvl ci crtc. a keby sa to takto robilo planovite tak spodkom by sa jazdilo bez sorosky, vacsinou po RC a zvysok plynule 80-90-kou. teraz mozete byt vsetci radi ked v 2016 po investovani tolkych miliard na severebude sever a juh casovo horko tazko zarovnako. uspech jak svina...

a co teda ponukaju zastancovia D1. ze sa malo stavat aj po 98 tak ako chcel meciar cize dialnice za cenu krachu ? alebo po konsolidacii za dzurindu po 2002 opat pokracovat bez stavania cohokolvek ineho ? to normalny clovek nemoze mysliet vazne.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod ANDi » 12. Okt 2014 20:50

ANDi napísal:Si ma vytocil s tym, ze to vyznelo akokeby sme mali na SK super mosty... Pritom sam si napisal, ze USA a SK sa porovonavat nedaju... Napriek tomu si sem bachol "kvalitny" clanok o jednom padnutom moste ako priklad... Tak aby si vedel, dovodom padu tohto mosta bol kamion prevazajuci nadrozmerny naklad, ktory isiel v nespravnom pruhu (rozdielna vyska konstukcie v pruhoch) a poskodil niekolko podpier, co oslabilo celu konstrukciu a nasledne most spadol...

Btw. nejaka stastistika http://peterpaulik.blog.sme.sk/c/241911 ... mi-SR.html


Tak krasny priklad ako to u nas funguje, zacne sa v auguste a potom sa zisti, ze je to este horsie a nestiha sa... viewtopic.php?f=35&t=19744
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Pekos » 29. Okt 2014 10:56

Urcite az po 2020 a neskor tak o 5 rokov mozno aj 10 by sa dalo..ked som videl klepkanie kladivkami pri tunely Visnove a nasledne vyhlasenie stavitela, ze este nevedia kde si pozicaju Tatry, som skoro skolaboval:D
Pekos
diskutujúci
 
Príspevky: 107
Založený: 11. Jún 2014 14:46

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod plš » 29. Okt 2014 11:16

Nekalabuj! Remeta a jeho ľudia googliť vedia. Keď to more firiem, čo majú terénne kippery, nakontaktujú, dobre si vyberú.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod JRM » 30. Okt 2014 11:24

Doporučujem do anketových tipov doplniť aj možnosti po roku 2025 ako aj 2030 pripadne aj 2035 čoho sa už asi ani nedožijeme! Mimochodom nevie niekto kedy sa postavil prvý úsek z BA smer KE severnou trasou, len ma zaujíma či to od začiatku do konca stihnú za 50rokov?
Obrázok používateľa
JRM
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 292
Založený: 02. Sep 2012 16:53
Bydlisko: Prešov

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Maxx787 » 30. Okt 2014 11:29

http://ndsas.sk/useky-ba--senecka-cesta ... 4224s2294c
D1 BA senecka - Senec, rok 1975 to bolo odvzdane v decembri takze buduci rok to bude 40 rokov :-D vystavba cacala 1972 takze zaciatok tohto kolotoca bol este skor...
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod bzzi » 30. Okt 2014 11:55

Začalo sa v januári 1972, takže 50 rokov máš do konca 2021, to nebude druhá rúra Braniska a otázne je, či vtedy bude postavený úsek Turany-Hubová, ostatné zrejme budú. Tipujem, že za 50 rokov sa to nestihne, ale do 60 to stihneme ;)
bzzi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 549
Obrázky: 30
Založený: 13. Máj 2010 16:35

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod JRM » 30. Okt 2014 12:03

Takže na 100 percent je iste že od započatia po ukončenie to bude určite viac ako 50 rokov! Rozhodne do roku 2022 nebude plný profil z BA do KE realitou, skôr to ako optimista vidím až najskôr po roku 2032! Aspon v niečom sme svetový!
Obrázok používateľa
JRM
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 292
Založený: 02. Sep 2012 16:53
Bydlisko: Prešov

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Andrej » 30. Okt 2014 12:29

+- 50 rokov nie je nic vynimocne ani vo vyspelych krajinach. Vystavba rakuskej A2 sa zacala v r. 1959, otvorenie suvisleho tahu v r. 1999, v plnom profile od 12/2007, pricom dlhe roky chybali prave niektore dolezite useky. Dlzka tunelov bola pritom mensia ako na nasej D1.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Dia%C4%BEn ... k%C3%BAsko)

A kto by chcel expresnu prepravu tam, kde este chyba infrastruktura, od r. 2018 bude moct pouzit novy Slovensky vynalez :-)
http://www.aeromobil.com/
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 30. Okt 2014 15:11

rakusko ale stavalo aj X dalsich dialnicnych a modernizovalo Y dalsich cestnych tahov.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Andrej » 30. Okt 2014 16:03

Ano, tak ako aj SR, ktora pocas vystavby D1 uz postavila komplet D2 a R1 (spolu 250 km) plus casti D3, D4, R2, R3, R4. Dalsie casti sa stavaju v sucasnosti, napr. R2 33,5 km, D3 20 km atd.

Rozdiel oproti Rakusku je ten, ze u nas sa vlady doteraz vyhybali dolezitym tunelovym usekom ako cert krizu. V Reichu sa stavali stovky km tunelov uz v 70. rokoch, casto medzi prvymi usekmi celej dialnice.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 30. Okt 2014 16:22

Rozdiel oproti Rakusku je ten, ze zatialco v Rakusku sa urcite casti bez tunelov prepojit nedaju (a aj dnes este su casti, ktore su dialnicou prepojene len cez Nemecko), u nas sa bez tunelov dalo prepojit prakticky vsetko. Jediny potrebny tunel je Soroska, inak, ak by bola postavena R1 TT-BB, R2 ZV-KE, R3 Ziar-Martin, D1 Martin-Poprad, D1 PO-KE-MI, a D1 BA-ZA tak mame celu republiku poprepajanu. To by ale tunelari prisli o vela roboty a *** o 30 rokov snivania o skvelom naokolo blizsie.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod bzzi » 30. Okt 2014 16:31

A z Martina do Žiliny by sa šlo cez Žiar n/Hronom. To by nebolo "naokolo bližšie"?
bzzi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 549
Obrázky: 30
Založený: 13. Máj 2010 16:35

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 30. Okt 2014 16:40

Martin-Zilina je lokalny problem, vyborne vyrieseny dnesnou cestou "naokolo" cez meander.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod bzzi » 30. Okt 2014 16:47

Fajn, tak to rozpíšem, nech to pochopia všetci. ZA-RK, ZA-LM, ZA-PP, Kysuce-Liptov, Kysuce-Turiec, Liptáci do svojho krajského mesta ... atď.
bzzi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 549
Obrázky: 30
Založený: 13. Máj 2010 16:35

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 30. Okt 2014 16:54

Vsetko lokalne zalezitosti, dolezite asi tak ako Humenne-Vranov-PO alebo BB-RK. Ak by si ti liptovcania, ruzombercania, kysucania (resp ich krajske/miestne rozpocty) mali za tie tunely platit, tak ich v zivote ani nenapadne, ze by tam dake tuneli mali byt. Sak preto museli *** vyhlasili ZA-MT za prepojenie BA-KE a uz 30 rokov blokovat dostavbu normalnych prepojeni, aby sme sa im na nich museli poskladat vsetci a tym skrtit prirodzeny rozvoj hromady inych krajov.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Maxx787 » 30. Okt 2014 17:30

to ked uz postavim tie useky ako si spominal tak Zilina - Martin cez tunel visnove je postavit malina...vsak uz by vlastne vsetko stalo. :-D len ten tunel by na SVK chybal :-) ono sa to vlastne tak aj stavia ako si pisal ale ide o to ze sa to stavia pomaly pretoze treba kradnut, hadat sa o tom kto komu co ukradol, a este neviem co...
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 30. Okt 2014 17:45

V porovnani s cim je "postavit Zilina - Martin cez tunel visnove malina"? Praveze este aj dnes je postavit Ziar-Martin malina v porovnani s tunelom Visnove + tunelom Zilina + tunel Ovcarisko.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 30. Okt 2014 18:00

PS: Odbornici z UDu ma urcite opravia, ak sa mylim, ale nie je to tak, ze ZA-MT sa cez Visnove aj tak povacsine jazdit nebude, lebo to bude v porovnani s I/50 naokolo blizsie? :-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Maxx787 » 30. Okt 2014 18:18

a myslis ze kolko bude stat tunel Soroska? myslim ze pri tom 4 km tuneli sa tiez nedostanes pod cenu 300 mega a R3 do ziaru ma zmysel iba v subehu s R2 skoda pokazit kremnicke vrchy. visnove ma zmysel pretoze je lepsie ist 80km/h v kuse o 3 km viac ako brzda plyn brzda naokolo meander... inak od dubnej skaly po zilinu vonkajsi okruh vypadovka MT je to 19 km po I/18. Po D1 to bude 13,5 km + 6,5km na vypadovku MT (ked idem z MT do ZA) ked ma pocty neklamu dokopy je to 20 km tak tie 3 kila som este prestrelil. ale tebe to budem darmo vysvetlovat ty strecno neuvidis ani na obrazku. mozno by ti bodol vylet do ziliny cez martin v piatok :-) nie ze by som ti prial zle :-D
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod sergej » 30. Okt 2014 18:59

DrX napísal:PS: Odbornici z UDu ma urcite opravia, ak sa mylim, ale nie je to tak, ze ZA-MT sa cez Visnove aj tak povacsine jazdit nebude, lebo to bude v porovnani s I/50 naokolo blizsie? :-)

Jazdit ZA-MT po I/50, tak to je fakt vopruz. Ver mi, cez Visnove to budes mat fakt lepsie. Uz vo vystavbe...
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Sentilj » 30. Okt 2014 19:06

A tie kvantá českých ŠPZ ktoré tak často stretávam na severe a východe SR, dostávajúce sa do SR severne od I/50 TN, cez hranice po I/49 + I/18 + I/11 majú pri ceste na východ použiť kľukatú, a úzku I/50 na PD? Strečno bude vždy vyžadovať skapacitnenie, či už ako 7,5km tunel alebo betón.monumenty-estakády á la D3 Hrič.Podhradie-Strážov-Brodno, tunel Soroška je potrebný detto.
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 37 hostí.

cron